dev.js Wrocław #6

7 Września 2023, 18:00-21:00 (Czwartek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny bilet
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Data: 7 września 2023 roku, godz. 18:00
🔵Miejsce: Hard Rock Cafe Wrocław, ul. Rynek 25, Wrocław

Zapraszamy na wydarzenie dev.js Wrocław #6 które odbędzie się już 7 września 2023 roku w Hard Rock Cafe Wrocław (na pierwszym piętrze) przy ul. Rynek 25 we Wrocławiu..

Wydarzenie zrzesza pasjonatów: JavaScript, Front-end, Angular, React, Vue.js, Node.js oraz UX.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne dla uczestników zapisanych przez Evenea.


❎ AGENDA ❎

17:30 - 18:00 Rejestracja uczestników, sprawdzenie biletów, wjazd windą do sali eventowej
18:00 - 18:15 Otwarcie wydarzenia i przywitanie uczestników
18:15 - 19:00 Prezentacja nr 1: Podstawy obsługi AI, ChatGPT, OpenAI z punktu widzenia developera i implementacja w JavaScript - Jakub Król
19:00 - 19:05 Przerwa
19:05 - 19:50 Prezentacja nr 2:Optymalizacja komponentów w React.js - Marcin Grygierek
19:50 - 19:55 Przerwa
19:55 - 20:25 Prezentacja nr 3: Bezpieczeństwo danych w systemie macOS - to podstawa i komfort Twojej pracy- Grzegorz Mamorski
20:25 Networking przy piwie i pizzy

❎ OPISY PREZENTACJI ❎

Podstawy obsługi AI, ChatGPT, OpenAI z punktu widzenia developera i implementacja w JavaScript - Jakub Król
Abstrakt:
ChatGPT jaki jest - każdy widzi. To jedno z narzędzi wykorzystujących AI, które przebojem pojawiło się na salonach i na ustach wszystkich - od dziennikarzy po specjalistów. Raz działa lepiej, raz gorzej, czasem zabawnie lub przerażająco. Co jednak gdyby wykorzystać potęgę AI we własnych aplikacjach? Przyjrzymy się rozwiązaniu stojącym pod spodem ChatGPT, a więc OpenAI oraz jego modelom językowym. Omówimy sposób rozliczeń, a przede wszystkim w jaki sposób można prosto wykorzystać potęgę "rozmowy z AI" w naszym programie JavaScriptowym i TypeScriptowym. Jak zwykle postaram się przekazać kilka pro tipów - nieoficjalnych ciekawostek, jak wycisnąć jak najwięcej przy korzystaniu z OpenAI. Bo ze sztuczną inteligencją trzeba umieć rozmawiać.

Optymalizacja komponentów w React.js - Marcin Grygierek
Abstrakt:
Przeglądarka przyjmie (prawie) wszystko, natomiast programista już nie zawsze - dlatego dobrze żeby kod który piszemy dało się czytać i utrzymywać, a co najważniejsze żeby się chciało to robić. Prezentacja skupia się na dwóch ważnych aspektach dotyczących pisania komponentów React - poprawy wydajności oraz czytelności na podstawie doświadczeń wyniesionych z wielu projektów na przestrzeni lat.

Bezpieczeństwo danych w systemie macOS - to podstawa i komfort Twojej pracy - Grzegorz Mamorski
Abstrakt:
W dzisiejszych czasach każdy z nas narażony jest na kradzież danych, zarówno tych prywatnych jak i służbowych. Urządzenia, na których pracujemy powinny być z założenia bezpieczne - i właśnie takie rozwiązanie gwarantuje Apple.


❎ PRELEGENCI ❎

+ Jakub Król
Programista z pasji i profesji. Zdobywca licznych ogólnopolskich i międzynarodowych nagród związanych z branżą. Aktualnie Head of JavaScript Backend w ESCOLA SA oraz autor MegaK.pl

+ Grzegorz Mamorski
Business Development Manager w INNERGO. Zajmuję się dopasowywaniem rozwiązań Apple do potrzeb klienta biznesowego - sprzętu oraz usług dedykowanych dla firm. Prywatnie miłośnik motoryzacji i posiadacz zabytkowych pojazdów.

+ Marcin Grygierek
Head of Javascript Frontend Escola SA. Programista, szkoleniowiec, fan czytelnego kodu i nie utrudniania sobie życia programowaniem.

❎ SPONSOR ❎


❎ WAŻNE INFORMACJE ❎

1. Prosimy aby na wydarzenie rejestrowały się jedynie osoby, które są pewne, że będą mogły wziąć udział.
2. Sprawdzenie biletów odbywa się na I. pietrze budynku Hard Rock Cafe Wrocław w godzinach 17:30 - 18:00. Po sprawdzeniu biletu należy postępować zgodnie z wskazaniami Organizatora lub administratora budynku.
3. Po godzinie 18:00 nie będzie możliwości dołączenia do wydarzenia. Prosimy o punktualność.
4. Na obiekt możemy wpuścić maksymalnie 80 uczestników. Więcej osób wejść nie może.
5. Przebywając na obiekcie prosimy o stosowanie się do instrukcji organizatora, administratora budynku oraz pracowników firmy Innergo.

❎ ZAPRASZAMY ❎

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Wrocław