FAIR TRAVEL EVENT #3 - NOWY TERMIN WKRÓTCE!

2 kwietnia 2020, 18:00-21:30 (czwartek)

Klub SPATiF, Warszawa Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Pula biletów ograniczona. Dostępne jedynie 30 sztuk. Promocja kończy się w dniu 12.03.2020 r. EARLY BIRDS

Pula biletów ograniczona. Dostępne jedynie 30 sztuk. Promocja kończy się w dniu 12.03.2020 r.

już niedostępne 29,99 zł -

UWAGA! NOWY TERMIN FAIR TRAVEL EVENT 3 OGŁOSIMY JUŻ WKRÓTCE!

Zapraszamy na kolejne wydarzenie Fair Travel Event - Odważ się wiedzieć! Tym razem ruszamy z nową formułą!



W najbliższej edycji Fair Travel Event #3 obieramy kurs na "Podróże w mediach". Razem z naszymi prelegentami zajrzymy za kulisy tego jak w XXI wieku promowane jest podróżowanie - tak przez blogerów, jak i w mediach tradycyjnych. Wspólnie zastanowimy się co to właściwie znaczy etycznie promować podróżowanie oraz jak to robić - na prywatnym profilu na Facebooku czy na szeroką skalę - w mediach.



Jak zawsze zapewniamy porządną dawkę wiedzy skondensowaną podczas 3 wystąpień, znakomitą atmosferę, wspaniałe nagrody do wygrania w konkursie, a po raz pierwszy ruszamy z otwartym panelem dyskusyjnym z udziałem prelegentów i publiczności!



Spotkaj odpowiedzialnych podróżników, reporterów, dziennikarzy i blogerów, dowiedz się jak wyścig o bycie pierwszym odbija się na podróżach, jaki wpływ mają media społecznościowe na odwiedzane miejsca i społeczności oraz jak od środka wygląda promowanie podróżowania.



Fair Travel Event to:

- spotkanie osób, które pragną podróżować świadomie i odpowiedzialnie

- sprawdzone źródła informacji

- autentyczne relacje oparte na latach doświadczeń w podróży

- otwarta rozmowa z podróżnikami, autorytetami w branży

- porcja inspiracji i motywacji do lepszego podróżowania

- dawka pozytywnej energii i skondensowanej wiedzy

- wyjątkowi ludzie, historie i nauki z krańców świata


Wystąpią:

Paweł Drozd - "Egzotycznie z palmą w tle czyli świat podróży w mediach. Realia, mielizny i możliwości"

Klasyczny turysta, gdy postawi nogę na obcej ziemi, ma jasne potrzeby, oczekiwania oraz wyobrażenia. Media dopasowują się do tej sytuacji i pokazują swoim odbiorcom świat takim, jakim ludzie chcieliby go widzieć. Akcentowana jest więc inność, odmienność oraz magiczne słowo "egzotyka". A może jest zupełnie inaczej? Może media nie tyle reagują na potrzeby odbiorców, co te potrzeby kreują? W głąb świata mediów zabierze nas Paweł Drozd prowadzący audycję Świat z lotu Drozda w radiowej Trójce.

Weronika Mliczewska - "Odkrywanie człowieka zamiast odkryć geograficznych"

Jak mówić o ,,innym" czy ,,obcym"? Jak przekraczać granice samego siebie, by każdego dnia na nowo odkrywać świat nie poprzez bicie rekordów ani wyczyny, lecz odkrywanie drugiego człowieka? Weronika zaprowadzi nas poza granice świata, który znamy z europocentrycznego punktu widzenia. Pokaże, jak trudny jest proces oduczania się naszych kodów komunikacyjnych, by przekazać doświadczanie i nauczyć się współodczuwanie tak naturalnego dla ludów rdzennych. Będziemy zamieniać siłę na moc i tożsamość indywidualistyczną na jedność. Poprzez odkrywanie "innych", zastanowimy się, jak możemy zobaczyć w nowym świetle nas samych.

Łukasz Supergan - "Pierwszy człowiek na świecie?"

"Pierwszy na świecie samotnie i bez wsparcia przeszedł Antarktydę". "Pierwsze w historii polskiego himalaizmu wejście na 8-tysięcznik z piwem w kieszeni". "Pierwsi podróżnicy, którzy przetrwali 6 zimowych miesięcy w namiocie".
Marzeniem wielu podróżników i alpinistów jest zapisanie się w historii jako pionierzy, nawet jeśli cała Ziemia została już pokryta mapami i opisana. W czasach, gdy podróże stały się powszechne, wciąż towarzyszy nam presja bycia wyjątkowymi. Stąd osoby głoszące, że w znanych od dawna rejonach Amazonii znaleźli "nieskontaktowane" plemiona. Lub wymyślające nowe rekordy, obwarowane mnóstwem kryteriów. Do jakich granic posuniemy się, by zostać rekordzistami? Jak ten wyścig odbija się na podróżach? Czy w XXI wieku bycie "pierwszym" ma jeszcze znaczenie?

Do zobaczenia!

Zespół Soul Travel

Naszym partnerem głównym jest Jack Wolfskin. Partnerzy wspierający wydarzenie to: Magazyn Kontynenty i Klub SPATiF.

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Warszawa