To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Ojczyzna dobrej jakości - spotkanie #opartenafaktach

dostępnych: 14

już niedostępne -

Białoruś. Kresy, Łukaszenka, wpływy Putina. Z czym jeszcze kojarzy się dzisiaj Białoruś? Próbę odpowiedzi na to pytanie podjęli polscy, niemieccy i białoruscy reporterzy w książce "Ojczyzna dobrej jakości". Jednak to nie polityka, ale ludzie i rozmowy z nimi pojawiają się w niej na pierwszym planie. Ludzie pełni wiary w idee oraz ci zrezygnowani i pogodzeni z reżimem. 

Cykl #opartenafaktach oraz Wydawnictwo Czarne zapraszają na spotkanie z redaktorką książki Małgorzatą Nocuń oraz Ziemowitem Szczerkiem, jednym z autorów. Widzimy się 9 grudnia w Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza, początek o godzinie 18:00. 

Podczas rozmowy z naszymi gośćmi spróbujemy poszukać prawdy o kraju, który dla wielu z nas wciąż jest wielką niewiadomą, postrzeganą wyłącznie przez pryzmat polityki i wpływów rosyjskich. Spotkanie poprowadzi Zbigniew Rokita.

Małgorzata Nocuń (ur. 1980) - redaktorka "Nowej Europy Wschodniej", dziennikarka "Tygodnika Powszechnego", w latach 2004-2006 jego korespondentka na Ukrainie i Białorusi. Wraz z Andrzejem Brzezieckim opublikowała książki Białoruś. Kartofle i dżinsy, Ograbiony naród. Rozmowy z intelektualistami białoruskimi i Armenia. Karawana śmierci. W 2014 roku została wyróżniona w konkursie Amnesty International "Pióro Nadziei" za reportaż z Kaukazu Północnego. 

Ziemowit Szczerek (ur. 1978) - dziennikarz i prozaik. Współpracuje z "Polityką", "Gazetą Wyborczą", "Krytyką Polityczną" i "Nową Europą Wschodnią". Autor książek Siódemka, Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian, Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski, Tatuaż z tryzubem, Międzymorze. Podróże przez prawdziwą i wyobrażoną Europę Środkową, Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion oraz współautor zbioru opowiadań Paczka radomskich. Laureat Paszportu "Polityki", nominowany do Nagrody MediaTory i Nagrody im. Beaty Pawlak oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Europy Środkowej "Angelus".


Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu #opartenafaktach, organizowanego przez Stowarzyszenie Re-Prezentacje (m.in. Festiwal Reportażu NON-FICTION, TERMOKAWA).

Stowarzyszenie RE-PREZENTACJE

http://re-prezentacje.pl/

Festiwal Reportażu NON-FICTION

http://nonfiction.pl/

Księgarnia 3.0

http://ksiegarnia30.pl/

Grupa Manta

http://grupamanta.pl

Zobacz również:

inne wydarzenia Kraków