To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Antyterroryści. Baczyński i Schwertner gośćmi #opartenafaktach
już niedostępne -

"Antyterroryści. Polskie elitarne siły specjalne w akcji" to dynamiczna, pełna zdumiewających historii książka, opowiedziana z perspektywy ludzi, którzy każdego dnia ryzykują życie i toczą wojnę z największymi grupami przestępczymi w kraju.

Cykl #opartenafaktach zaprasza na spotkanie z jej autorami - Mateuszem Baczyńskim i Januszem Schwertnerem, które odbędzie się już 8 października w BALu na Zabłociu. Początek o 18:00.

Bohaterowie książki Baczyńskiego i Schwertnera, opowiadają o najbardziej niebezpiecznych i dramatycznych akacjach w swoim życiu oraz kolegach, których stracili w trakcie służby.

Podczas spotkania przytoczymy wiele takich historii, porozmawiamy o skuteczności służb w walce z gangami i zadamy sobie pytanie, jak to właściwie jest z tymi mafiami w Polsce.

Mateusz Baczyński - dziennikarz śledczy Onetu. Wcześniej związany z radiem - jako reporter pracował m.in. w Antyradiu, Radiu Eska i Radiu Plus. Laureat nagrody Grand Press za cykl materiałów o aferze taśmowej. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski i Nagrody im. Zygmunta Moszkowicza. Współautor cyklu kryminalnego "Gry Uliczne". Współpracował z Patrykiem Vegą przy książkach "Złe psy", "Służby specjalne. Podwójna przykrywka" i "Niebezpieczne kobiety Cała prawda o kobietach w polskiej policji".

Janusz Schwertner - dziennikarz Onetu. Publikuje także w "Playboyu" i magazynie "Esquire". Wcześniej związany m.in. z miesięcznikiem "?dlaczego", tygodnikiem "Bloomberg Businessweek Polska" i "Przeglądem Sportowym". Pomysłodawca projektu "Smoleńsk. 96 wspomnień". Zdobywca Grand Press 2018 w kategorii "News". Laureat Nagrody im. Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby, zdobywca Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski oraz dwukrotny zwycięzca w konkursie "People Awards" Ringier Axel Springer Polska. Nominowany do Grand Press i Mediatorów za tekst o mobbingu w "Szlachetnej Paczce". Prowadzi zajęcia z dziennikarstwa internetowego na SWPS.

Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo Znak.

Organizatorem cyklu #opartenafaktach jest Stowarzyszenie Re-Prezentacje (m.in. Festiwal Reportażu NON-FICTION). W tym roku formuła spotkań ulegnie rozszerzeniu - oprócz reporterów, wśród zaproszonych gości będą także osoby, które zajmują się ważnymi tematami społecznymi.

Stowarzyszenie RE-PREZENTACJE

http://re-prezentacje.pl/

Festiwal Reportażu NON-FICTION

http://nonfiction.pl/

Księgarnia 3.0

http://ksiegarnia30.pl/

Grupa Manta

http://grupamanta.pl

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Kraków