Genius loci, czyli o poszukiwaniu ducha miejsc

25 Marca 2021, 19:00 (Czwartek)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Genius loc, czyli po pszukiwaniu ducha miejsc - rejestracja
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Cykl spotkań - Co-design Your Place, czyli współtworzymy ważne dla nas miejsca.

25 marca 2021 r., o godz. 19.00 zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Co-design Your Place pod tytułem "Genius loci, czyli o poszukiwaniu ducha miejsc". 

Podczas godzinnego webinaru wysłuchamy: 

  • ciekawego przykładu rewitalizacji dzielnicy Godsbanen w Aarhus i projektu Institute for (X), o którym opowie nam Hanna Matera, uczestniczka projektu Co-design your place i studentka Kognitywistyki na Uniwersytecie w Aarhus,
  • prelekcji dotyczącej relacji miejsca a przestrzeni publicznej, którą wygłosi prof. Krzysztof Bierwiaczonek z Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. 

Po wystąpieniach chcielibyśmy zaprosić wszystkich uczestników do dyskusji zorganizowanej wokoło pytania: jak tworzyć wartościowe miejsca na obszarach rewitalizowanych
i gdzie szukać ducha tych miejsc? 

Co-design Your Place, jest jednym głównych programów projektowo-edukacyjnych Fundacji Stajnia, którego celem jest włączenie międzynarodowej społeczności młodych projektantów, profesjonalistów i innowatorów do procesu rewitalizacji Kompleksu Pałacowo-Parkowego w Siemianowicach Śląskich z wykorzystaniem metodologii Service Design. Poprzez spotkania z cyklu Co-design Your Place chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, a także wymieniać się z Wami najlepszymi praktykami w zakresie #rewitalizacji #budowaniaspołeczności i #ServiceDesign. 

Zapraszamy!


Zobacz również:

szkolenia