To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet - uczestnictwo w konferencji z okazji Dnia Kobiet z SPK, Kobiety zmieniają świat
już niedostępne 150,00 zł -

Zapraszamy na konferencję z okazji Dnia Kobiet organizowaną przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Fundację Ars Republica i Brain Embassy.


Spotkanie odbędzie się na żywo, 10 marca 2022 w godzinach 9:30-15:00 w przestrzeni coworkingowej Brain Embassy w Warszawie, przy ul. Czackiego 15/17.

W trakcie spotkania będziemy poruszać następujące tematy:

 • Jak kobiety zmieniają filozofię działania międzynarodowych organizacji i struktur państwowych?
 • Jak kobiety definiują równość, wolność i demokrację w XXI wieku?
 • Jak zmniejszyć nierówności na rynku pracy, które spowodowała pandemia?
 • Jak zwiększyć udział kobiet na studiach i w branży IT?

Technologia nie ma płci, ale wciąż zbyt rzadko ma rodzaj żeński, udział kobiet w tworzeniu polskiej i europejskiej sceny biznesowo-technologicznej.

XXI wiek ma szansę być pierwszym, w którym prawa obywatelskie i reguły życia gospodarczego będą aktywnie współkształtowane przez kobiety.

Globalnie kobiety stanowią 38,8% wszystkich zatrudnionych, wynika z najnowszego raportu Catalyst. Tymczasem, według wielu badań i raportów, w branży tech kobiety stanowią jedynie 25% zatrudnionych. Co gorsza, ta liczba właściwie się nie zmienia od lat 80. ubiegłego wieku.

W Przemyśle 4.0 automatyzacja i robotyzacja umożliwiają kobietom dostęp do stanowisk, które przez wieki były zarezerwowane dla mężczyzn, głównie ze względu na warunki fizyczne. Obsługa maszyn nie wymaga siły mięśni, potrzebne są kompetencje, które nie zależą od płci. Czy zatem nowa rewolucja na rynku pracy wyrówna płace i szanse na zrobienie kariery dla kobiet?

GOŚĆ SPECJALNY wydarzenia Katarzyna Skopiec  SOS UKRAINA - Nikt nie powinien iść sam. Katarzyna Skopiec - współzałożycielka Fundacji Humanosh, która pomaga uchodźcom i obcokrajowcom zaadaptować się w Polsce w rozmowie z Marcinem Antosiewiczem opowiedzą jak w mądry sposób pomóc naszym siostrom i braciom zza wschodniej granicy.


Agenda spotkania: 

 • 9.00 - 10.00 kawa, networking
 • 10.00 - 11.15 debata
 • 11.15 - 11.30 gość specjalny Katarzyna Skopiec SOS Ukraina, 
 • 11.30 - 12.15 sesja Be The Change powered by BMW, Karolina Kłobucka
 • 12.15 - 12.30 losowanie nagród
 • 12.30 - 13.30 poczęstunek, networking, Strefa Partnerów, zwiedzanie Brain Embassy
 • 13.30 -15.00 Warsztaty #IamRemarkable

W związku z wydarzeniami w Ukrainie postanowiłyśmy, że nie odwołujemy Dnia Kobiet, ponieważ spotkania i rozmowy mogą dać nam trochę wytchnienia, kiedy wszystkie nasze myśli uciekają w tamtą stronę. Nie pozostając jednak obojętne na sytuację, ustaliłyśmy, że cały zysk z biletów zakupionych przez Was na to wydarzenie, przekażemy na konto Polska Akcja Humanitarna (PAH) na wsparcie Ukrainy.
W dyskusji wezmą udział panelistki: • JOANNA SZCZEPKOWSKA, aktorka, reżyserka


 • prof. ELŻBIETA  MĄCZYŃSKA-ZIEMACKA, prezeska Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego


 • Anna Łasica-Czapielewicz, prezeska Instytutu Badań Nauk Stosowanych i Nowych Technologii Sp. Z o.o. wice-koordynator projektu Life-UrbanWind.PL

 • Anja ANTONOWICZ, polsko-niemiecka aktorka

 • AGNIESZKA OZUBKO, autorka raportu "Przedsiębiorstwo 4.0", Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, b. konsul RP w Hamburgu i Kolonii

 • Dorota CZEKAJ, prezeska SPK


Moderator: Marcin ANTOSIEWICZ, dziennikarz, wykładowca AFiB VistulaGość specjalny:

Kasia Skopiec 

wspólzałozycielka Fundacji Humanosh. Co-founder, Chief of Making Impossible Possible.  Kulturoznawca, ekspert z dziedziny PR i marketingu, manager kultury, fundraiser.Ukończyła studia kulturoznawcze na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie Marketing i Zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej. Były kierownik marketingu i doradca w Muzeum Łazienki Królewskie.  Prezes Stowarzyszenia "Wierni Tradycji Pokoleń". Wielbicielka kultury Dalekiego Wschodu - Japonii i Tybetu. Szczęśliwa żona i matka czwórki dzieci.


Bohaterka sesji Be the Change:

Karolina Kłobucka 

W ramach sesji Be The Change wystąpi Karolina Kłobucka - Współwłaścicielka i założycielka Grupy ECDF, mama dwóch córek, Kobieta Przedsiębiorcza. Specjalizuje się w dziedzinie funduszy UE. Doktorantka w katedrze Europeistyki na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz w Wyższej Szkole Bankowej. W 2019 roku odbyła roczną podróż dookoła świata, która była punktem przełomowym w jej życiu. Od tej pory jest inną kobietą. Pewną tego, że mniej znaczy lepiej.


Zysk z biletów przeznaczony zostanie na wsparcie zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) na rzecz Ukrainy.Organizatorzy wydarzenia:

.                      


Partnerem wydarzenia są: 

           


              


Zobacz również:

konferencje Kobiety w biznesie Kobiety w technologii wydarzenia Warszawa