To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. Przy CNE dostępny jest również płatny parking dla gości. Edukacja ekologiczna na fali - jak budować świadomość morską wśród dzieci i młodzieży?

Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. Przy CNE dostępny jest również płatny parking dla gości.

już niedostępne -

Edukacja ekologiczna na fali - jak budować świadomość morską wśród dzieci i młodzieży?  

Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli na bezpłatne szkolenie w ramach specjalnej odsłony cyklu WARTO SIĘ SZKOLIĆ, które odbędzie się 5 października w Centrum Nauki Experyment. 

Podczas warsztatów uczestnicy poznają najważniejsze mechanizmy zmian w środowisku morskim wynikających z globalnego ocieplenia. Warsztaty będą prowadzone na przemian w formie prelekcji i eksperymentów, uzupełniane prezentacjami ogólnodostępnych narzędzi multimedialnych. Materiał będzie podzielony na bloki tematyczne:

Bałtyk: wyjątkowość Morza Bałtyckiego, ewolucja Bałtyku, największe zagrożenia dla tego ekosystemu, działania krajów bałtyckich w celu ochrony tego środowiska.

Świat: Co wiemy o reakcji Oceanu na efekt cieplarniany (podnoszenie się poziomu wody, zakwaszenie, uwarstwienie)? Jak ludzie powinni przygotować się na te zmiany? Cele zrównoważonego rozwoju ONZ.

Rybołówstwo: Oddziaływanie gospodarki rybackiej na ekosystemy - kiedyś i dziś (przykłady dobrych i złych praktyk). Dyskusja na temat sposobów radzenia sobie z nadmierną eksploatacją zasobów ryb.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się również, jak w interesujący sposób wykorzystać eksponaty wystawy CNE, by zaciekawić i zainspirować uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Każdy uczestnik otrzyma bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych oraz zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu.

podczas szkolenia

  • zdobędziecie kompleksową wiedzę na temat Morza Bałtyckiego oraz zmian zachodzących w środowisku morskim
  • poznacie wybrane techniki użyteczne w projektowaniu lekcji poświęconych edukacji ekologicznej oraz edukacji morskiej
  • poznacie ciekawe eksperymenty, które można wykorzystać podczas swoich lekcji
  • uzyskacie możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami warsztatu
  • nauczycie się, jak przekazać trudne treści w atrakcyjnej formie

termin czwartek 5 października 2023 r. 

miejsce Centrum Nauki Experyment 

czas trwania 5 godz.12:00-17:00

dla kogo nauczyciele kl. 6-8 szkół podstawowych oraz nauczyciele szkół ponadpodstawowych

liczba miejsc ograniczona - szkolenie przeznaczone dla 25 osób

prowadzący szkolenie dr Tomasz Kijewski, biolog, popularyzator, edukator, pracuje w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk, w Pracowni Badania i Edukacji o Klimacie i Oceanach; autor i współautor publikacji naukowych i popularnonaukowych, bloger (rybanapiątek.wordpress.com), jeden z animatorów projektu oceanofchanges.com

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu organizowanego przez CNE ,,CO2 z tym powietrzem? Edukujemy ekologicznie w Gdyni" finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.


Polityka przetwarzania danych osobowych

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Gdynia