I Ogólnopolska E-konferencja Pedagogiczna im. św. Ojca Pio

21 Maja 2020, 16:00 (Czwartek) - 18 Czerwca 2020, 17:00 (Czwartek)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja na e-konferencję
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  1. Czy ZDROWIE PSYCHICZNE TWOJE I TWOICH DZIECI jest dla Ciebie ważne?

  2. Czy napotykasz czasami na TRUDNOŚCI WYCHOWAWCZE, od których odbijasz się jak od ściany?

  3. Czy zależy Ci na przekazaniu WŁAŚCIWYCH WARTOŚCI i wzmacnianiu pozytywnych zachowań u dziecka?

  4. A może widzisz, że CZAS IZOLACJI, który przeżywamy, wcale nie sprzyja ani pogłębianiu wiedzy ani zbliżaniu się do dziecka?


Jeżeli przynajmniej częściowo odnajdujesz się w tych pytaniach, to TAK - nasza konferencja jest właśnie dla Ciebie!

Przez te kilka spotkań z ekspertami w dziedzinach wychowania, budowania zdrowych relacji, psychologii i psychoterapii, spróbujemy pomóc Ci jako rodzicowi, nauczycielowi i wychowawcy, spojrzeć na kilka ważnych spraw pod innym kątem, poszerzyć Twoją wiedzę i w miarę możliwości odpowiedzieć na Twoje pytania.


Terminy i tematy kolejnych części E-konferencji:

  • 21 maja (czwartek) godz. 16:00 - "Rodzina w izolacji - 7 zasad zachowania zdrowia psychicznego dla rodziców; 10 zasad pomocnych w wychowaniu dzieci. Więź i uważność.". Prelegent: Maria Dyrda
  • 28 maja (czwartek) godz. 16:00 - "Psychologia komunikacji pomiędzy dorosłymi a dziećmi, czyli jak mówić aby nie odbierać odwagi do życia". Prelegent: ks. dr Jerzy Smoleń
  • 4 czerwca (czwartek) godz. 16:00 - "Wielka siła wzmocnień pozytywnych, czyli co zamiast złoszczenia się i karania?". Prelegenci: ks. dr Paweł Płaczek, Józef Przemieniecki
  • 10 czerwca (środa)  godz. 16:00 - "Po co ludzie mają dzieci? 5 języków miłości". Prelegent: Maria Dyrda
  • 18 czerwca (czwartek)  godz. 16:00 - "Trudne zachowania dzieci - jak je rozumieć, jak nad nimi zapanować?". Prelegent: Maria Dyrda

Jedna REJESTRACJA - dostęp do wszystkich 5 CZĘŚCI!


Dołącz do nas - ZAPRASZAMY! 

Uczestnictwo w naszej E-konferencji jest BEZPŁATNE!



Nasi Prelegenci:

Maria Dyrda - pedagog, psychoterapeuta integratywny, współautorka wielu programów profilaktycznych, m.in. grupy wsparcia dla rodziców dzieci z ADD/ADHD, programu przeciwdziałania agresji. Prowadzi terapię indywidualną, terapię par i małżeństw. Mężatka, dwoje dzieci.

Ks. Paweł Płaczek - doktor nauk teologicznych, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II z zakresu teologii praktycznej. Rzeczoznawca programów nauczania przy Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, kanonik Szczecińskiej Kapituły Katedralnej, autor wielu publikacji naukowych oraz ogólnopolskich podręczników i pomocy dydaktycznych do nauki religii w szkole. Zainteresowania badawcze to: katecheza przedszkolna i wczesnoszkolna, katecheza sakramentalna, turystyka religijna, misjologia.

Józef Przemieniecki - trener przemian. Od ponad 25 lat zajmuje się zagadnieniami z zakresu osobistego rozwoju i relacji międzyludzkich. W swojej pracy wykorzystuje zarówno wiedzę jak również kilkudziesięcioletnie doświadczenia w pracy z innymi. Nie bez znaczenia w tym co robi, mają jego osobiste doświadczenia. Ukończył studia podyplomowe na wydziale psychologii, socjologii i pedagogiki, oraz liczne kursy i szkolenia. Przez wiele lat był pracodawcą, trenerem, mentorem. Dziś wspiera również małżeństwa w ich procesie przemian. Jest autorem książek: "Jak zyskać uznanie szefa i odnieść sukces w pracy", "Psychologia jednostki. Odkoduj szyfr do swojego umysłu", "Małżeństwo nie musi być loterią". Obecnie pracuje nad książką opisującą chrześcijański program osobistego rozwoju.

Ks. dr Jerzy Smoleń - Psycholog, psychoonkolog. Adiunkt dydaktyczny w Akademii Ignatianum w Krakowie. Prowadzi zajęcia z psychologii komunikacji interpersonalnej, psychologii komunikacji medialnej, z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, negocjacji w sytuacjach kryzysowych, psychologii społecznej. Autor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz książek, m.in. Media i psychologia. Wybrana literatura tematyczna w języku polskim z lat 2000-2011, Wydawnictwo ABACUS Zamość 2012; Potrzeby a aktualizacji siebie u studentów, Lublin 2013; Świat ludzkiego cierpienia, (red), Wydawnictwo Biblos, Tarnów 2014 (współredaktor J. Bartoszek). Kierownik Centrum Pomocy Psychologiczno-Pastoralnej "Budzić Nadzieję" w Dobrej koło Limanowej. Członek Rady Naukowej Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka w Warszawie. Odznaczony Odznaką Honorową PRIMUS IN AGENDO nadaną przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej RP, Warszawa 11 grudnia 2017 r. oraz Odznaką Honorową INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI nadaną przez Rzecznika Praw Dziecka RP, Warszawa 24 maja 2018 r.

Zobacz również:

konferencje