⏱Data: 6 marca 2024 roku, godz. 18:00
🔵Miejsce: Warsaw Spire, plac Europejski 1, Warszawa
Zapraszamy na wydarzenie dev.js Warszawa #16, które odbędzie się już 6 marca 2024 roku w Warsaw Spire przy plac Europejski 1 w Warszawie.
Wydarzenie zrzesza pasjonatów: JavaScript, Front-end, Angular, React, Vue.js, Node.js oraz UX.
Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne dla uczestników zapisanych przez Evenea.
❎ AGENDA ❎
17:30 - 18:00 Rejestracja uczestników, sprawdzenie biletów, wjazd windą do sali eventowej
18:00 - 18:15 Otwarcie wydarzenia i przywitanie uczestników
18:15 - 18:55 Prezentacja nr 1: NX w Architekturze Microfrontendowej - Michał Drabikowski
18:55 - 19:00 Przerwa
19:00 - 19:40 Prezentacja nr 2:Własny interpreter to testów e2e - Gherkin oraz jakość aplikacji- Adrian Połubiński
19:40 - 19:45 Przerwa
19:45 - 20:35 Prezentacja nr 3: Make the Data Speak - Justyna Ptaszyńska, Kacper Ruducha
20:35 Networking przy piwie i pizzy
❎ OPISY PREZENTACJI ❎
NX w Architekturze Microfrontendowej - Michał Drabikowski
Abstrakt:
Mikrofrontendy to ostatnio modny temat - dużo się o tym mówi a rzadko wykorzystuje - zwłaszcza w aplikacjach enterprise. Podczas prezentacji skupię się na tym w jaki sposób architektura mikrofontedowa może usprawnić współpracę pomiędzy zespołami, opiszę różne podejścia do mikrofrontendów oraz gdzie w tym wszystkim może nam się przydać monorepo zarządzane przez NX.
Własny interpreter to testów e2e - Gherkin oraz jakość aplikacji- Adrian Połubiński
Abstrakt:
Często się zastanwiam dlaczego wiele firm sobie to robi i nie potrzebnie utrudnia sobie życie oraz powiela prace, którą można wykonać tylko raz. Jest tak często w przypadku gromadzenia wymagań biznesowych, pisania testów lub samego kodu. Jeden z tych obszarów, spróbujemy rozwiązać na dzisiejszej prezentacji. Napiszemy własny interpreter do testów e2e w oparciu o konwencję Gherkin, napiszemy kilka testów wykorzystując podejśćie BDD oraz pokażemy jak może wyglądać codzienna praca przy gromadzeniu, testowaniu i implementacji skomplikowanych funkcjonalności.
To czego się nauczysz to: 1. Identyfikacja wymagań. 2. Opisywanie ich w postaci Gherkin. 3. TDD oraz BDD. 4. Napiszesz własny interpreter Gherkin w TypeScript. 5. Poznasz możliwości jakie dają wzorce fasady oraz chain of responsibility. 6. Zrozumiesz, że czasem wynalezienie koła na nowo ma sens.
Make the Data Speak - Justyna Ptaszyńska, Kacper Ruducha
Abstrakt:
Prezentacja skupia się na tym, jak wizualizacje danych mogą pomóc nam lepiej je przedstawiać, by były łatwe do zrozumienia. Przedstawione zostaną mechanizmy postrzegania i interpretacji danych przez mózg. Omówiona zostanie rola wizualizacji danych w redukcji wysiłku umysłowego oraz kluczowe zasady efektywnego ich przedstawiania w różnych kontekstach.
❎ PRELEGENCI ❎
+ Michał Drabikowski
Senior Staff Engineer w Equinix. Na codzień programista front-end / UI Architekt z zamiłowaniem do rozwiązywania złożonych problemów biznesowych
+ Adrian Połubiński
Jestem programistą JavaScript oraz poruszam się w większości popularnych technologii opartych wokół tego języka. Uwielbiam TypeScript, RxJs, React, Angular oraz Node. Aktualnie pracuje jako Senior Frontend Developer w firmie Billennium. Fan pisania startupów po godzinach i testowania w nich nowych rozwiązań. W wolnym czasie zajmuje się nauką gry na gitarze oraz kotem. Lubię dzielić się wiedzą, zadawać niewygodne pytania oraz jak inni mi takie zadają.
+ Justyna Ptaszyńska
Zaczęłam od projektowania graficznego materiałów drukowanych. Szybko przeszłam do zainteresowania web designem. Skupienie nad estetyczną stroną projektowania z czasem przeszło w fascynację użytecznością. Ta ostatnia natomiast zawiodła mnie w kierunku zainteresowania analizą danych i ich wizualizacją. Z Equinixem związana jestem od 2 lat jako Projektantka UX. Wcześniej pracowałam dla Fiserv, gdzie miałam możliwość tworzyć rozwiązania dla szerokiej palety aplikacji związanych z płatnościami bezgotówkowymi. Wierzę, że rozwijanie wiedzy o tematy do użyteczności "przyległe" jest kluczem do bycia dobrym projektantem. Cały ten zasób wykorzystuję następnie nie tylko w pracy, ale w każdym aspekcie mojego życia: od planowania wakacji, po optymalizację przestrzeni osobistej.
+ Kacper Ruducha
Design leader, który pomaga tworzyć wspaniałe produkty i budować kulturę zorientowaną na użytkownika w organizacjach. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku i ma kilkanaście lat doświadczenia zawodowego jako projektant i menedżer. Jego doświadczenie obejmuje tworzenie systemów identyfikacji wizualnej i branding dla agencji rządowych i klientów detalicznych, a także złożone projekty aplikacji dla przedsiębiorstw i startupów. Jest również samoukiem w zakresie podstaw programowania, którego nauczył się, aby lepiej zrozumieć proces rozwijania produktu i możliwości interakcji z użytkownikiem.
❎ SPONSOR ❎
❎ WAŻNE INFORMACJE ❎
1. Prosimy aby na wydarzenie rejestrowały się jedynie osoby, które są pewne, że będą mogły wziąć udział.
2. Sprawdzenie biletów odbywa się na partnerze w budynku Warsaw Spire w Warszawie w godzinach 17:30 - 18:00. Po sprawdzeniu biletu należy postępować zgodnie z wskazaniami Organizatora lub administratora budynku.
3. Po godzinie 18:00 nie będzie możliwości dołączenia do wydarzenia. Prosimy o punktualność.
4. Przebywając na obiekcie prosimy o stosowanie się do instrukcji organizatora, administratora budynku oraz pracowników firmy Equinix.
❎ ZAPRASZAMY ❎
Miejsce
Plac Europejski 1, Warszawa