To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Po rejestracji otrzymacie Państwo wiadomość e-mailem indywidualny link do prelekcji online. Link można wykorzystać tylko z JEDNEGO adresu IP czyli po kliknięciu w link wejście z innego urządzenia w tym samym czasie będzie niemożliwe. 12.05.2021 - 19.00 - Duchy Warszawy. Opowieść o nawiedzonych miejscach.

Po rejestracji otrzymacie Państwo wiadomość e-mailem indywidualny link do prelekcji online. Link można wykorzystać tylko z JEDNEGO adresu IP czyli po kliknięciu w link wejście z innego urządzenia w tym samym czasie będzie niemożliwe.

już niedostępne 18,00 zł -

Zdawać by się mogło, że historie u duchach mogą służyć tylko prostej rozrywce. Tymczasem narodziny mistycznych opowieści zazwyczaj poprzedzają wydarzenia tragiczne, znajdujące później odbicie legendach.

Czasem duchy powoływane są, jakby to nie brzmiało, do życia, w celach bardzo praktycznych. Najsłynniejsza zjawa w historii Polski pojawiła się w Warszawie jako argument w walce o wpływy na królewskim dworze i całkiem realnie oddziaływała na politykę władcy Rzeczypospolitej.

Historia pewnego morderstwa zamieniła się w dydaktyczną bajeczkę dla dzieci i wiele osób, opowiadając ją nieletnim, nie ma świadomości, że opowiada o zbrodni, a dzieci wypatrują nie bajkowej postaci, ale ofiary morderstwa.

Nawet pojawienie się nowoczesnych technologii nie sprawiło, że przestały powstawać opowieści o duchach. Ostatnia taka historia zrodziła się w Warszawie, po wyjątkowo krwawej zbrodni, popełnionej w drugiej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku.

Współcześnie również znajdziemy w rejonie Warszawy miejsca, określane jako nawiedzony, i jeśli nawet nie nawiążemy kontaktu z zaświatami, to przyjemnie spędzimy czas na łonie przyrody.

Bez względu na to czy w zjawiska nadprzyrodzone wierzymy, czy nie, warto posłuchać, o korzeniach opowieści o zjawach nie z tego świata.

Już w środę 12 maja 2021, o godzinie 19:00 usłyszycie Państwo o czynach strasznych i krwawych!

  • Gdzie pojawia się najstarsza, warszawska zjawa?
  • W którym miejscu straszą duchy kobiet, upieczonych na wolnym ogniu za jedną z najcięższych zbrodni ?
  • W której kamienicy rosyjscy oficerowie, mimo spożycia wysokoprocentowego "akceleratora odwagi", uciekli przed duchem?
  • Czy już na dworze Zygmunta III zdarzył się błąd w Matrixie?
  • Przed czym ostrzegają "duchy zdrowego trybu życia"?
  • Czy powinno się szukać zjaw w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym?
  • W którym miejscu miał pojawiać się duch zabitej w czasie Powstania Warszawskiego łączniczki?
  • Kto straszy na ulicy Nowogrodzkiej?
  • Czy duchy mogą objawiać się "w pięknych okolicznościach przyrody"?
  • Ostatnia opowieść o nawiedzonym miejscu narodziła się w latach osiemdziesiątych XX wieku. Jakie wydarzenie legło u jej podstaw?

To tylko niektóre pytania, na które udzielimy odpowiedzi podczas naszej gawędy online.

Gawęda rozpoczyna się w środę, 12 maja 2021, o godzinie 19:00. Potrwa około 90 minut.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Po dokonaniu rejestracji otrzymacie Państwo wiadomość e-mailem indywidualny link do prelekcji online. Link można wykorzystać tylko z JEDNEGO adresu IP czyli po kliknięciu w link wejście z innego urządzenia w tym samym czasie będzie niemożliwe.

W dniu i godzinie prelekcji prosimy o zalogowanie się na stronę Evenea Live poprzez kliknięcie w otrzymany, indywidualny link. Przy logowaniu platforma poprosi o podanie adresu e-mail oraz imienia. Adresy e-mail nie są w żaden sposób przez nas gromadzone i wykorzystywane są tylko na potrzeby realizacji tego wydarzenia.

Organizatorem jest Biuro Przewodnickie *Arktour*, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Terminy organizowanych przez nas wydarzeń znajdziecie Państwo na stronie: http://www.zwiedzajznami.com.pl/

Można też zapisać się na listę mailingową i otrzymywać, raz lub dwa w miesiącu, wiadomość o nadchodzących wydarzeniach: www.zwiedzajznami.com.pl/newsletter

Blog warszawski: www.whu.org.pl

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ArktourWHU

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl


Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów. Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności: https://evenea.pl/polityka-prywatnosci

Zobacz również:

kultura i sztuka