ODSŁUCH 03/2023 | Szymon Burnos

28 Kwietnia 2023, 20:00 (Piątek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  ODSŁUCH 03/2023 | Szymon Burnos
już niedostępne 20,00 zł -

Zapraszamy na ODSŁUCH 03/2023, podczas którego wysłuchamy albumu pt. "Plastic Music For Deep Thinkers", Szymona Burnosa.

Po odsłuchu odbędzie się 30 minutowy live by Szymon Burnos.
___________________________

Bilety:- online: 20 pln- na wejściu: 30 pln
___________________________
Szymon Burnos to pianista/klawiszowiec, kompozytor, producent i improwizator. Porusza się między stylistycznymi szczelinami. W swojej eklektycznej wrażliwości płynnie łączy różne, często skrajne światy muzyczne, a jego inklinacje i inspiracje sięgają wielu języków - od muzyki elektronicznej, przez jazz, ambient, do szeroko rozumianej awangardy. Znany głównie z działalności na trójmiejskiej scenie muzyki improwizowanej i zespołów takich jak Algorhythm, delay_ok, Nene Heroine, Tomasz Chyła Quintet, Mu oraz labelu Alpaka Records.
"Plastic Music For Deep Thinkers" to osobliwa fuzja odcieni muzyki elektronicznej inspirowana przekrojem wydawnictw Warp Records, okraszona inteligentnie użytymi elementami jazzu, hip-hopu i eksperymentu. Ta wielobarwność czyni album oryginalną miksturą o bardzo emocjonalnym wyrazie. Post-hip-hop'owe, nieregularne beaty przeplatają się z klubowym pulsem i niebanalną harmonią, a wszechobecne brzmienia syntezatorów spotykają z organicznymi samplami.
Koncepcyjnie album jest wynikiem wglądu w obecny stan apogeum "plastikowości" i chaotyczności świata, a zarazem jego schyłek w kształcie takim jakim go znamy. Pełen sprzeczności tytuł mówi o rzeczywistości sztucznej i przerysowanej, ale również o koniecznej, głębszej refleksji nad nią. Plastik, układy scalone oraz syntetyczne dźwięki opowiadają o transformacji człowieka w nowoczesnych realiach. Jak sam autor przyznaje z przymrużeniem oka: "Ta płyta brzmi znajomo, ale jest podobna zupełnie do niczego - jak widziana przeze mnie rzeczywistość".
CREDITS:
Szymon Burnos - synthesizers, keys, sampler, guitar and all other instrumentsComposed, recorded and mixed by Szymon Burnos

Mastered by Maciej Milewski

Cover photo and design - Maja Tybel

U Know Me Records 2023

Zobacz również:

koncerty wydarzenia Gdańsk