CFO i finanse 4.0 - inteligencja w cyfrowych czasach.

31 Maja 2019, 12:00-17:00 (Piątek)

GPW / Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie / Warsaw Stock Exchange, Warszawa Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet DFE
już niedostępne 848,70 zł -
Jest to bezpłatny bilet dla członków KLubu Dyrektorów Finansowych "Dialog", ktorzy opłacili abonament na 2019 rok Bilet KDF Dialog

Jest to bezpłatny bilet dla członków KLubu Dyrektorów Finansowych "Dialog", ktorzy opłacili abonament na 2019 rok

już niedostępne bezpłatny -
Bilet dla uczestników zaproszonych przez Partnerów programów Digital Finance Excellence i Cyfrowy Fiskus. Bilet partnerski

Bilet dla uczestników zaproszonych przez Partnerów programów Digital Finance Excellence i Cyfrowy Fiskus.

już niedostępne bezpłatny -

Powitanie i przedstawienie idei wydarzenia:

Jacek Fotek, wiceprezes, CFO, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Bartosz Radziszewski, partner zarządzający Business Dialog, autor programu Digital Finance Excellence

1. Finanse 4.0. Skalowalność i efektywność. Koncepcja takiego ułożenia funkcji finansowej i pracy działu finansowego z dyrektorem finansowym na czele, które zapewniają zyskowny biznes na każdym etapie wzrostu firmy lub zmiany podyktowanej rynkiem, przez regulatora czy nowego właściciela.

Dzięki cyfryzacji firmy uzyskują nieporównywalny do żadnego okresu wcześniej zbiór danych finansowych i operacyjnych, a jeśli są umiejętnie przetwarzane i dystrybuowane - również zasób wiedzy. Możliwe i wymagane staje się raportowanie online, które zwiększa szybkość reakcji na wydarzenia i jej trafność, a także pozytywnie oddziałuje na motywację pracowników.  Dane i wiedza - a nie opinie i oceny - stają się powszechnym językiem komunikacji, co zwiększa racjonalność decyzji, polepsza relacje międzyludzkie, umożliwia mierzenie osiągnięć ludzi i zespołów, a więc budowanie nowego typu systemów motywacyjnych, precyzyjne przyporządkowanie kosztów i przychodów, a także na tworzenie modeli prognostycznych.

Finanse i CFO przekształcają się w lidera procesu przetwarzania i dystrybucji tych danych, najważniejszego z procesu, bowiem w nim budowana jest najcenniejsza wartość dodana, którą firmy konkurują na rynku. Nie jedyna, ale taka bez której inne wartości nie będą miały znaczenia.

Te zmiany powodują optymalizacje działania i uzyskanie wymiernych korzyści finansowych i społecznych. Wprowadzenie do dyskusji: Konrad Marchlewski, wiceprezes Grupy Atlas.

2. Dyrektor finansowy i dyrektor HR podają sobie ręce. W nowoczesnej firmie zarządza się procesami - opisanymi, mierzalnymi, tworzącymi wartość - i projektami. W firmach ułożonych procesowo pracownicy wiedzą, jakie znaczenie mają ich zadania dla realizacji całego procesu, a więc i jaki wpływ na całą firmę. Co więcej, wszyscy inni w procesie także wiedzą. To zupełnie zmienia samopoczucie pracowników, ich sprawczość oraz ich motywację. Większa motywacja zmniejsza jakże kosztowną rotację. Problem szczególny: Rotacja - przyczyny i zapobieganie. Narzędzia informatyczne do mierzenia zagrożenia rotacją,  rotacji, jej rozkładu, charakteru, przebiegu, zapobiegania. Wprowadzenie do dyskusji: Cezary Mączka, członek zarządu, dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Budimex.

OBIAD

3. Cyfrowy fiskus - szansa i ryzyko. Relacja podatnik - administracja państwowa w cyfrowych czasach. Poziom cyfryzacji administracji państwowej, dedykowanej do obsługi i kontroli podatników versus poziom cyfryzacji podatników. Oznacza to, że nie tylko przychodzi do podatnika skontrolować konkretną transakcję, ale także na bieżąco monitoruje podatnika. Rozpoznanie szans i zagrożeń wiążących się z cyfrowym fiskusem. Działania zwiększające komfort kontaktów z fiskusem oraz bezpieczeństwa biznesu i zarządów firm. Rozwiązania IT i praktyk organizacyjnych w firmie zapewniających zachowanie równowagi w stosunku do wiedzy cyfrowego fiskusa. Wprowadzenie do dyskusji: Magdalena Saja, partner zarządzający WTS&Saja.4. Prezentacje przykładów automatyzowanych procesów w finansach i HR.

Jest to zarazem inauguracja programu Cyfrowy Fiskus, dotyczący relacji podatnik - administracja państwowa w cyfrowych czasach. Partnerem programu jest WTS&Saja

4. Prezentacje przykładów automatyzowanych procesów w finansach i HR.

Więcej o programie Digital Finance Excellence na www.dfe.org.pl , pełny program konferencji https://dfe.org.pl/wydarzenie/31052019/

Partnerami merytorycznymiakademickim konferencji są Akademia Leona Koźmińskiego i Centrum Adama Smitha

Partnerami medialnymi konferencji są magazyn Controlling i Zarządzanie, Wirtualna Polska, Money.pl 


Zobacz również:

konferencje Finanse Marketing internetowy wydarzenia Warszawa