BlackBox No.67 - II Trójmiejski Weekend z Warsztatami i Larpami

5 Października 2019, 11:00 (Sobota) - 6 Października 2019, 23:00 (Niedziela)

Gdynia, Sopot, Gdańsk,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Fundacja: Program Pielgrzym
już niedostępne 60,00 zł -
  Jeep Night
już niedostępne 30,00 zł -
  Warsztaty ruchu wg Labana
już niedostępne bezpłatny -
  Warsztaty tworzenia postaci
Wyprzedane bezpłatny Brak wolnych miejsc
  Warsztaty Flirtowania
już niedostępne bezpłatny -
  Warsztaty Zaufania
już niedostępne bezpłatny -

Wydarzenie jest częścią projektu BlackBox 3City, więcej na temat projektu na stronie bb3c.pl.


Warsztaty

W pewnych aspektach larpy można traktować niczym inwestycję. Opłaca się być dobrym graczem i warto stawać się coraz lepszym. Im więcej sam/a wkładam w przygotowanie do gry, im bardziej staram się odgrywać moją postać — tym samym odpowiadają współgracze. Tym więcej satysfakcji i frajdy larp przynosi wszystkim uczestnikom.

Chcemy odgrywać lepiej. Tylko nie zawsze wiemy jak to zrobić. W tym właśnie pomagają nam warsztaty i ćwiczenia rozgrzewkowe prowadzone przed larpami. Program ubiegłorocznego BB Weekendu wypełniliśmy nimi po brzegi — również takimi, na które nigdy wcześniej nie znaleźliśmy czasu. W ramach tegorocznej edycji ponownie odbędą się 4 trzygodzinne spotkania warsztatowe.

Tym razem ich tematykę wybierzemy po zasięgnięciu Waszej opinii.

Sobota, 5 października

Blok 1, 11:00 — 14:00 zajęcia poprowadzi Piotr Milewski

 • Warsztaty ruchu wg Labana.
  Czy wiedza skodyfikowna przez jednego z najważniejszych teoretyków tańca — Rudolpha Labana — może przydać się w larpie? Oczywiście! W larpie — podobnie jak na scenie — jesteśmy w ruchu. Ruch to energia, tempo i przestrzeń — połączenie tych trzech elementów to komunikacja, ekspresja i narracja. Nauczmy się komunikować ruchem i świadomie snuć opowieści całym ciałem!

Blok 2, 15:00 — 18:00 zajęcia poprowadzi gościnnie Krzysztof Gojowy z grupy impro "Wolne elektrony"

 • Warsztaty tworzenia postaci
  Uczestnicy gier larpowych najczęściej tworzą swojego bohatera na podstawie karty postaci. Improwizatorzy — w akcji, działaniu, dialogu. Warsztaty z budowania postaci "bez dokumentacji".
  Wykorzystywanie technik improwizacji do szybszego tworzenia bardziej różnorodnych postaci, które będą zaskakiwały i będą bardziej prawdziwe. Wyszukiwanie inspiracji wokół siebie do nowych postaci.

Niedziela, 6 października

Blok 1, 11:00 — 14:00, Blok 2, 15:00 — 18:00 zajęcia poprowadzi gościnnie Anna "Szarańcza" Szewczyk z poznańskiej grupy larpowej Nautilius

 • Warsztaty Flirtowania *
 • Warsztaty Zaufania
  Co zrobić, jeśli macie tylko kilka godzin przed larpem, by zbudować relację, która fabularnie trwa od lat? Aby rozumieć się bez słów, dokańczać za siebie zdania, znać ulubione potrawy? Zaufanie pomiędzy graczami jest bezcenne, gdy działamy w duecie. Nie jest oczywiście możliwe wykreowanie tego uczucia instant, ale przed larpem warto wykonać kilka ćwiczeń pozwalających wiarygodne je odegrać. Podczas warsztatu podzielimy się na pary, omówimy cel każdego z zadań, a każdy uczestnik otrzyma "ściągę" dzięki której będzie mógł (odwołując się do zapamiętanych ćwiczeń) przygotowywać się samodzielnie do przyszłych gier.

  * powtórka zajęć z BlackBox Summer Week 2019

Wszystkie zajęcia warsztatowe prowadzimy nieodpłatnie. Obowiązują zapisy online.

Larpy

Fundacja: Program Pielgrzym

Sobota, 19:00 — 24:00, Grodzisko Sopot

Fundacja: Program Pielgrzym to larp bezszwowo łączący konwencję fantasy i science fiction. Swoją premierę — i jak dotąd jedyną odsłonę — miał podczas konwentu larpowego Hardkon 2008, gdzie w finale pierwszego polskiego konkursu larpowego Złota Brama jego autorzy zdobyli główną nagrodę.

Inspirowany takimi dziełami popkultury jak seria powieści Hyperion czy Diuna, larp przenosi graczy w odległą przyszłość. Wysoko rozwinięte galaktyczne imperium ludzi odkryło na jednej z odległych planet miejsce, w którym co pewien czas manifestuje się byt odpowiadający swą charakterystyką… Istocie boskiej.

Na naszą prośbę autorzy gry odnaleźli oryginalny scenariusz i przystąpili z nami do jego redakcji — będziecie więc mieli okazję zagrać w odświeżoną i poprawioną "wersję 2.0" tej bardzo wyjątkowej gry.

Noc Jeepów

Niedziela, 19:00 — 23:00, Klubogaleria Bunkier, Gdańsk

Zamiast decydować się na jeden konkretny larp, drugi wieczór naszego weekendu postanowiliśmy poświęcić na przegląd jeepformów: czyli bardzo wyjątkowego gatunku larpów. Gry tego rodzaju zazwyczaj podzielone są na sceny, dopuszczają aktywny udział publiczności, która wspiera graczy w stworzeniu jak najciekawszej opowieści.

Przygotowaliśmy obszerny katalog scenariuszy, które jeszcze nigdy nie zawitały na scenę BlackBox 3City. To właśnie Ty drogi graczu / droga graczko zdecydujesz, w które jeepy będziemy grać tego wieczoru. Jedna gra potrwa około 90 do 120 minut, tak więc każdy z graczy będzie miał szansę wziąć udział w dwóch różnych jeepach.

Scena będzie Wasza, karty postaci wydrukowane, Mistrz Gry w gotowości.

Let's Play!

Zobacz również:

kultura i sztuka