Naucz się korzystać z nowych technologii!

1 Maja 2021, 08:00 (Sobota) - 31 Grudnia 2021, 18:00 (Piątek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zgłoszenie do projektu
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Ruszyła rekrutacja do projektu "E-obywatel. Nowe umiejętności i włączenie cyfrowe osób starszych". Poszukujemy osób zainteresowanych nabyciem nowych lub wzmocnieniem już posiadanych umiejętności w zakresie posługiwania się komputerem, użytecznymi aplikacjami, nowoczesnymi technologiami, nowymi mediami itp.

Kogo dokładnie poszukujemy?

  • osób, które chcą uczyć się nowych technologii - obsługi komputera, pomocnych aplikacji i bezpieczeństwa w Internecie;
  • osób, które nowe umiejętności będą wykorzystywały w życiu codziennym;
  • osób, które nową wiedzą będą dzielić się z innymi członkami WUTW.

Osoby, które zgłoszą się do projektu będą mogły wziąć udział w cyklu szkoleń, seminariów i wizycie studyjnej, podczas których zdobędą nowe umiejętności i kompetencje, by świadomie korzystać z nowych technologii i stać się przewodnikami czy po prostu wsparciem dla innych uczestników Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mniej zorientowanych w sprawach związanych z nowymi technologiami.

Najważniejszą częścią cyklu edukacyjnego będzie siedem dwudniowych szkoleń. Uczestniczki i uczestnicy cyklu poznają podstawowe zagadnienia związane z Internetem; dowiedzą się jak bezpiecznie korzystać z sieci i robić zakupy internetowe; opanują użyteczne aplikacje i narzędzia cyfrowe do tworzenia treści, poznają narzędzia współpracy online czy zdalnej komunikacji; dowiedzą się jak załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu. Wszystkie szkolenia zostały tak pomyślane, by umożliwić w nich udział osobom o różnym stopniu internetowego czy komputerowego zaawansowania.

Jak przyłączyć się do projektu?

Kliknij przycisk "Zapisz się" i wypełnij formularz zgłoszeniowy a niezawodnie odezwiemy się, by poinformować o dalszych krokach. Projekt już trwa, dlatego najlepiej zapisać się niezwłocznie. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Planujemy rekrutację 12 osób do grupy liderów i ośmiu osób do grupy rezerwowej.

Projekt "E-obywatel. Nowe umiejętności i włączenie cyfrowe osób starszych" jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025 Edycja 2021

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Wodzisław Śląski