To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Bilet na Konferencję Rok Relacji Toruń 2020 - dr Adriana Kloskowska - "Akceptuj mnie takiego, jakim jestem, czyli jak budować poczucie własnej wartości u wszystkich uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji"
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Spotkanie odbywa się w ramach bezpłatnej konferencji "Rok Relacji Toruń 2020"

Opis:

Bycie sobą w świecie próbującym wciąż zrobić z ciebie kogoś innego jest największym osiągnięciem.

Ralph Waldo Emerson

Akceptacja, bezpieczeństwo, zaufanie to podstawowe potrzeby każdego człowieka i nikt z dorosłych temu nie zaprzeczy. Jak trudno jednak nam dorosłym zrozumieć dzieci i młodzież, wiedzą zarówno rodzice, jak i na-uczyciele. Każdy człowiek jest inny, na świecie nie ma dwóch takich sa-mych mózgów i dlatego każdy ma swoje indywidualne możliwości, zdol-ności, zainteresowania, a także słabości, a niekiedy dysfunkcje, dlatego tak ważne jest, by nauczyciele akceptowali każdego ucznia, co pozwala na budo-wanie relacji stanowiącej podstawę edukacji, a także kształto-wanie u uczniów poczucia własnej wartości, a przecież najważniejszym sądem, jaki wydajemy, jest sąd o sobie samym. Dziecko, które czuje się akceptowane wierzy w siebie, bo wie, że ma przy sobie osobę, która z empatią troszczy się o jego rozwój.

Zapraszam wszystkich dorosłych do refleksji nad tym, jak budować po-czucie własnej wartości każdego dziecka w oparciu o relacje, których fundament stanowią pełna akceptacja, chęć zrozumienia i podążania za dzieckiem.

Profil trenera:

dr Adriana Kloskowska - szczęśliwa kobieta, mama 13-latki, nauczyciel, pedagog specjalny, wykładowca akademicki, dyrektor i szkoleniowiec w Impuls do Rozwoju, doradca zawodowy i coach kariery, autorka i realizatorka projektów rozwojowych dla dzieci, młodzieży i kobiet uwzględniających kwestie budowania relacji w oparciu o konstruktywną komunikację, współpracuje z Budzącą się Szkołą, autorka materiałów szkoleniowych i artykułów nt. edukacji dla Głosu Pedagogicznego, Monitora Dyrek-tora Szkoły, Wczesnej Edukacji, Forum Placówek Niepublicznych, Horyzontów Anglistyki, pasjonatka ludzkiego mózgu, prowadzi stronę na FB Impuls do Rozwoju Edukacji. Motto życiowe: Autentyczne życie zaprasza mnie do podejmowania wyzwań, wyzwalania w sobie energii i znajdowania pasji.

Konferencja "ROK RELACJI w Toruniu 2020" trwa od 9.00-15.45. Sprawdź inne wydarzenia, aby zapisać się na komplet warsztatów. 

Konferencja pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Torunia, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy; patronat merytoryczny: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli; Patronat: Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu i Bydgoszczy. 

Organizatorzy: Centrum Organizacji Szkoleń, Akdemia i3 - szkolenia dla edukacji, Dobra i Mądra Szkoła, Edukator Pozytywnej Dyscypliny - Magda Ostrowska, Trener Rozwoju Kompetencji Katarzyna Zajączkowska, Szkoła Dla Liderów , Akademia Rozwoju Kompetencji Językowych i Społecznych Change, Rok Kobiet. 


Zobacz również:

konferencje wydarzenia Toruń