Webinar: Wspieranie proaktywnej postawy uczniów (inicjatywności)

25 Października 2021, 17:00-19:00 (Poniedziałek)

webinar online,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Edu Generator-kompetencje przyszłości
już niedostępne -

Zapraszamy na kolejny webinar z cyklu Edu Generator - kompetencje przyszłości.

W poniedziałek 25 października o godzinie 17:00-19:00, Tomasz Tokarz poprowadzi webinar: "Wspieranie proaktywnej postawy uczniów (inicjatywności)" 

Pro-aktywność, gotowość do świadomego działania i rozwiązywania problemów, to kluczowa kompetencja przyszłości. Opiera się na przedsiębiorczości (umiejętności wyznaczania i osiągania ważnych dla nas celów), samosterowności (umiejętności kierowania własnym rozwojem, dokonywania wyborów i ponoszenia za nie odpowiedzialności) oraz innowacyjności (umiejętności tworzenia nowych, przydatnych rozwiązań). Podczas webinarium poszukamy odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób możemy pomóc młodzieży w rozwijaniu tych umiejętności? Co zrobić, by wzbudzić wśród młodych postawy proaktywne? W jaki wspierać ich w osiąganiu sukcesu rozumianego jako osiągnięcie spełnienia w obszarze, który sobie wybrali.

Prowadzący:

Tomasz TokarzTomasz Tokarz - trener, nauczyciel, mediator, coach, doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki. Ukończył studia na Wydziale Nauk Humanistyczno-Pedagogicznych na Uniwersytecie Wrocławskim, podyplomowych studia menedżerskie w Wyższej Szkole Bankowej (zarządzanie projektem), Szkołę Trenerów Biznesu "Moderator", Studia Zawodowe Coachingu, (Mukoid Institute's Professional Coach Training Program ACSTH), Studium Mediacji (oraz specjalistycznych szkoleń w tym zakresie) oraz Studium Systemowej Terapii Rodzin (Dolnośląskie Centrum Psychoterapii). Zajmuje się zagadnieniami wspierania rozwoju, innowacji edukacyjnych, nowych technologii, komunikacji międzyludzkiej oraz problematyki rozwoju osobistego i relacji. Jestem autorem licznych artykułów (w czasopismach i na portalach internetowych) oraz autorem lub redaktorem kilku książek (m.in. "Szkoła dla ucznia")


Więcej informacji o naszych działaniach znajdą Państwo na stronie projektu https://edugenerator.inkubatorstarter.pl/ oraz na

Facebooku Startera dedykowanemu edukacji: https://www.facebook.com/StarterEdukacja/

Zapraszamy także na naszą grupę gdzie znajdą Państwo materiały ze wszystkich naszych webinarów: Grupa STARTER Edukacja

Projekt sfinansowano z środków Miasta Gdańska.

Zobacz również:

szkolenia Edukacja