Dzikie kwiaty i ich 1001 zastosowań

20 Czerwca 2020, 12:00-12:30 (Sobota)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  bezpłatyny
już niedostępne -

Miejskie Hale Targowe w Gdyni zapraszają na Akademię Kwiatów - moduł edukacyjny  z praktycznymi poradami w formule on-line. Akademia Kwiatów jest częścią wydarzenia Festiwalu Kwiatów - Flower Lovers.

Czas: 20 czerwca 2020 r., godz. 12:00

Funpage Hal Targowych

"Dzikie kwiaty i ich 1001 zastosowań" to jedno ze spotkań w ramach modułu. Gosia Ruszkowska i Kaja Nowakowska z Mead Ladies opowiedzą o tym, jak korzystać z kwietnych łąk, jak zbierać kwiaty i jak je przetwarzać.Nawet te niepozorne, które trudno wypatrzeć pod stopami, jak np. kwiaty przetacznika polnego, mają ogromnie wiele zastosowań. Można nimi barwić tkaniny, wyleczyć lub wspomóc przebieg wielu chorób, ukręcić z nich kosmetyki albo po prostu... zjeść. Latem łąki, łęgi i lasy pełne są kolorowych kwiatów, nad którymi warto się pochylić i wykorzystać je nie tylko jako ozdobę w wazonie. 

Udział bezpłatny! Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Gosia Ruszkowska i Kaja Nowakowska, czyli duet Mead Ladies. Autorki dwóch książek: "Dzikie smaki. Kuchnia zwariowanego zbieracza roślin" oraz "Dzikie kiszonki i inne fermentacje." Są współzałożycielkami warszawskiej pracowni "Cztery Razy Trzy", w której prowadzą warsztaty dzikiej kuchni, fermentacji, naturalnych kosmetyków, kadzidlarskie, barwierskie i inne.

#zerowaste #ecofriendly #kwiaty #dzikiekwiaty #akademiakwiatów


Więcej:

Festiwal Kwiatów - Flower Lovers

Miejskie Hale Targowe w Gdyni

fot. Mead Ladies


Zobacz również:

inne wydarzenia Gdynia