BlackBox No.93 - Warsztaty o statusie 2.0

3 Października 2021, 15:00-18:00 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zarejestruj się na warsztat
już niedostępne -

Wydarzenie jest częścią projektu BlackBox 3City, więcej na temat projektu na stronie bb3c.pl.


Autor: Gojowy Krzysztof

Format: warsztat

Czas trwania: 3 godziny

Liczba uczestników: 15

Tom uświadomił sobie nagle, że królewicz wyszedł już dawno, poczuł się więc nieswojo, zaczął bacznie nasłuchiwać, rozglądać się wokół i przestał interesować się różnymi cackami. Ogarnęło go zmieszanie, potem niepokój, wreszcie strach. Gdyby tak ktoś wszedł i zastał go w książęcych szatach, królewicza zaś nie byłoby na miejscu, aby udzielić wyjaśnień? Czy nie mogliby zaraz powiesić Toma, a później dopiero dokładniej wejrzeć w sprawę?

Mark Twain, "Książe i Żebrak"

Opis

Każdy ma swój status. Określa on naszą pozycję wśród innych. Zależy on od sytuacji, kontekstu społecznego, osób w naszym otoczeniu, naszego samopoczucia czy nawet pogody.

Na co dzień spotykamy się z różnymi ludźmi: znajomymi, rodziną, dziećmi, nauczycielami, podwładnymi, przełożonymi. Nasze zachowania zmieniamy instynktownie, automatycznie i nieświadomie w zależności od osób w danym towarzystwie.

W scenach improwizowanych oraz w larpach takie zachowania też muszą się pojawić, żeby całość sprawiała wrażenie autentyczności i naturalności… Oraz abyśmy nie stracili zainteresowania i szacunku odbiorcy.
Majtek odzywa się do kapitana jak do starego kumpla ze szkoły? A może coś za tym stoi?
Generał pyta szeregowego, czy może przejść? Co nim kieruje?

Na warsztacie rozwiniemy znane zagadnienia związane ze statusem. Jak zachowują się ludzie pod wpływem innych? Jak zareagować na status innego gracza od razu po wejściu do pomieszczenia? Jak podkreślić swoją pozycję, by nikt nie miał wątpliwości? W jaki sposób sprawić, że nasza postać będzie wielowymiarowa? Kiedy wykorzystać status do prowadzenia historii?

Podczas spotkania zaznajomimy się także z zaawansowanymi technikami (zawierającymi trudne słowa w nazwie): dynamiczne przejścia, wykorzystanie potencjału statusów, kontrastowe stanowiska. Wspólnie będziemy tworzyć sceny śmieszne, absurdalne, poważne i całkiem smutne. Będziemy dyskutować, ćwiczyć, grać, a warsztat będzie dopasowany w zależności od potrzeb całej grupy.

Ale przede wszystkim będziemy robić jedno - dobrze się bawić.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdańsk