Gala Dnia Bezpiecznego Internetu 2025

11 Lutego 2025, 10:00 (Wtorek)

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Warszawa Zobacz na mapie

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
W kolejnym kroku, po wpisaniu danych oraz potwierdzeniu zamówienia, dostępny do pobrania będzie bilet. NALEŻY POBRAĆ GO OD RAZU.❗ Gala DBI 2025

W kolejnym kroku, po wpisaniu danych oraz potwierdzeniu zamówienia, dostępny do pobrania będzie bilet. NALEŻY POBRAĆ GO OD RAZU.❗

Wyprzedane Brak wolnych miejsc
O ZAAKCEPTOWANU ZGŁOSZENIA POINFORMUJE OSOBNY MAIL. LISTA REZERWOWA

O ZAAKCEPTOWANU ZGŁOSZENIA POINFORMUJE OSOBNY MAIL.

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

🚨 BRAK WOLNYCH MIEJSC NA UDZIAŁ STACJONARNY. Zapraszamy do oglądania darmowej transmisji na żywo na stronie DBI.pl oraz na facebookowym wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/613433701180399. 🚨

Zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki sektora edukacyjnego, osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą oraz media do wzięcia udziału w Gali Dnia Bezpiecznego Internetu, która odbędzie się 11 lutego 2025 r. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (ul. Mordechaja Anielewicza 6).

PROGRAM GALI DBI:

CZĘŚĆ I
10:35-11:00 prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro: Nastolatek między rodzicem a smartfonem
11:00-11:25 dr Alicja Długołęcka: Rola edukacji seksualnej w profilaktyce zagrożeń online
11:25-11:50 Wojtek Kardyś: Pato-trendy, czyli co oglądają młodzi w social mediach i co my możemy z tym zrobić

11:50-12:30 PRZERWA KAWOWA

CZĘŚĆ II
12:30-12:5Tomasz Turba: Zagrożenia związane z Deepfake'ami
12:55-13:20 Oliwier Nytko: Czy Twoi uczniowie mają styczność z hazardem? Loot boxy, dark patterns i inne pułapki
13:20-13:45 dr Alicja Puścian: Mózg w sieci: Jak nowe technologie oddziałują na młodych użytkowników

Galę DBI uświetni zespół muzyków jazzowych w składzie Magdalena Este (wokal), Wojciech Pulcyn (kontrabas), Patryk Dobosz (perkusja).

📢 Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na uczestników czeka 469 miejsc w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, ale będzie można również oglądać transmisję online na stronie dbi.pl oraz na profilu Facebook Polskiego Centrum Programu "Safer Internet" - facebook.com/bezpiecznyinternet. Na transmisję nie trzeba się zapisywać.

O uczestnictwie w Gali na miejscu w Warszawie decyduje kolejność zgłoszeń.

❗Po potwierdzeniu zamówienia należy od razu pobrać bilet.❗

Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży i zakwaterowania. W razie pytań zapraszamy do kontaktu na adres e-mail: [email protected]

__________________________________

🌐 Więcej informacji na stronie dbi.pl

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu "Digital Europe". Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Warszawa