To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet bezpłatny
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Szanowni Państwo,

Już w nadchodzący czwartek, 15 kwietnia, o godzinie 13:00, odbędzie się webinar pt. "Zastosowanie energooszczędnych technologii budowlanych na przykładzie Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacji Biomedycznych". W ramach wydarzenia zostanie zaprezentowany materiał dokumentujący proces budowy laboratorium Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacji Biomedycznych, realizowany przy wykorzystaniu technologii prefabrykowanego budownictwa energooszczędnego firmy Ekoinbud. Materiał posłuży jako punkt odniesienia do dyskusji o praktyce realizacji procesu budowlanego wykorzystującego innowacyjne innowacyjne technologie budowlane, w którym udział wezmą:

  • Dawid Nidzworski - szef Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacji Biomedycznych,
  • Marcin Korszlak - Dyrektor pionu produkcji, Ekoinbud
  • Grzegorz Dziedzic - ekspert w zakresie budownictwa energooszczędnego, przedsiębiorca.

Według danych Komisji Europejskiej, budynki odpowiadają za 40% zużycia energii oraz 36% emisji gazów cieplarnianych, na które składa się pełen cykl życiowy budynków - począwszy od procesu budowy, przez użytkowanie, modernizację oraz rozbiórkę budynków. Zaprezentowane rozwiązania prefabrykowane, wykorzystujące konstrukcje drewniane, mogą przyczynić się do obniżenia śladu węglowego budynków, przyspieszyć tempo przyrostu powierzchni użytkowych spełniających wymogi energochłonności, wynikające z krajowego i unijnego ustawodawstwa.

Wydarzenie stanowi kontynuację spotkań poświęconych budownictwu energooszczędnemu, zapoczątkowanego wydarzeniem z 6 października 2020 r., poświęconym budownictwu prefabrykowanemu i efektywności energetycznej, którego zapis jest dostępny na kanale youtube ISP3 oraz na stronie internetowej dedykowanej ISP3.

Webinar jest elementem działań realizowanych przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza jako lidera Inteligentnej Specjalizacji Pomorza nr 3 "Technologie ekoefektywne w produkcji, dystrybucji, przesyle i zużyciu energii i paliw oraz w budownictwie", będącej częścią projektu Smart Progress, wdrażanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020.

Zobacz również:

inne