To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  BEZPŁATNA REJESTRACJA
już niedostępne -

- Czy maszyny mogą nas oszukiwać?

- Czy ludzi mózg jest w stanie przyjąć nieograniczoną liczbę bodźców ze środowiska?

- Czy ludzie stają się maszynami, a maszyny ludźmi?

To tylko klika z pytań, na które postaramy się odpowiedzieć podczas III Seminarium Naukowego organizowanego przez CAICR na Wydziale Zarządzania UŁ.

Centrum Badań nas Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją (CAICR) nawiązało współpracę z naukowcami z Uniwersytetu w Pavii - jednego z dominujących ośrodków badawczych we Włoszech w obszarze nowych technologii. W imieniu całego zespołu zapraszamy na spotkanie z Panem Doktorem Marcinem Bartosiakiem, który podczas III Seminarium Naukowego CAICR będzie reprezentował wspomniany ośrodek. Tematem spotkania jest "Projektowanie zachowań i technologia perswazji" - obszar najsilniej rozwijany obecnie przez czołowe zespoły badawcze, w wiodących ośrodkach naukowych na świecie. Od 2019 roku zagadnienie to bada również zespół CAICR. Spotkanie z Doktorem Bartosiakiem będzie okazją do nawiązania międzynarodowej współpracy badawczej oraz zapoznania się z najnowszymi wynikami badań. Zapraszamy naukowców z różnych obszarów nauki oraz pasjonatów tematyki. 

Opis wydarzenia:

Przeciętnie, w ciągu jednego dnia ludzki mózg podejmuje około 35000 decyzji. Większości z nich nie jesteśmy świadomi, ponieważ przy pomocy heurystyk i błędów poznawczych nasz organizm broni się przed zmęczeniem decyzjynym - działa nasz wewnętrzny "autopilot". Wiele z tych decyzji podejmowanych jest również w świecie cyfrowym. W czasach, w których technologia cyfrowa i cyfrowe strumienie danych są wszechobecne, ogrom wyborów, przed którymi stajemy, odbywa się na ekranach komputerów, telefenów, samoobsługowych punktów sprzedaży itp.

Celem seminarium jest przedstawienie różnorodnych technik, dzięki którym możliwe jest wpływanie na ludzkie decyzje i zachowania za pomocą technologii. Poruszona zostania również kwestia etyki projektowania zachowań i stosowania technologii perswazji w praktyce. 


Szczegóły:

21 listopada 2019, godz. 13.30, sala 115

Wydział Zarządzania UŁ

ul. Matejki 22/26

Łódź


W razie pytań, zapraszamy do kontaktu:

artur.modlinski@uni.lodz.pl

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Łódź