To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet ulgowy dla członków Stowarzyszenia Przyajciele MNW
już niedostępne 10,00 zł -
  Bilet normalny
już niedostępne 20,00 zł -

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu "Bliżej sztuki" organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie. Cykl otworzy wykład prof. Antoniego Ziemby pt. "Ciało w dawnej sztuce."

Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele statutowe Stowarzyszenia.

Podczas kolejnych spotkań będziemy mieli możliwość posłuchać ekspertów nie tylko z dziedziny sztuki, ale również designu czy mody. Przy okazji wyjdziemy poza mury Muzeum Narodowego i odwiedzimy warszawskie galerie i inne ciekawe pozainstytucjonalne miejsca.


ANTONI ZIEMBA - historyk sztuki, specjalista w dziedzinie późnośredniowiecznej i nowożytnej sztuki europejskiej. Do 2019 r. kurator Galerii Sztuki Średniowiecznej i Zbiorów Dawnej Sztuki Europejskiej MNW. Profesor zwyczajny Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Członek-korespondent PAU oraz członek Komitetu Nauk o Sztuce PAN. Autor szeregu opracowań, m.in. "Iluzja a realizm: gra z widzem w sztuce holenderskiej 1580-1660", "Sztuka Burgundii i Niderlandów 1380-1500". Autor i współautor wielu wystaw i towarzyszących im katalogów, m.in.: "Caravaggio Złożenie do Grobu: arcydzieło Pinakoteki Watykańskiej. Różne oblicza caravaggionizmu. Wybrane obrazy z Pinakoteki Watykańskiej i zbiorów polskich".

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Warszawa