To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet normalny- bezpłatny
już niedostępne -

Zapraszamy na projekcję sztuki Carlo Goldoniego "Arlekin, sługa dwóch panów" w najsłynniejszej wersji: w reż Giorgio Strehlera z Teatro Piccolo di Milano. To niezwykły spektakl, który powstał już w 1947 roku, wprowadzając na nowo komedię dell'arte na deski dużych teatrów. Warto zobaczyć tę najlepszą z komedii Goldoniego w doskonałym wykonaniu.

Nagranie zostało zrealizowane w 1993r.

Czas trwania 2,30 h

25 lutego cały świat świętuje narodziny komedii dell'arte. W Krakowie obchodzimy ten szczególny dzień już po raz jedenasty. Komedia dell'arte jest nieustannie źródłem inspiracji w sztuce, jej wpływy przejawiają się nie tylko w teatrze i dramacie, ale także w tańcu, muzyce oraz sztukach plastycznych i wizualnych. Tegoroczna edycja będzie poświęcona postaci Arlekina - najbardziej rozpoznawalnej spośród wszystkich masek komedii dell'arte.

XI Dni Komedii dell'Arte otworzy wernisaż wystawy "Arlekin. Wokół komedii dell'arte" prezentujący prace studentów Katedry Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a w programie Dni znajdą się między innymi spektakle komedii, widowisko taneczne, muzyczny performance oraz spotkania tematyczne i warsztaty. Zupełną nowością będzie spektakl dell'arte stworzony specjalnie dla młodszej widowni, na który zaprasza Krajowa Scena Komedii dell'arte w Teatrze Praska 52. 

Zobacz również:

film wydarzenia Kraków