Digital Dragons Academy: Art in Games Grafika 2D [KATOWICE]

18 Listopada 2023, 10:00 (Sobota)

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, Katowice Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Udział w DDA
już niedostępne 39,99 zł -

Grafika 2D wcale nie przeszła do lamusa - przeciwnie: na niej zbudowany jest świat wielu gier, najczęściej indie, przygodówek i platformówek.

To właśnie ona będzie tematem kolejnych zajęć naszej Akademii. Tym razem smoczy szlak prowadzi przez Katowice, gdzie 18 listopada porozmawiamy o technikach i narzędziach do tworzenia grafiki 2D w grach.

Projektowanie 2D jest szczególnie popularne na scenie gier niezależnych - przykładem może być Hotline Miami Dennaton Games, w którym zastosowanie 2D pozwoliło odwołać się twórcom do stylistyki gier retro z lat 80., stając się elementem rozpoznawalnym tytułu. Ale z technologii tej nie rezygnują także duże studia - warto przywołać choćby Valiant Hearts: The Great War Ubisoftu, przygodówkę osadzoną w realiach I wojny światowej, czy New Super Mario Bros Deluxe od Nintendo, kolejną odsłonę platformówek o przygodach włoskiego hydraulika.

Dlatego bez wątpienia warto posiadać w swoim portfolio także i tego skilla! Jeśli więc zajmujesz się grafiką i chcesz wejść do świata gier, zapisz się na te zajęcia Akademii, w ramach których poznasz m.in. techniki projektowania grafiki 2D, dowiesz się, jak prezentować swoje prace i czym warto się kierować przy wyborze stylu graficznego.

Do zobaczenia w Katowicach!

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Katowice