Warsztaty BeZee 2024

28 Listopada 2024, 11:30 (Czwartek)

Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre, Gdańsk Zobacz na mapie

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba

Wpisz otrzymany od organizatora kod, aby zobaczyć dostępne opcje rejestracji na wydarzenie.

W ramach tegorocznej konferencji BeZee mamy dla Państwa 10 warsztatów oraz rozmowy stolikowe do wyboru - PROSIMY ZWRACAĆ UWAGĘ NA GODZINY ROZPOCZĘCIA. 

WARSZTATY:

01 / Renata Gut "Międzypokoleniowy kod dostępu"

28 listopada / 11:30

Zapraszamy do zachwycenia się ważnymi szczegółami z charakterystyki pokoleń: X, Y, Z, ALFA i Beta. Odkryjemy wartości, które nas łączą, by na nich budować: współpracę, płaszczyzny do komunikacji, uczenia się i inspiracji. Warsztat tylko dla ciekawych siebie i innych.

02 / Agata Bijak-Orłowska "Jak innowacjami odświeżać tradycyjne metody"

28 listopada / 11:30

W szkolnych ławkach nadal działają metody, które sprawdzały się przez pokolenia, ale ich efektywność została stłumiona przez współczesne wyzwania i niezrozumienie złotych reguł ich stosowania. Na tym warsztacie będziemy pracować metodą problem-solvingu nad tym, jak łączyć klasyczne techniki z innowacjami, tak, by tchnąć w nie nowe życie i odblokować ich skuteczność. Za merytoryczną bazę warsztatu posłużą nam odkrycia z dziedziny kognitywistyki i neurodydaktyki.

03 / Jagoda Kozłowska "Technologia i SM jako narzędzia do pracy z uczniami"

28 listopada / 11:30

Reelsy, teweety, awatary. W dobie technologii, hasła te towarzyszą nam w codziennym życiu. Poniższe warsztaty dostarczą Ci dawkę wiedzy teoretycznej oraz praktycznej na temat populanych platform społecznościowych oraz aplikacji pod kątem ich użyteczności w edukacji. Przez 90 minut będziemy starali się odkryć potencjał mediów społecznościowych, które na zawsze zmieniły to jak wygląda przekaz międzyludzki. Pragnę by uczestnik po warsztatach był chętny i potrafił wykorzystać je jako wsparcie nauczania, inspirowania, promowania i rozwoju.

04 / Katarzyna Sawicka "Dobrostan, samoregulacja, profilaktyka, uważność. Jak poczuć moc w sobie"

28 listopada / 11:30

"Przyszłość będzie taka, jaka jest nasza obecność w tej chwili" (J. Kabat-Zinn). Żyjemy coraz szybciej, pod presją, ale też coraz więcej oczekujemy od siebie i innych. Jesteśmy przebodźcowani i spięci. Stres jest nieunikniony. Może nas mobilizować, ale często przerasta wrażliwą psychikę i negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Zawód nauczyciela jest jednym z najbardziej narażonych na wypalenie, dlatego warto nie czekać i zadbać o siebie tu i teraz, by budować własne zasoby na przyszłość, bo szczęśliwi nauczyciele mają wielką moc. Praktyka uważności daje nadzieję na skuteczne i długotrwałe podniesienie jakości życia i poprawę samopoczucia. Łączy elementy poznawcze z praktyką medytacyjną i ma na celu wypracowanie odpowiedniej reakcji na stres, gonitwę myśli i przemęczenie. Polega na zatrzymaniu między bodźcem a reakcją, uświadomieniu własnych potrzeb oraz wychodzeniu z automatycznego działania. Na warsztacie stworzymy nasz "emergency kit", czyli zestaw narzędzi do zastosowania w codziennym życiu. Przybliżymy praktykę uważności, doświadczymy jej "na własnej skórze" oraz będziemy badać, jak może nam pomóc w odzyskiwaniu równowagi i budowaniu prężności psychicznej.

05 / Marta Tymińska "Projektowanie gier dla nauczycieli"

28 listopada / 11:30

Projektowane gier wcale nie musi być trudne! Co więcej, to świetne narzędzie edukacyjne, które umożliwia pogłębianie wiedzy w danym zakresie. Wystarczy tylko znać kilka "patentów" na projektowanie i możemy mieć grę tematyczną instant! Podczas spotkania przećwiczymy różne umiejętności niezbędne dla projektantów gier i spróbujemy ekspresowo za prototypować rozgrywkę. Jedyny warunek uczestnictwa w warsztacie: musicie mieć doświadczenia grania w gry. Chińczyk, makao czy saper na komputerze też się liczą!

06 / Rozmowy stolikowe

28 listopada / 11:30

Coś dla tych, którzy chcą bardziej bezpośredniego kontaktu z ekspertem lub ekspertką w nieformalnej atmosferze sprzyjającej swobodnej wymianie myśli i pomysłów. 

Rozmowy stolikowe polegają na swobodnej dyskusji uczestników i uczestniczek zainteresowanych konkretną tematyką z ekspertem lub ekspertką z danego obszaru. Prace przy stolikach będą moderowane. 

A przy stolikach będą na Was czekać: 
Justyna Dmitruk, dyrektor wydziału edukacji w Urzędzie Miejskim w Gdańsku - Jak samorząd może wesprzeć edukację?
Michał Bojko, Dynatrace - Biznes a edukacja (jak biznes może wspierać edukację)
Młodzieżowa Rada Startera - Czego młodzi chcą od edukacji? 

07 / Joanna Gulczyńska "Lekcje z emocjami-wskazówki i narzędzia do pracy"

28 listopada / 16:30

Jednym z pierwszych kroków w stronę zachowania zdrowia psychicznego jest rozwijanie inteligencji emocjonalnej. To kompetencja, która wymaga systematycznego treningu. W szkole, przestrzenią do tego idealną, są zajęcia z wychowawcą. Jak mądrze wspierać uczniów w rozpoznawaniu i nazywaniu emocji? Gdzie szukać pomysłów i narzędzi do pracy? O tym porozmawiamy podczas warsztatów. Weźmiemy także udział w ćwiczeniach rozwijających umiejętność zarządzania emocjami, które z powodzeniem można wykorzystać na lekcjach.

08 / Michał Wiktor Żmijewski "Czy AI spowoduje zagładę szkoły jaką znamy?"

28 listopada / 16:30

Prezes Nvidia mówi, że już nie ma sensu uczyć się programowania. Elon Musk przepowiada, że w roku 2030 sztuczna inteligencja będzie mądrzejsza od całej ludzkości razem wziętej. Świat pędzi. Tempo rozwoju i przenikania do naszego życia rozwiązań opartych o AI jest niesamowite. Z drugiej strony tuż za naszą granicą toczy się wojna. Jaka będzie przyszłość? Wszystko to uwidacznia jak wielkie znaczenie ma elastyczność, umiejętność (szybkiego) uczenia się i radzenia sobie w złożonym świecie oraz umiejętnego korzystania z technologii. Czy AI to zagrożenie dla edukacji czy może szansa? Na warsztacie przyjrzymy się różnym narzędziom i wspólnie będziemy poszukiwać odpowiedzi no to pytanie. I na jeszcze jedno... Czy można oddać sprawczość uczniom i odejść od paradygmatu szkoły, której zadaniem jest serwowanie gotowych odpowiedzi i weryfikacja ich przyswojenia?

09 /  Izabela Gorczyca i Łukasz Wróbel "Jak za pomocą książek rozmawiać z dziećmi o trudnych doświadczeniach?"

28 listopada / 16:30

Dzieci, jak dorośli, doświadczają smutku, tęsknoty, depresji, żałoby, muszą radzić sobie z własnymi doświadczeniami, emocjami, ale też ze stanem emocjonalnym ich bliskich, w tym dorosłych. Istnieją książki zaprojektowane po to, by wspierać młode osoby w takich sytuacjach.

Zapraszamy do udziału w warsztacie z ekspertami z Wydawnictwa No Bell specjalizującego się w publikowaniu m.in. książek dla dzieci podejmujących kwestie trudnych doświadczeń. Podczas spotkania opowiemy, jak można wspierać dziecko w trudnych sytuacjach.

Jest truizmem, że szkoła to najważniejsza po domu przestrzeń życia młodej osoby. Nie jest jednak truizmem spostrzeżenie, że właśnie szkoła stwarza jej stałą możliwość kontaktu z edukatorem, nauczycielem, pedagogiem, których cała aktywność zawodowa poświęcona jest między innymi temu, by wyposażyć ją w narzędzia pomagające jej radzić sobie z problemami życia codziennego, dbać o rozwój emocjonalny i równowagę psychiczną. Rozpoznaniu i omówieniu tych możliwości poświęcony jest nasz warsztat.

10 / Sebastian Wasiołka "  Ciekawa lekcja - jak to zrobić z użyciem technologii?"

28 listopada / 16:30

Chcesz szybko przejrzeć to, z czego możesz skorzystać na lekcji? Nie chcesz tracić czasu na kartkowanie podręcznika i szukanie odpowiednich materiałów? Poznaj te i inne triki, które ułatwią Ci codzienną pracę (szkoły podstawowe).

11 / Imię i nazwisko prowadzącego "Temat warsztatów"

28 listopada / 16:30

Opis warsztatów wkrótce będzie dostępny

Zobacz również:

szkolenia Edukacja wydarzenia Gdańsk