Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Bezpłatna rejestracja na II Konferencję Future Energy Live. Zapisz się bądź na bieżąco i nie przegap wydarzenia :) Darmowy dostęp do transmisji na żywo

Bezpłatna rejestracja na II Konferencję Future Energy Live. Zapisz się bądź na bieżąco i nie przegap wydarzenia :)

9 Marca 2021, 20:00

Konferencje Future Energy LIVE to wydarzenia online, które zapowiadają i towarzyszą stacjonarnej Konferencji Future Energy Forum. To też przestrzeń, która edukuje i uświadamia uczestników wydarzenia na o znaczeniu energetyki i branż pokrewnych. Celem konferencji jest wniesienie merytorycznego wkładu w dyskusję na temat nowości technologicznych w energetyce oraz bezpieczeństwa energetycznego prosumentów, jak i ekologicznych źródeł energii.

II Konferencja Future Energy Live: Termomodernizacja budynków mieszkalnych − Program priorytetowy Czyste Powietrze

9 marca 2021, godz. 11:00


Termomodernizacyjna budynków mieszkalnych opiera się głównie m.in. na:

  • dociepleniu/ ociepleniu ścian, stropów czy dachów;
  • wymianie okien i drzwi na energooszczędne;
  • modernizacji lub wymianie systemu ogrzewania czy modernizacji źródeł ciepła.

Podczas drugiej konferencji Future Energy Live omówimy temat finansowania termomodernizacji budynków mieszkalnych przy wsparciu z rządowego programu Czyste Powietrze.

Program ten skierowany jest do osób fizycznych. Jego głównym celem jest przyśpieszenie wymiany starych źródeł ciepła w gospodarstwach domowych poprzez ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Wśród urządzeń najbardziej zatruwających środowisko wymienia się m.in. kotły ręcznie zasilane drewnem, piece kaflowe oraz niskosprawne kotły węglowe. Jak zatem poprawić termomodernizację budynków mieszkalnych, by zmniejszyć emisję szkodliwych substancji? Czym jest program Czyste Powietrze? Jak skorzystać z ulgi finansowej w ramach tego programu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą zaproszeni prelegenci już 9 marca. Zapraszamy!


ZAGADNIENIA:

  • Jak skorzystać z programu Czyste Powietrze?
  • Jakie kroki należy podjąć, aby przystąpić do niniejszego programu?
  • Co wlicza się w termomodernizację budynku?
  • Czym jest audytenergetyczny?
  • Jakie są źródła finansowania termomodernizacji budynków?
  • Jak skorzystać z ulgi finansowej w ramach programu Czyste Powietrze?

PRELEGENCI:

Łukasz Kucab − Doradca Energetyczny w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie: Źródła finansowanie inwestycji w zakresie termomodernizacji i OZE w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych - Program priorytetowy "Czyste Powietrze"

Zobacz również:

konferencje Energetyka Energia odnawialna wydarzenia Rzeszów