Facylitacja w biznesie i organizacjach społecznych

15 października 2019, 09:00-16:30 (wtorek)

Gdańsk - HOTEL Almond Business & SPA,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Normalny
już niedostępne 60,00 zł -

W ramach tegorocznego Międzynarodowego Tygodnia Facylitacji zapraszamy na warsztaty:

Facylitacja w biznesie i organizacjach społecznych 

Jak być facylitatorem w swojej organizacji? 


FACYLITACJA 

"Trzy główne powody marnotrawstwa w firmie to nieefektywne spotkania, niejasne cele oraz słaba komunikacja w zespole". (Microsoft Office survey) 

Wiele definicji określa facylitację jako zbiór narzędzi i metod, które ułatwiają grupie realizować cel poprzez zaangażowanie grupy. Dla nas jednak facylitacja to coś więcej niż prowadzenie warsztatów, jest to umiejętność współpracy z uczestnikami i procesem grupowym tak, aby finalnie osiągnąć poziom autonomicznego pokonywania wyzwań i trudności przez grupę. Facylitacja wymaga od prowadzącego osobistej dojrzałości, odwagi i zaufania - do siebie oraz procesu grupowego. Narzędzia, które stosuje facylitator, są istotne, ale kluczowa w tym podejściu do pracy z ludźmi jest samoświadomość oraz umiejętność rozpoznania i reagowania na zjawiska grupowe.


UCZYMY FACYLITACJI


Program warsztatów

Facylitacja - Co to jest?

Czym się różni od innych metod pracy z grupą ? Co wnosi ?                                                                                                                          

Jak zazwyczaj przebiegają spotkania zespołów grup? Dlaczego nie zawsze są efektywne? Czym różni się podejście facylitatora od podejścia trenera , konsultanta czy coacha? Co widzimy a czego nie widzimy w pracy z grupą? Style pracy w facylitacji?

Prowadzący: Jacek Czarnowski

Kto to jest facylitator ?

Podstawowe umiejętności i narzędzia facylitatora.

Przedstawimy kilka narzędzi facylitatora i struktur, które może wykorzystać w swojej pracy. Przyjrzymy się też Facylitatorowi jako narzędziu w procesie facylitacji. Określimy na czym polega jego rola, i zastanowimy się jak pogodzić dwa zadania które przed nim stoją - koncentrację na grupie, jej emocjach, działaniach i procesach które w niej zachodzą z uważną obserwacją samego siebie.

Prowadząca: Iza Wanatowicz

Facylitator jako narzędzie facylitacji - warsztaty

W trakcie warsztatu uczestnicy doświadczą siebie w roli facylitatora - będą mieli okazje przećwiczyć zbiór umiejętności zarządzania spotkaniem, aby zwiększyć jego efektywność. To okazja, aby wykorzystując wiedzę z poprzednich części, wesprzeć zespół w procesie twórczego rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, planowania, zarządzania i przywództwa.

Prowadząca: Viktoriya Trudnowska

W jakich sytuacjach można wykorzystać facylitację?

Uczestnicy będą mieli okazję spróbować jednej z metod facylitacji stosowanych w większych grupach (Open Space) i przedyskutować oraz wypracować sposoby stosowania facylitacji w różnych organizacjach i w różnych sytuacjach.

Prowadzący: Jacek Czarnowski, Iza Wanatowicz, Viktoriya TrudnowskaINFORMACJE ORGANIZACYJNE 

KOSZT: 60 zł brutto

Miejsce: Gdańsk HOTEL Almond Business & SPA

Data: 15.10.2019, 09:00 − 16:30

W razie pytań prosimy o kontakt: w.wosik@pathways.com.pl

Zobacz również:

szkolenia