dev.js Warszawa #16

6 Marca 2024, 18:00-21:30 (środa)

Warsaw Spire, Warszawa Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet bezpłatny
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Data: 6 marca 2024 roku, godz. 18:00
🔵Miejsce: Warsaw Spire, plac Europejski 1, Warszawa

Zapraszamy na wydarzenie dev.js Warszawa #16, które odbędzie się już 6 marca 2024 roku w Warsaw Spire przy plac Europejski 1 w Warszawie.

Wydarzenie zrzesza pasjonatów: JavaScript, Front-end, Angular, React, Vue.js, Node.js oraz UX.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne dla uczestników zapisanych przez Evenea.


❎ AGENDA ❎

17:30 - 18:00 Rejestracja uczestników, sprawdzenie biletów, wjazd windą do sali eventowej
18:00 - 18:15 Otwarcie wydarzenia i przywitanie uczestników
18:15 - 18:55 Prezentacja nr 1: NX w Architekturze Microfrontendowej - Michał Drabikowski
18:55 - 19:00 Przerwa
19:00 - 19:40 Prezentacja nr 2:Własny interpreter to testów e2e - Gherkin oraz jakość aplikacji- Adrian Połubiński
19:40 - 19:45 Przerwa
19:45 - 20:35 Prezentacja nr 3: Make the Data Speak - Justyna Ptaszyńska, Kacper Ruducha
20:35 Networking przy piwie i pizzy

❎ OPISY PREZENTACJI ❎

NX w Architekturze Microfrontendowej - Michał Drabikowski
Abstrakt:
Mikrofrontendy to ostatnio modny temat - dużo się o tym mówi a rzadko wykorzystuje - zwłaszcza w aplikacjach enterprise. Podczas prezentacji skupię się na tym w jaki sposób architektura mikrofontedowa może usprawnić współpracę pomiędzy zespołami, opiszę różne podejścia do mikrofrontendów oraz gdzie w tym wszystkim może nam się przydać monorepo zarządzane przez NX.

Własny interpreter to testów e2e - Gherkin oraz jakość aplikacji- Adrian Połubiński
Abstrakt:
Często się zastanwiam dlaczego wiele firm sobie to robi i nie potrzebnie utrudnia sobie życie oraz powiela prace, którą można wykonać tylko raz. Jest tak często w przypadku gromadzenia wymagań biznesowych, pisania testów lub samego kodu. Jeden z tych obszarów, spróbujemy rozwiązać na dzisiejszej prezentacji. Napiszemy własny interpreter do testów e2e w oparciu o konwencję Gherkin, napiszemy kilka testów wykorzystując podejśćie BDD oraz pokażemy jak może wyglądać codzienna praca przy gromadzeniu, testowaniu i implementacji skomplikowanych funkcjonalności.
To czego się nauczysz to: 1. Identyfikacja wymagań. 2. Opisywanie ich w postaci Gherkin. 3. TDD oraz BDD. 4. Napiszesz własny interpreter Gherkin w TypeScript. 5. Poznasz możliwości jakie dają wzorce fasady oraz chain of responsibility. 6. Zrozumiesz, że czasem wynalezienie koła na nowo ma sens.

Make the Data Speak - Justyna Ptaszyńska, Kacper Ruducha
Abstrakt:
Prezentacja skupia się na tym, jak wizualizacje danych mogą pomóc nam lepiej je przedstawiać, by były łatwe do zrozumienia. Przedstawione zostaną mechanizmy postrzegania i interpretacji danych przez mózg. Omówiona zostanie rola wizualizacji danych w redukcji wysiłku umysłowego oraz kluczowe zasady efektywnego ich przedstawiania w różnych kontekstach.

❎ PRELEGENCI ❎

+ Michał Drabikowski
Senior Staff Engineer w Equinix. Na codzień programista front-end / UI Architekt z zamiłowaniem do rozwiązywania złożonych problemów biznesowych

+ Adrian Połubiński
Jestem programistą JavaScript oraz poruszam się w większości popularnych technologii opartych wokół tego języka. Uwielbiam TypeScript, RxJs, React, Angular oraz Node. Aktualnie pracuje jako Senior Frontend Developer w firmie Billennium. Fan pisania startupów po godzinach i testowania w nich nowych rozwiązań. W wolnym czasie zajmuje się nauką gry na gitarze oraz kotem. Lubię dzielić się wiedzą, zadawać niewygodne pytania oraz jak inni mi takie zadają.

+ Justyna Ptaszyńska
Zaczęłam od projektowania graficznego materiałów drukowanych. Szybko przeszłam do zainteresowania web designem. Skupienie nad estetyczną stroną projektowania z czasem przeszło w fascynację użytecznością. Ta ostatnia natomiast zawiodła mnie w kierunku zainteresowania analizą danych i ich wizualizacją. Z Equinixem związana jestem od 2 lat jako Projektantka UX. Wcześniej pracowałam dla Fiserv, gdzie miałam możliwość tworzyć rozwiązania dla szerokiej palety aplikacji związanych z płatnościami bezgotówkowymi. Wierzę, że rozwijanie wiedzy o tematy do użyteczności "przyległe" jest kluczem do bycia dobrym projektantem. Cały ten zasób wykorzystuję następnie nie tylko w pracy, ale w każdym aspekcie mojego życia: od planowania wakacji, po optymalizację przestrzeni osobistej.

+ Kacper Ruducha
Design leader, który pomaga tworzyć wspaniałe produkty i budować kulturę zorientowaną na użytkownika w organizacjach. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku i ma kilkanaście lat doświadczenia zawodowego jako projektant i menedżer. Jego doświadczenie obejmuje tworzenie systemów identyfikacji wizualnej i branding dla agencji rządowych i klientów detalicznych, a także złożone projekty aplikacji dla przedsiębiorstw i startupów. Jest również samoukiem w zakresie podstaw programowania, którego nauczył się, aby lepiej zrozumieć proces rozwijania produktu i możliwości interakcji z użytkownikiem.

❎ SPONSOR ❎


❎ WAŻNE INFORMACJE ❎

1. Prosimy aby na wydarzenie rejestrowały się jedynie osoby, które są pewne, że będą mogły wziąć udział.
2. Sprawdzenie biletów odbywa się na partnerze w budynku Warsaw Spire w Warszawie w godzinach 17:30 - 18:00. Po sprawdzeniu biletu należy postępować zgodnie z wskazaniami Organizatora lub administratora budynku.
3. Po godzinie 18:00 nie będzie możliwości dołączenia do wydarzenia. Prosimy o punktualność.
4. Przebywając na obiekcie prosimy o stosowanie się do instrukcji organizatora, administratora budynku oraz pracowników firmy Equinix.

❎ ZAPRASZAMY ❎

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Warszawa