Webinar TLA - e-commerce - zmiany w VAT od 1 lipca 2021

23 Czerwca 2021, 11:00-12:00 (środa)

link do transmisji zostanie przesłany do uczestników w wiadomości potwierdzającej rejestrację,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny udział
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Zapraszamy na webinarium Kancelarii TLA

Temat spotkania: 

E-commerce - zmiany w VAT od 1 lipca 2021

Zagadnienia, które omówimy podczas webinarium:
  • Zmiany VAT tzw. pakiet e-commerce - etap prac legislacyjnych 
  • Wewnątrzwspólnotowa sprzedać towarów na odległość 
  • Rejestracja na OSS 
  • Procedura IOSS 
  • Nowe obowiązki operatorów pocztowych/firm kurierskich 
  • Sprzedaż towarów za pośrednictwem platform internetowych


  • Prowadzący:

    Robert Smoczyński - Partner zarządzający w Kancelarii TLA, radca prawny i doradca podatkowy, posiadający wieloletnie doświadczenie pracy w firmach tzw. Wielkiej Czwórki. Przed powstaniem TLA zajmował stanowisko Senior Menedżera w biurze Deloitte we Wrocławiu. Robert Smoczyński zdobył doświadczenie zawodowe podczas realizacji licznych projektów z zakresu doradztwa podatkowego. Zakres tych projektów obejmował między innymi przygotowywanie efektywnych podatkowo rozliczeń oraz struktur organizacyjnych, jak również asystowanie Klientom podczas postępowań podatkowych oraz w trakcie negocjacji z władzami skarbowymi, a także reprezentowanie podatników przed sądami administracyjnymi.

    Magdalena Jastrowicz-Sury Związana z Kancelarią TLA od 2012 r. Od 2018 roku posiada tytuł doradcy podatkowego. Absolwentka administracji oraz prawa na Uniwersytecie Wrocławskim, skończyła również kurs kandydatów na księgowego. Menadżer skupiający się na projektach związanych z VATem, podatkami od nieruchomości. W swojej karierze zajmowała się sprawami dot. m.in. rozliczeń międzynarodowych transakcji towarowych, ulgi B+R, VAT Compliance, obsługi podatkowej e-commerce, rozliczeń podatkowych spółek, ale także stowarzyszeń, spółdzielni i jednostek samorządu terytorialnego. Magdalena jest współautorką publikacji: "Wpływ centralizacji rozliczeń VAT na funkcjonowanie JST - Vademecum sekretarza jednostki samorządu terytorialnego" pod red. Ryszard Adam Grytner (2018), aktywnie publikuje artykuły na łamach prawo.pl oraz Rzeczpospolitej.

    Zapraszamy

    Kancelaria TLA


    Partnerzy webinarium:

    inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości. inQUBE UIP integruje społeczność biznesu. To miejsce pracy, spotkań, inspiracji, nauki i zbierania doświadczeń dla ludzi przedsiębiorczych i aktywnych. Ale oprócz przedsięwzięć edukacyjnych, inQUBE oferuje miejsca do pracy i spotkań biznesowych. Najemcy mają dostęp do budynku 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. Więcej informacji o inkubatorze i organizowanych wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej inQUBE.pl.

    Polska Izba Motoryzacji jest organizacją samorządu gospodarczego zarejestrowaną na podstawie Ustawy o izbach gospodarczych. Powstała w 1994 roku i skupia przedstawicieli szeroko rozumianego lobby sektora motoryzacyjnego. Zrzeszamy zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa i stowarzyszenia działające w Polsce.

    Sektorowa Rada ds. Kompetencji Motoryzacja i Elektromobilność - Rada ds. kompetencji w sektorze motoryzacyjnym z uwzględnieniem elektromobilności stanowi ogólnopolską platformę wymiany doświadczeń pomiędzy sferą edukacji formalnej i poza formalnej a przedsiębiorcami. Rada buduje partnerstwa przedsiębiorstw z instytucjami rynku pracy, co pozwala na dostarczenie wiarygodnych danych o potrzebach kwalifikacji w sektorze. W ramach projektu odbiorcami wsparcia są przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej z uwzględnieniem elektromobilności.

    Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z czternastu specjalnych stref ekonomicznych w Polsce, które powstały, aby służyć przyspieszeniu wzrostu gospodarczego w danej części kraju. Organem zarządzającym Strefą jest Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna Spółka Akcyjna, która od 1996 r. realizuje cele i zadania warunkujące funkcjonowanie specjalnej strefy ekonomicznej w północno-wschodniej części Polski. Obecnie Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. pełni funkcję zarządzającego obszarem wspierania nowych inwestycji o łącznej powierzchni ok. 26 414 km² (2 641 400 ha).


    Zobacz również:

    konferencje