To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Prezentacja aplikacji: Valhalla App - wyrusz w podróż po świecie wikingów
już niedostępne -


Prezentacja aplikacji: Valhalla App- wyrusz w podróż po świecie wikingów

Pomysł na aplikację Valhalla powstał z naszej dziecięcej fascynacji przygodami Wikingów I opowieściami o niezwyciężonych bohaterach sag skandynawskich. Pochłanialiśmy jako dzieci każdy tom opowieści o Thorgalu, który był naszym oknem na staroskandynawską historię, kulturę i wierzenia. Chcemy przekuć naszą pasję do świata wikingów w ciekawy i atrakcyjny produkt, który przybliży epokę wikingów innym i pozwoli na nią spojrzeć tak, jak my na nią patrzymy. Aplikacja pozwala na zapoznanie się z wczesnośredniowieczną Europą za pomocą interaktywnych map oraz osi czasu prezentujących ważne wydarzenia, które nadały bieg historii. Dzięki aplikacji można również poznać mitologię nordycką, panteon bogów i wyobrażenie świata Wikingów. Całości dopełnia wirtualne muzeum artefaktów i fantastyczne ilustracje wykonane przez współpracujących z nami artystów.

Jesteśmy niewielkim zespołem projektowo - warsztatowym z wieloletnim doświadczeniem w pracy z produktami cyfrowymi. Naszą wiedzę nt. projektowania aplikacji, brandingu oraz cyklu życia produktu pragniemy przekuć na ciekawe i angażujące projekty edukacyjne. Współpracujemy z wieloma ośrodkami kultury i nauki oraz tworzymy autorskie projekty. Kwintesencją współpracy z nami jest szwedzka idea lagom. Zgodnie z tą skandynawską filozofią poszukiwania spokoju i równowagi, staramy się zawsze tworzyć partnerską relację z naszymi klientami. Lubimy angażować się w innowacyjne projekty i nie boimy się dużych wyzwań. Każdy projekt traktujemy priorytetowo i personalnie.


* * *

O FESTIWALU


Nordic Talking Festival to interdyscyplinarny festiwal adresowany do wszystkich miłośników Północy. W ramach festiwalu odbywają się koncerty, warsztaty, wystawy, pokazy oraz prelekcje. Gośćmi festiwalu są eksperci w tematyce nordyckiej - artyści oraz wykładowcy z Polski i Skandynawii.


W ramach tegorocznej, 5 edycji Festiwalu chcemy pochylić się nad historią, folklorem i dziedzictwem kulturowym krajów nordyckich. Będziemy podążać śladami wikingów, poznawać zwyczaje ludności tubylczej, zamieszkującej północne rubieże Europy oraz odkrywać tajemnice bohaterów i wielkich rodów Północy opisywanych przez islandzkich skaldów. Przyjrzymy się strojom ludowym, zatańczymy norweską polkę, nauczymy się czytania run, poznamy sagi z wyspy lodu i ognia.

Spotkajmy się 28 i 29 maja w Gdyni!

Pełny program Festiwalu znajdziesz na naszej stronie www.nordic-talking.pl


* * *

Organizatorami wydarzenia są Miasto Gdynia oraz Fundacja Art of Freedom, a partnerem głównym Fundusze Norweskie i Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.


Fundusze Norweskie i EOG to forma bezzwrotnej pomocy finansowej, jaką Islandia, Liechtenstein i Norwegia przyznają 15 państwom członkowskim UE, zyskując w zamian dostęp do rynku wewnętrznego UE, mimo ze nie są jej członkami. Głównym celem Funduszy Norweskich i EOG jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy państwami-darczyńcami a państwem-beneficjentem. Wartość wsparcia dotychczas przyznanego Polsce wynosi blisko 2 mld euro. Środki przeznaczone są m.in. na: badania naukowe, edukację, kulturę, zdrowie, środowisko, przedsiębiorczość, rozwój lokalny, dialog społeczny.

* * *

Partnerzy

Partner Główny: Fundusze Norweskie i EOG, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Partnerzy: Uniwersytet Śląski Centrum Badań Nordystycznych i Staroislandzkich, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni, Trolltunga - kursy norweskiego, Dalarna - kursy szwedzkiego, Skandynawistyczne Koło Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego

Patroni honorowi: Ambasada Królestwa Norwegii, Ambasada Królestwa Szwecji, Ambasada Królestwa Danii, Ambasada Finlandii, Konsulat Honorowy Islandii, Konsulat Honorowy Szwecji, Polsko-Szwedzka Izba Handlowa.

Partnerzy medialniTVP KULTURA, WP.PL, TROJMIASTO.PL, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, mojanorwegia, jezykowasilka, dziejesiewnorwegi.pl, Prestiż Trójmiasto, Zew Północy

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdynia