CREDIT CLUB PICM - Kraków - 10.06.2022

10 Czerwca 2022, 09:30-16:30 (Piątek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  CREDIT CLUB PICM - Kraków - 10.06.2022
już niedostępne -

TEMATYKA

Analiza sprawozdań finansowych w zmiennym otoczeniu

Piotr Rybicki, Rada Programowa PICM

Pandemia koronawirusa zmieniła diametralnie podejście do analizy finansowej kontrahentów. Prawidłowe czytanie sprawozdań finansowych od zawsze było ważne, jednak teraz staje się kluczowe. Poza tym, każdy analityk kredytowy powinien mieć znacznie szersze spojrzenie i wiedze na temat specyfiki branż w jakich działają klienci, perspektyw rozwoju czy wręcz przetrwania w podobnej formie jak w ubiegłych latach. Skąd czerpać wiarygodne informacje na ten temat? Czy historyczne sprawozdania są jeszcze użyteczne? Jeżeli tak, to w jakim zakresie? A co z klientami, których sprawozdań nie mamy? Czy może odpowiedzią będzie zestaw informacji opisujących kondycję poszczególnych branż? Jak z tego korzystać? A jak w tym kontekście powinna wyglądać windykacja? Co zmieniła i nadal zmienia pandemia w podejściu do dbania o terminowe płatności od klientów?


Inflacja się rozpędza - jak skutecznie zwaloryzować kontrakt z klientem?

Michał Siembab, Radca Prawny, Partner w Kancelarii GKR Legal

W dobie szalejącej inflacji, widoczny i gwałtowny wzrost cen towarów i usług powoduje, że wykonywanie umów zawartych z kontrahentami często staje się nieopłacalne. Nierzadko wręcz przynosi straty. Jak zabezpieczyć się przed wzrostem cen w nowo zawieranych umowach oraz jak skutecznie doprowadzić do waloryzacji kontraktów już zawartych?


Przewidzieć bankructwo klienta czyli modelowanie ryzyka kredytowego

prof. nadzw. dr hab. Artur Hołda, Przewodniczący Rady Programowej PICM

Przedsiębiorstwa intensywnie stosujące kredyt kupiecki powinny przedsięwziąć środki, które pozwolą im na zidentyfikowanie klientów niosących ze sobą największe ryzyko niespłacenia, w celu odmówienia im możliwości skorzystania z odroczonego terminu płatności. Upadłość przedsiębiorstwa nie pojawia się nagle, ale jest procesem rozłożonym w czasie, w którym można zaobserwować pogarszające się warunki finansowe firmy. Określone symptomy nadchodzącego kryzysu przedsiębiorstwa można wykryć ze znacznym wyprzedzeniem, co daje firmie szansę na podjęcie odpowiednich działań. Wszystkie działania, mające na celu oddzielenie godnych zaufania klientów od tych mniej pewnych określane będą mianem oceny zdolności kredytowej. Zastosowana metodologia oceny oparta jest na odpowiednich modelach pomiaru ryzyka kredytowego.


KOSZT UCZESTNICTWA

Koszt uczestnictwa dla osób nie będących PICM Associate (PICMa) to 699 zł netto + 23% VAT za jedną osobę.

Koszt uczestnictwa dla osób będących PICM Associate (PICMa) to 399 zł netto + 23% VAT za jedną osobę.

Faktura wystawiana jest po spotkaniu.


Zgodnie z art. 23 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883 z późn. Zm.) wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z działalnością statutową fundacji Polski Instytut Credit Management. Przysługuje mi prawo wglądu w te dane, ich poprawiania lub uzupełniania.

Fundacja PICM zastrzega sobie prawo do zmiany rozkładu zajęć oraz zmiany wykładowców.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia 31-013 Kraków