PASE Close Meeting 2022 "Czym Lepiej Ugryźć? Kompozyt vs. Ceramika"

2 Grudnia 2022, 12:00 (Piątek) - 3 Grudnia 2022, 15:30 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
W chwili obecnej zgłoszenia na to wydarzenie nie są przyjmowane.

PASE Close Meeting 2022

"Czym Lepiej Ugryźć? Kompozyt vs. Ceramika"

Czas:

2 - 3 grudnia 2022

Miejsce:

Narvil Conference & Spa Serock 

ul. Czesława Miłosza 14A
05-140 Serock
Telefon: 22 566 10 00

W sprawie rezerwacji pokoi w specjalnej cenie prosimy kliknąć link:  PASE . oraz użyć hasła: PASE2022. Pula pokoi jest ograniczona i dostępna do wyczerpania miejsc w hotelu. Po wyczerpaniu w sprawie rezerwacji pokoi prosimy o kontakt bezpośrednio z recepcją hotelu lub skorzystanie z aplikacji typu Booking.

Zależy nam również na pokazaniu życia i aktywności Akademii kolejnym osobom, dlatego każdy członek PASE biorący udział w Close Meeting PASE ma prawo zaprosić jedną osobę  ze środowiska lekarskiego lub technika do uczestnictwa w wydarzeniu. Osoba zaproszona przez Członka PASE ma obowiązek wnieść jednorazową opłatę za udział w dniach edukacyjnych oraz dodatkowo we własnym zakresie opłacić koszty dojazdu oraz pokoju hotelowego. Udział w uroczystej kolacji przysługuje tylko osobom biorącym udział w wykładach oraz ich osobom towarzyszącym na podstawie wykupionego biletu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, serdecznie zapraszamy do rejestracji.

Warunki uczestnictwa:

Zasady uczestnictwa w wydarzeniu są niezmienne od lat, czyli wszyscy Aktywni Członkowie PASE, mający uregulowane składki członkowskie w dniu dokonywania zakupu biletu, mają prawo do bezpłatnego wstępu na wszystkie sesje wykładowe.

Cennik Rejestracji:

AKTYWNY CZŁONEK PASE bezpłatny

CZŁONKOWIE PASE

800,- PLNTECHNICY DENTYSTYCZNI

900,- PLNOSOBY NIEZRZESZONE W PASE

1500,- PLNGALA PARTY DLA OSOBY TOWARZYSZĄCEJ
350,- PLN


LEKARZ STAŻYSTA/ STUDENT 600,- PLN

We własnym zakresie należy opłacić koszty dojazdu oraz pokoje hotelowe.

UCZESTNIKOM SPOTKANIA PRZYSŁUGIWAĆ BĘDZIE 9 PUNKTÓW EDUKACYJNYCH.


AGENDA

Dzień 1. / PIĄTEK 02.12.2022:

12:00 - 13:00 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW

13:00 - 14:00 KRYSTIAN OWCZARCZAK "Wtórne leczenie protetyczne - jak to ugryźć? Jak zdiagnozować problemy spowodowane przez niewłaściwe leczenie protetyczne i jak z nich wybrnąć"

14:00 - 14:30 PRZERWA KAWOWA

14:30 - 15.30 DOROTA STANKOWSKA "Jak wykorzystać kompozyt i ceramikę w kompleksowych przypadkach, aby być minimalnie inwazyjnym a zarazem uzyskać trwały i estetyczny efekt leczenia"

15.30 - 16:00 PRZERWA KAWOWA

16:00 - 17:00 MACIEJ WROŃSKI "Kompozyt czy ceramika. Kompromisy rehabilitacji okluzyjnej"

17:15 - 18:15 WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW PASE

19:00 SPEKTAKL NA ŻYWO "TELEWIZJA KŁAMIE" (Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski, Bartosz Opania)

20.00 KOLACJA (dress code: business casual)


Dzień 2. / SOBOTA 03.12.2022:

10:00 - 11:00 PROF. CAMILLO D'ARCANGELO " CAŁKOWICIE NIEINWAZYJNE LECZENIE PACJENTÓW Z BRUKSAMI I ZABURZENIAMI TMJ: jak Invisalign Go może zmienić podejście i plan leczenia" SESJA 1 (wykład tłumaczony symultanicznie na język polski)

11:00 - 11:30 PRZERWA KAWOWA

11:30 - 12:30 PROF. CAMILLO D'ARCANGELO " CAŁKOWICIE NIEINWAZYJNE LECZENIE PACJENTÓW Z BRUKSAMI I ZABURZENIAMI TMJ: jak Invisalign Go może zmienić podejście i plan leczenia" SESJA 2 (wykład tłumaczony symultanicznie na język polski)

12:30 - 13:30 LUNCH

13:30 - 14:30 PROF. CAMILLO D'ARCANGELO "CAŁKOWICIE UZUPEŁNIAJĄCE ZABIEGI PROTODONTYCZNE: jak Invisalign Go może zmienić podejście i plan leczenia" SESJA 1 (wykład tłumaczony symultanicznie na język polski)

14:30 - 15:30 PROF. CAMILLO D'ARCANGELO "CAŁKOWICIE UZUPEŁNIAJĄCE ZABIEGI PROTODONTYCZNE: jak Invisalign Go może zmienić podejście i plan leczenia" SESJA 2 (wykład tłumaczony symultanicznie na język polski)

15:30 ZAMKNIĘCIE

PROF. CAMILLO D'ARCANGELO

Profesor zwyczajny i dyrektor Oddziału Stomatologii Zachowawczej na Uniwersytecie Chieti.

Prezes SIDOC (Włoskiego Towarzystwa Stomatologii Zachowawczej).

Dyrektor MASTER in "Manual Therapy and Musculoskeletal Physiotherapy" University of Chieti

Dyrektor Studium Podyplomowego "Minimalnie Inwazyjna Stomatologia Estetyczna" na Uniwersytecie Chieti-Pescara.

Przewodniczący Rady Naukowej Międzynarodowego Towarzystwa Naukowego "Jules Allemand Trophy"

Autor książki "Endoprotetyka" przetłumaczonej na 7 języków i World Best Seller in Dentistry

Autor książki "Podejście E.F.P. (Estetyka-Funkcja-Postawa)" przetłumaczonej na 2 języki

Członek Rady Redakcyjnej prestiżowych czasopism międzynarodowych.

Profesor Honorowy Ukraińskiej Akademii Stomatologii Medycznej.

Lider Opinii i Członek Rady Naukowej wielu międzynarodowych firm w dziedzinie stomatologii.

Prelegent na najbardziej prestiżowych Międzynarodowych Kongresach z zakresu Stomatologii Estetycznej i Funkcjonalnej.

Autor ponad 100 publikacji w najbardziej cenionych czasopismach krajowych i międzynarodowych.


" CAŁKOWICIE NIEINWAZYJNE LECZENIE PACJENTÓW Z BRUKSAMI I ZABURZENIAMI TMJ: jak Invisalign Go może zmienić podejście i plan leczenia"

Coraz częstsze jest występowanie problemów zgryzowych, w tym zarówno bruksizmu, czy startych zębów, jak i schorzeń skroniowo-żuchwowych.

Dokładna diagnoza i właściwy plan leczenia muszą być dokładnie określone przed rozpoczęciem leczenia u pacjentów z problemami zgryzowymi, aby przywrócić prawdopodobnie utraconą równowagę zgryzu.

W ramach wykładu krok po kroku zostaną przedstawione odpowiednie procedury diagnostyki zwarcia, oceny położenia kłykcia i repozycji żuchwy.

System Invisalign Go może poprawić i ułatwić leczenie pacjentów z tymi problemami w całkowicie nieinwazyjny sposób.

Celem wykładu będzie pokazanie, kiedy i jak system Invisalign Go może być stosowany w leczeniu bruksistów i pacjentów ze schorzeniami stawu skroniowo-żuchwowego


"CAŁKOWICIE UZUPEŁNIAJĄCE ZABIEGI PROTODONTYCZNE: jak Invisalign Go może zmienić podejście i plan leczenia"

W ostatnim czasie większość zabiegów protetycznych uległa głębokim zmianom wraz ze zmianą technik adhezyjnych. Dzisiaj tak można zdefiniować uzupełnienia "addytywne": pozwalają na odtworzenie utraconych struktur zębowych bez dalszego poświęcania pozostałych tkanek zdrowych z wieloma zaletami w zakresie właściwości fizycznych pojedynczego zęba, estetyki i równowagi zgryzu.

Jednym słowem, dziś można poprawić uśmiech i funkcję pacjenta przy całkowicie zachowawczym podejściu, stosując prostsze, bardziej przewidywalne i tańsze zabiegi protetyczne

System Invisalign Go ma takie samo podejście: celem jest osiągnięcie najwyższych wyników estetycznych i funkcjonalnych przy użyciu mniej inwazyjnych technik.

Dlatego kilka zabiegów protetycznych można usprawnić, uprościć, przyspieszyć i zwiększyć przewidywalność dzięki Invisalign Go przed lub w trakcie zabiegów protetycznych.

Celem wykładu będzie pokazanie, kiedy i w jaki sposób system Invisalign Go można wykorzystać w bezinwazyjnym leczeniu protetycznym.Wykłady poprowadzą również Członkowie Aktywni PASE, którzy na co dzień nie tylko prowadzą własne praktyki i laboratoria na najwyższym poziomie, ale również zajmują się dydaktyką:

dr n.med. Krystian Kris Owczarczak "Wtórne leczenie protetyczne - jak to ugryźć? Jak zdiagnozować problemy spowodowane przez niewłaściwe leczenie protetyczne i jak z nich wybrnąć."


Specjalista II stopnia protetyki stomatologicznej. Przez 10 lat pracował jako adiunkt i nauczyciel akademicki na Śląskiej Akademii Medycznej, gdzie również obronił pracę doktorską. Od 1991 roku wspólnie z żoną prowadzi Specjalistyczny Gabinet Stomatologiczny Pro-Esthetica, gdzie zajmuje się trudnymi przypadkami stomatologii estetycznej.
Jest Członkiem Założycielem oraz Członkiem Aktywnym Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE i przez wiele lat był w Zarządzie tej organizacji. Jest również Członkiem Założycielem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Absolwent Curriculum Implantologicznego na Uniwersytecie im. J.W. Goethego we Frankfurcie. Autor wielu prac naukowych zamieszczonych w czasopismach branżowych oraz wykładów na licznych konferencjach. Systematycznie od 2005 roku prowadzi kursy podyplomowe dla lekarzy stomatologów z zakresu protetyki i fotografii stomatologicznej. Do dnia dzisiejszego szkolenia praktyczne pod jego okiem ukończyło ponad 5000 lekarzy stomatologów z całej Polski jak również z zagranicy. Szkolenia te weszły do podstawowego kanonu edukacji młodych dentystów w Polsce. Zajmuje się leczeniem protetycznym pacjentów — również w oparciu o implanty. Jego własne podejście do pracy z pacjentem oraz wybitni technicy dentystyczni, których wybiera do współpracy sprawiają, że są to odbudowy zębów na najwyższym poziomie estetycznym.

lek. dent. Dorota Stankowska  "Jak wykorzystać kompozyt i ceramikę w kompleksowych przypadkach, aby być minimalnie inwazyjnym a zarazem uzyskać trwały i estetyczny efekt leczenia. "

Podczas wykładu zostanie pokazane wykorzystanie kompozytu i ceramiki w całkowitych rehabilitacjach zgryzu. Na podstawie przypadków klinicznych zostanie przedstawiona tzw. zasada leczenia WIDIOM RULE "Czy zrobiłbym to dla siebie" ? Prawie 20 letnie doświadczenie wykładowcy w pracy z pacjentem pozwoliło określić priorytety leczenia pacjentów i podejmowaniu decyzji klinicznych w wyborze materiału, który spełni oczekiwania zarówno pacjenta jak i lekarza.

Lekarz, wykładowca, mentor. Właścicielka prestiżowego centrum Stankowscy & Białach Stomatologia w którym ponad 20 osobowy zespół zajmuje się kompleksowym leczeniem pacjentów. Prowadzi Akademie Dawsona Polska-szkołę edukacyjną dla dentystów z całej Europy. Uczy również dentystów amerykańskich. Aktywny członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej i affiliate Europejskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Współautorka pierwszego poradnika dentystycznego dla pacjentów "Bądź bystry u dentysty". Ukończyła ponad 150 kursów w najlepszych ośrodkach stomatologicznych na świecie m.in. w USA, Szwajcarii, Włoszech, Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Jej celem leczenia pacjentów jest zachowanie ich zdrowych zębów przez całe życie i spełnianie ich marzeń o pięknym uśmiechu. W codziennym życiu towarzyszy jej nowoczesna, minimalnie inwazyjna stomatologia adhezyjna. Prywatnie weganka i pasjonatka wielu sportów m.in. surfingu, nart, tenisa czy roweru górskiego.


Przyjął zaproszenie i podzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniem:

lek.dent. Maciej Wroński "Kompozyt czy ceramika. Kompromisy rehabilitacji okluzyjnej."

Czy kompozyt może służyć do trwałej odbudowy w rehabilitacji okluzyjnej? Jak takie prace działają po latach ich funkcjonowania?

Wax-up w odbudowie metodą inj. flow - najczęściej popełniane błędy, na co zwrócić szczególną uwagę przy jego projektowaniu. Inj. flow od projektu po finalną pracę estetyczną. Kompozytowe pośrednie odbudowy bez preparacji, czy to możliwe? Jak możemy połączyć ceramikę z kompozytem w odbudowach rehabilitacji okluzyjnej narządu żucia? Na te i inne pytania spróbuję odpowiedzieć w trakcie tego godzinnego wykładu.Absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku. Od 15 lat, prowadzi własną praktykę stomatologiczną  w Mińsku Mazowieckim. Jak sam mówi najważniejsi są dla niego ludzie i to z nimi współtworzy miejsce pełne pasji i holistycznego podejścia do pacjenta. Na początku swojej kariery zawodowej związany z Polskim Towarzystwem Endodontycznym gdzie swoje zainteresowania rozwijał w dziedzinie endodoncji. Dziś, pasjonat protetyki oraz estetycznych rekonstrukcji narządu żucia. Zwolennik minimalnie inwazyjnych protokołów rehabilitacji protetycznej, a także terapii zajmującej się dysfunkcją stawu skroniowo-żuchwowego. Poza pracą przy fotelu rozwija swoje zainteresowania w dziedzinie kreacyjnej fotografii stomatologicznej. Członek Dental Master Group i Master Level Guide - grup naukowych zrzeszających lekarzy i wykładowców z Polski. Prowadzi również profil edukacyjny @brodaty dentysta w ramach konta IG. Gdzie z dystansem do świata i samego siebie pokazuje, że bycie dentystą jest naprawdę fascynujące.


Oczywiście również nie może zabraknąć punktów z życia Stowarzyszenia i w piątek o godzinie 18:15 zaplanowane jest Zwyczajne Walne Zebranie Członków PASE, a o 20:00 wszyscy spotkamy się na uroczystej Świątecznej Kolacji.

Przez cały czas pobytu można skorzystać ze strefy SPA, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie z bogatej propozycji zabiegów regenerujących, odprężających oraz relaksujących. 

Po zajęciach można również odpocząć, w basenie z panoramicznym widokiem na roztaczający się za oknami las, a sauna sucha lub łaźnia parowa z pewnością poprawi nastrój.

Organizatorem spotkania  tradycyjnie pozostaje PASE. Zapraszamy wszystkich, dla których stomatologia jest obszarem twórczego rozwoju, a estetyka nieodzownym jej elementem.


Na bieżąco będziemy informować o kolejnych aktywnościach towarzyszących wydarzeniu. Dlatego konieczne śledźcie nasz profil na FB: https://www.facebook.com/paseorg/


W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:

  • Pan Adrian Bieńkowski
    • Tel: 604 251 500
    • e-mail: konferencje@pase.org.pl
    Regulamin konferencji: ZOBACZ


    SPONSORZY WYDARZENIA:

Zobacz również:

szkolenia Medycyna Medycyna Estetyczna wydarzenia Serock