BlackBox No.68 - Wesele Tesli

20 Października 2019, 18:00-22:00 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet na larp

dostępnych: 11

już niedostępne 40,00 zł -

Wydarzenie jest częścią projektu BlackBox 3City, więcej na temat projektu na stronie bb3c.pl.


Oto opowieść o tym, jak Tesla von und zu Drakenwyrm and Pierre de l'Eclaire, gdy już pokonali swych wrogów i założyli swoje własne miasteczko w Schwarzwaldzie, zamierzają się pobrać by żyć długo i szczęśliwie. Sprosili przyjaciół z odległych krain i wrogów z dawnych lat; okropnych członków rodzin i sympatycznie zwykłych mieszkańców z okolicy.

Do ceremonii zostało kilka godzin. Większość gości jest w ogrodzie, gdzie częstuje się pieczonym wołu i popija go ciemny piwem, by od czasu do czasu ruszyć w tany do muzyki zaproszonego Mechnisty. Najważniejsi goście zebrali się w domostwie, gdzie nowożeńcy podejmują ich przekąskami i zabawiają rozmową.

Weselmy się wszyscy! To radosny i szczęśliwy dzień!

Autor/rzy:

  • Pegg Catherine
  • Pegg Stephanie

Format: chamber larp

Konwencja: steampunk

Czas trwania: 4 godziny

Liczba uczestników: 21 — 30

Opis

Wesele Tesli to pełen zwrotów akcji steampunkowy larp z Nowej Zelandii, zaprojektowany do radosnej zabawy weselną konwencją. Z niską barierą wejścia i szerokim wachlarzem dostępnych postaci jest przyjazny zarówno początkującym graczom, jak i doświadczonym larpowcom, którzy kochają plotki, intrygi, knowania i spiski.

Świat gry inspirowany jest epoką wiktoriańską; wiekiem Szalonych Naukowców i fascynacji Cudami Natury i Techniki. Przedstawicielom dwóch zwaśnionych od pokoleń wielkich rodów Europy: de l'Eclairów z Paryża i Drakenwyrmów z Galicji udało się uniknąć losu Romea i Julii. Biorą ślub w towarzystwie licznie zgromadzonych gości.

Gra ma pozytywny nastrój. W jej trakcie nikt nie umrze, co najwyżej naje się wstydu efektownie tracąc przytomność. Chociaż kilka postaci ma smutną i mroczną historię, w larpie jest miejscy na to, by wszystkie wątki znalazły szczęśliwe zakończenia.

Chaos i afirmacja radości życia — to cechy charakterystyczne każdej edycji Wesela Tesli. Zamiast pojedynków na śmierć i życie spodziewajcie się raczej skomplikowanej intrygi, w której kradzież pirackiego sterowca nie udaje się, ponieważ rozkojarzony, szczęśliwie zakochany grabarz podał złe wytyczne szalonemu naukowcowi, którego generator hypnopromieniowania…

Wymagania

Prosimy o przybycie w stroju inspirowanym epoką wiktoriańską — z dowolnym twistem inspirowanym steampunkową konwencją. Stroje nie muszą być drogie anie skomplikowane — ale przede wszystkim pomysłowe!

Infografiki

Wymagane strojeGra wymaga wcześniejszego przygotowania stroju.
No painNo pain, czyli dozwolony kontakt niesprawiający dyskomfortu.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdańsk