Blue Baltic Community - Multifunkcjonalność i akwakultura Morskich Farm Wiatrowych
20 Września 2024, 10:00 (Piątek)
Inkubator Starter, Gdańsk Zobacz na mapie
Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie w ramach Blue Baltic Community!
W piątek, 20 września (w godzinach 10.00-12.30) porozmawiamy o Multifunkcjonalności Morskich Farm Wiatrowych.
AGENDA:
10.00 - START
10.00 - 11.30 PREZENTACJE EKSPERCKIE
- Sylwia Łyskawka - ERM (Environmental Resources Management)
- Aleksandra Zgrundo - UG (Uniwersytet Gdański)
- Marcin Kuciński - UG (Uniwersytet Gdański)
11.30 - 12.30 DYSKUSJA I NETWORKING
Część merytoryczną spotkania poprowadzą:
Sylwia Łyskawka - Konsultantka zarządzającą ds. środowiskowych i społecznych w ERM: Environmental Resources Management, gdzie specjalizuje się w morskiej energetyce wiatrowej oraz finansowaniu projektów zgodnie z międzynarodowymi standardami.
Członkini Grupy Strategicznej ds. Zarządzania Zasobami Morskimi w Africa-Europe Foundation oraz Międzynarodowej Rady ds. Innowacji w Ocean Technology Campus Rostock. Zdobywczyni tytułu EU Young Ocean Advocate przyznawanego przez Komisję Europejską. Ekspertka programu Climate Leadership przy UNEP/GRID-Warszawa. Członkini Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.
Marcin Kuciński - Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kierunku rybactwo na Wydziale Nauk o Środowisku. Na tym samym wydziale uzyskał stopień doktora w dyscyplinie Zootechnika i Rybactwo. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Gdańskim jako adiunkt w Katedrze Biologii Morza i Biotechnologii na Wydziale Oceanografii i Geografii, gdzie prowadzi badania z zakresu biotechnologii produkcji ryb łososiowatych.
Aleksandra Zgrundo - z wykształcenia jest biologiem morza, a jej zainteresowania naukowe skupiają się na ekologii i taksonomii mikro- i makroalg oraz ich wykorzystaniu w monitoringu środowiska, akwakulturze i biotechnologii. Obecnie jest zatrudniona na stanowisku badawczo-dydaktycznym na Wydziale Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie prowadzi zajęcia m.in. z ekologii i monitoringu środowiska wodnego. Jest również założycielem i członkiem zarządu firmy Officina Baltica sp. z o.o. specjalizującej się w technologiach morskich na potrzeby eksploracji środowiska. W ramach swojej działalności w spółce zajmuje się aspektami związanymi z monitoringiem środowiska morskiego.
Spotkanie moderować będzie Jakub Budzyński.
Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw z branży technologicznej, informatycznej, robotyki i automatyzacji oraz szeroko pojętej branży morskiej i Offshore Wind, jak również pasjonatów tematów zielonej i niebieskiej gospodarki.
Partnerem merytorycznym Projektu jest Polska Izba Morskiej Energetyki Wiatrowej
Partnerem medialnym Projektu jest OffshoreWindPoland.pl
Partnerem Projektu jest Pomorska Platforma Offshore (PPO)
Projekt sfinansowany ze środków Miasta Gdańska.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Miejsce
Lęborska 3B, Gdańsk