Ćwiczenia z neografii gotyckiej

6 Października 2020, 16:30 (Wtorek) - 7 Października 2020, 18:45 (środa)

online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja bezpłatna

dostępnych: 5

już niedostępne -

Serdecznie zapraszamy gdańskich archiwistów społecznych, prywatnych i rodzinnych, a także pasjonatów historii, archiwistyki i genealogii, kolekcjonerów archiwaliów, na webinarium "Ćwiczenia z neografii gotyckiej", które odbędzie się w dniach 6-7 października 2020 r. (część I - wtorek, część II - środa) w godzinach 16.30 - 18.45.

Webinarium to ciąg dalszy - rozwinięcie naszych zeszłorocznych warsztatów z zakresu neografii gotyckiej (jednak dołączyć do niego można w każdej chwili, nie jest konieczne uczestnictwo w edycji zeszłorocznej). Obejmie przypomnienie historii pisma niemieckiego oraz ćwiczenia z transliteracji źródeł genealogicznych. Uczestnicy pogłębią wiedzę nad ewolucją poszczególnych liter gotyckich i zapoznają się z metodyką odczytywania trudnych tekstów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja. Zarejestrowane osoby otrzymają link do webinarium przed jego rozpoczęciem.

Cykl webinariów realizowany jest w ramach projektu "Historie zapisane w archiwaliach - gdańskie warsztaty archiwalne i genealogiczne", przygotowanego przez Fundacja im. Stanisława Flisa "Archiwa Pomorskie" wspólnie z gdańskim Oddziałem Stowarzyszenia Archiwistów Polskich.

Osoba prowadząca:

dr Monika Płuciennik - absolwentka historii i archiwistyki na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, doktor nauk historycznych. Do lutego 2019 roku pracowała jako kustosz w oddziale akt dawnych Archiwum Państwowego w Gdańsku. Obecnie kierownik Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego. Prezeska gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. Pasjonatka genealogii, archiwistyki i muzyki dawnej.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska. 

Informujemy, iż Państwa dane (imię i nazwisko oraz email) usuwane są z elektronicznego formularza zgłoszeniowego niezwłocznie po zakończeniu webinarium.

Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uraz ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. poz. 1000) informujemy, że kontakt z Fundacją im. Stanisława Flisa "Archiwa Pomorskie" jest jednoznaczny z przetwarzaniem danych osobowych na potrzeby realizacji podnoszonej przez Państwa sprawy. Przetwarzanie danych odbywa się zgodnie z zakresem i zasadami określonymi w informacji na temat obowiązku informacyjnego opublikowanej na naszej stronie internetowej pod adresem: http://www.archiwapomorskie.pl/przetwarzanie-danych-osobowych-obowiazek-informacyjny/.

Zobacz również:

szkolenia