DESIGN - praktyczne i piękne. Aula Polska w Szczecinie po raz drugi 24 czerwca!
24 Czerwca 2015, 17:30 (środa)

Tematem przewodnim drugiej Aula Polska w Szczecinie będzie "Design" w ujęciu bardzo różnym i w oparciu o najrozmaitsze doświadczenia. Szykują się bardzo atrakcyjne merytorycznie i wizualnie prelekcje.
Prelekcje:
*Jaki jest design w Szczecinie, a jaki jest w Polsce i na świecie. Co może być naszą przewagą.
- Bartosz Stanny i Patryk Paluszek -
*Design jako katalizator innowacji w projektowaniu produktów i usług.
- Joanna Sosnowska-Cecuła i Anna Wróblewska - CONCORDIA DESIGN
*Głos rozsądku? Pasja, przekaz i pieniądze w designie.
3 x P czyli o tym, jak design radzi sobie z najważniejszymi składnikami projektowania. A co ma z tym wspólnego zdrowy rozsądek? No właśnie.
- Olga Sietnicka - AKADEMIA SZTUKI
Prelegenci:
Joanna Sosnowska - Cecuła
Od 2009 r. współtworzy strategię Concordia Design w obszarze doradztwa i szkoleń dla biznesu. Koordynator m.in. Nowy Folk Design, Zarządzanie Designem (cykl szkoleń), "Design Management motorem innowacji w MSP w Wielkopolsce" (120 firm), projektów realizowanych na zlecenie Kieleckiego Parku Technologicznego obejmujących audyty wzornicze, projektowanie nowych produktów/usług, coaching Design Management (ponad 100 firm). Współautor metodologii audytu wzorniczego (także audytor).
W l. 2012-2014 konsultant w międzynarodowym projekcie Design in European Policies, Evaluating and Sharing Design Innovation Policies for European Growth realizowanym na bezpośrednie zlecenie Komisji Europejskiej. Partner Internationale Design Zentrum w projekcie Design Innovation & Exchange Programme Berlin - Wielkopolska realizowanym na zlecenie Senatu w Berlinie. Doradca Urzędu Miasta Poznania i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w zakresie sektorów kreatywnych i strategii designu w regionie (tzw. "inteligentne specjalizacje").
Anna Wróblewska
- współautorka prelekcji Concordia Design -
Jedna z pierwszych w Polsce konsultantka Design Management. Od 10 lat zajmuje się budowaniem strategii firm i marek, rozwojem i wdrażaniem nowych produktów i usług w oparciu o metodologię design thinking, m.in. w branży wyposażenia wnętrz, fashion, FMCG, IT. Wśród jej klientów są m.in. VOX, ENEA, Kronopol, Leroy Merlin, Classen, Międzychód, Sagra Technology, SITAG Formy Siedzenia, ALVO Medical, Quiosque, Tatrzański Park Narodowy, Ministerstwo Środowiska.
Produkty stworzone pod jej kierownictwem otrzymują prestiżowe nagrody i jednocześnie doskonale się sprzedają. Kolekcja mebli "Young Users by Vox" została uhonorowana nagrodą "Dobry Wzór" Instytutu Wzornictwa Przemysłowego jako najlepszy nowy produkt w Polsce w 2011 r.
Za stworzoną przez Annę Wróblewską strategię rozwoju, firma Meble Vox została wyróżniona w konkursie Design Management Europe Award 2009 jako jedyna firma z Europy Środkowo-Wschodniej. Autorka i kierownik merytoryczny pierwszych w Polsce studiów podyplomowych Design Management (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie). Konsultant w największym w Polsce projekcie dla Firm Rodzinnych. Coach ICF. Członek jury prestiżowych konkursów z zarządzania designem.
Bartosz Stanny
Absolwent Birkbeck College, University of London na kierunku Historia Sztuki. Spędził osiem lat w Londynie pracując w galeriach i muzeach, jako specjalista od planowania i organizacji wystaw oraz logistyki transportu dzieł sztuki. W 2012 roku założył studio projektowania mebli CRATEive i na tym polu odnosi międzynarodowe sukcesy. W 2014 roku, jako jedyny Polak, przeszedł selekcję jury Paris Design Week i został zaproszony do prezentacji swoich prac na wystawie awangardy designu Now!Le OFF. Ostatnio wygrał konkurs Instytutu Adama Mickiewicza i będzie reprezentował Polskę na targach w Zurychu, Wiedniu oraz Kopenhadze. Jego prace były szeroko komentowane w mediach krajowych i zagranicznych.
Patryk Paluszek
Student Akademii Sztuki na kierunku Multimedia oraz Zachodnipomorskiego Uniwersytetu Technologicznego na wydziale Informatyki. Fotograf, operator, producent filmowy, autor licznych teledysków. Założyciel inicjatywy społecznej Miejski Ul propagującej pszczelarstwo miejskie w Szczecinie. Laureat konkursu 9 Art & Fashion Forum którego nagrodą jest kurs w Central Saint Martins.
Olga Sietnicka
Autorka wielu znanych i lubianych wnętrz pubów, kawiarni i klubów, wystroju licznych mieszkań i domów prywatnych oraz kilku ogrodów. Projektuje również meble, przedmioty i grafikę użytkową. Absolwentka V LO i Politechniki Szczecińskiej, tytuł doktora uzyskała na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Dawniej związana z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym, obecnie wykłada architekturę wnętrz na Akademii Sztuki w Szczecinie.
Miejsce
Tadeusza Apolinarego Wendy 14, Szczecin