Zostań inżynierem lub analitykiem danych na PW [DZIEŃ OTWARTY]

17 Czerwca 2021, 18:00-20:00 (Czwartek)

Wydarzenie online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatna rejestracja
już niedostępne -

Jesteś analitykiem, programistą, pracujesz z dużymi danymi? Chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności w obszarze Data Science lub Big Data i zmienić kierunek kariery zawodowej lub lepiej wykonywać obecne zadania w pracy?

Zapisz się na bezpłatne spotkanie dla kandydatów na studia podyplomowe Big Data - przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych oraz Data Science - algorytmy, narzędzia i aplikacje dla problemów typu Big Data połączone z merytorycznym warsztatem. Dowiedz się więcej o studiach i sprawdź jak uczymy.

AGENDA

18.00 - 18.30 wprowadzenie o studiach

18.30 - 19.00 sesja Q&A dotycząca studiów

19.00 - 20.00 warsztat

  • Podczas warsztatu dowiesz się jak w prosty sposób pracować z dużymi danymi korzystając z przystępnego API Apache Spark
  • Poznasz podstawowe operacje dostępne na DataFrame'ach - tabelarycznych abstrakcjach danych oferowanych przez Spark SQL

Spotkanie poprowadzą:

Patryk Pilarski - prowadzący zajęcia na ścieżce Big Data i promotor prac dyplomowych. Specjalizuje się w dziedzinie Data science. Dobrze czuje się w pracy z danymi w każdym rozmiarze - od dużych po małe. Na ścieżce kariery poszukuje interesujących wyzwań oraz możliwości pracy z ciekawymi technologiami, w związku z czym pracował w licznych projektach łączących w sobie wyzwania z zakresu analizy i inżynierii danych. Posiada doświadczenie w projektach z zakresu: detekcji anomalii na danych sprzedażowych, demand forecasting, segmentacji klientów. Chętnie zgłębia nowe technologie oraz języki programowania. Na co dzień pracuje w firmie Mercer jako Senior Data Scientist gdzie zajmuje się szeroko pojętym data science: R&D, budowanie modeli, ML engineering, data engineering.


Robert Bembenik - kierownik studiów oraz wykładowca na ścieżce DS. Jest adiunktem w Instytucie Informatyki Politechniki Warszawskiej. Tytuł doktora nauk technicznych w zakresie informatyki uzyskał na Politechnice Warszawskiej w listopadzie 2007 roku. Zainteresowania naukowe: eksploracja danych przestrzennych, systemy informacji przestrzennej (GIS), przetwarzanie tekstu, sieci społecznościowe, aplikacje mobilne.


Spotkanie prowadzone jest w trybie zdalnym na platformie Zoom. Po zgłoszeniu udziału otrzymasz mailem informacje potrzebne do logowania oraz instrukcje do przygotowania sprzętu na potrzeby warsztatu merytorycznego. Jeżeli nie otrzymasz ich w ciągu 24 godzin, sprawdź folder Spam, a jeżeli to nie pomoże napisz na adres: [email protected].

Zapraszamy do rejestracji.

Zobacz również:

szkolenia Big Data Programowanie Studia Szkolenie pracowników