Allegro Tech Talks Toruń #35

5 lutego 2020, 18:00-21:00 (środa)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Allegro Tech Talks Toruń #35
już niedostępne -

Allegro Tech Talks Toruń #35

Allegro Tech Talks (wcześniej Meet IT) to cykl spotkań, na których dzielimy się wiedzą, wzajemnie inspirujemy oraz integrujemy podczas rozmów w kuluarach.

AGENDA

17:50 - 18:00 - Rejestracja

18:00 - 18:45 - Server-side rendered micro-frontends on AWS Lambda - Mateusz Chrzonstowski

18:45 - 19:25 - Zrób sobie teleport - Krzysztof Szłapiński

19:25 - 20:05 - Podstawy wizualizacji danych - Adrian Mróź

20:05 - Pizza

OPIS

1. Server-side rendered micro-frontends on AWS Lambda - Mateusz Chrzonstowski (Allegro)

Tytuł złożony z samych buzzwordów? A czemu nie? Bynajmniej nie będę jednak przekonywał do tego, żeby użyć wszystkich egzotycznie brzmiących technik. Mam zamiar omówić poszczególne składowe tytułu i zademonstrować, jak każdą z nich można dostosować do swoich potrzeb.

Mateusz Chrzonstowski - Pomagam ludziom osiągać lepsze efekty, wytwarzając oprogramowanie oraz dzieląc się wiedzą o tym, jak należy programować. Łączę inżynierskie spojrzenie z uśmiechem i dostrzeganiem pierwiastka ludzkiego w sofcie.

2. Zrób sobie teleport - Krzysztof Szłapiński (Allegro)

Chcesz wiedzieć, jak samemu zaprogramować i uruchomić swój program na komputerze kwantowym? Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi "Tak i Nie" to znaczy, że jesteś gotów na moją prezentację.

Krzysztof Szłapiński - Jestem Krzysiek - lubię Kefa.

3. Podstawy wizualizacji danych - Adrian Mróź (Allegro)

Czasami biblioteka z wykresami nam nie wystarcza. Brakuje opcji albo wygląd nam nie pasuje. A co, gdyby zacząć tworzyć taką wizualizację od podstaw? Chcę wam pokazać, jak się za to zabrać, nieważne jakiego frameworka używacie. "Grammar of Graphics" prezentuje metodykę tworzenia wykresów, którą posługują się projektanci. Na nasze szczęście świetnie się ona pokrywa z ideami programowania funkcyjnego i pod tym kątem spróbujemy ją zaadaptować do naszych potrzeb.

Adrian Mróź - Pracuję w Allegro nad Turnilo - narzędziem do eksploracji danych. Wizualizacjami zajmuję się od pięciu lat, a programowaniem od ośmiu. Od samego początku jestem zafascynowany funkcyjnymi językami.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Toruń