Czerwony namiot - Babki w Kurorcie

4 Marca 2023, 15:30-18:30 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Czerwony namiot
już niedostępne -

 W rdzennych kulturach Afryki, Azji, południa Europy oraz obu Ameryk idea czerwonego namiotu, zwanego również namiotem księżycowym była związana z wyizolowaną przestrzenią wyłącznie kobiecą, gdzie kobiety celebrowały miesiączkę. Czerwony Namiot - Ćwiczenia z Krwawienia to próba powrotu do kolektywnego wymiaru doświadczenia miesiączki. To spotkanie twórcze w przestrzeni odczarowującej okres, w której nie ma tabu. To miejsce w którym każda osoba będzie mogła się podzielić swoją opowieścią Krwi, stworzyć przedmiot symbolizujący indywidualne doświadczenie menstruacyjne i poczuć jaką moc można z niego czerpać. 

Więcej na: http://magazynrtv.com/wydanie-9/afirmacja/czerwony-namiot-cwiczenia-z-krwawienia/

Autorka i prowadząca warsztaty jest Iza Moczarna Pasiek - artystka, feministka, kobieta zasiadająca w kręgu. Interesuje ją przestrzeń tabu, w tym co kultura bardzo szeroko nazywa kobiecością. Od ponad dwóch lat prowadzi projekt Czerwony Namiot - Ćwiczenia z Krwawienia gdzie odtabuizowuje miesiączkę szyjąc z kobietami wielki menstruacyjny patchwork.

*

Warsztaty te są jednym z punków festiwalu zdrowia kobiet Babki w Kurorcie, który odbywa się w Sopocie w dniach 4-5 marca. 

Pełen harmonogram festiwalu dostępny tutaj: https://www.facebook.com/events/707436557650722 Zapraszamy na naszą stronę https://masterki.pl/ oraz media społecznościowe, gdzie dzielimy się wiedzą i wspieramy kobiety w rozwoju: https://www.instagram.com/masterki.pl/

Organizatorzy: Stowarzyszenie Projekt Masterki oraz Miasto Sopot 

Nasi partnerzy to: Studio Sopot Yoga, Goyki 3 Art Inkubator, Teatr Atelier, TAK Trójmiejska Akcja Kobieca, Centrum Seksuologii, Psychoterapii i Psychosomatyki, UpFoundation, Aura Herbals, Feminum 


Zobacz również:

inne wydarzenia Sopot