Ferie zimowe w IKM

13 Stycznia 2020, 10:00 (Poniedziałek) - 22 Stycznia 2020, 19:00 (środa)

Instytut Kultury Miejskiej, Gdańsk Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Bilety na warsztaty "Miasto nad wodą - moja książka o Gdańsku" Miasto nad wodą - moja książka o Gdańsku, 13 stycznia, godz. 10.00 - 14.00

Bilety na warsztaty "Miasto nad wodą - moja książka o Gdańsku"

już niedostępne 10,00 zł -
Bilet na warsztaty Poznajemy gdańskie zwierzęta - breloki zero waste, 15 stycznia, godz. 10.00 - 14.00 Poznajemy gdańskie zwierzęta - breloki zero waste, 15 stycznia, godz. 10.00 - 14.00

Bilet na warsztaty Poznajemy gdańskie zwierzęta - breloki zero waste, 15 stycznia, godz. 10.00 - 14.00

już niedostępne 10,00 zł -
Bilet na warsztaty Portret Młodych Gdańszczan i Gdańszczanek, 20 stycznia, godz. 10.00 - 14.00 Portret Młodych Gdańszczan i Gdańszczanek, 20 stycznia, godz. 10.00 - 14.00

Bilet na warsztaty Portret Młodych Gdańszczan i Gdańszczanek, 20 stycznia, godz. 10.00 - 14.00

już niedostępne 10,00 zł -
Bilet na warsztaty Gdzie mieszkała Panienka z okienka? 22 stycznia, godz. 10.00 - 14.00 Gdzie mieszkała Panienka z okienka? 22 stycznia, godz. 10.00 - 14.00

Bilet na warsztaty Gdzie mieszkała Panienka z okienka? 22 stycznia, godz. 10.00 - 14.00

już niedostępne 10,00 zł -
Bilet na warsztaty Kaszubska maskarada - tworzymy maski z recyklingu Kaszubska maskarada - tworzymy maski z recyklingu | 24 stycznia godz. 10.00 - 14.00.

Bilet na warsztaty Kaszubska maskarada - tworzymy maski z recyklingu

już niedostępne 10,00 zł -

Tworzenie trójwymiarowej książki z niepotrzebnych skrawków materiałów, elementów odzieży czy druków lotnych, szycie breloków inspirowanych zwierzętami ukrytymi na gdańskich kamienicach, robienie wielkoformatowych autoportretów z recyclingu czy budowanie kamieniczek z kartonu - to propozycje warsztatów Instytutu Kultury Miejskiej na ferie zimowe 2020. Obowiązują zapisy.

DODATKOWY TERMIN! 

Ferie w duchu zero waste w IKM. Dodatkowy termin: 24 stycznia od 10.00 do 14.00

Kaszubska maskarada - tworzymy maski z recyklingu

Od wieków początek nowego roku związany był z tradycjami i obrzędami ludowymi mającymi przynieść ludziom pomyślność. Na całym świecie w okresie karnawału odbywają się zabawy, parady oraz bale maskowe. Do dzisiaj na Kaszubach przetrwała tradycja kolędowania, podczas której kawalerowie przebierają się za różnorodne postacie oraz zwierzęta. - Na warsztatach plastycznych dowiemy się i zobaczymy fotografie dawnych masek oraz strojów regionalnych kolędników, które posłużą nam jako inspiracja do stworzenia własnych masek. W tym celu wykorzystamy jak dawniej tradycyjne materiały jak karton, papier, tkaninę oraz inne przedmioty z recyklingu - mówi Joanna Raftopulos.

-----

Warsztaty odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki (13.01 i 20.01) i środy (15.01 i 22.01) i trwają 4 godziny. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 8 - 13 lat. Obowiązują zapisy: www.evena.pl/feriezimoweIKM. Koszt: 10 zł/zajęcia. Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40.

ZAPISY NA 13, 15, 20, 22 STYCZNIA ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE. 

13 stycznia, godz. 10.00 - 14.00, Miasto nad wodą - moja książka o Gdańsku | Brak Miejsc

Podczas warsztatów dzieci zobaczą, jak to jest być pisarzem, projektantem mody, czy architektem. Stworzą trójwymiarową, sensoryczną książkę, w której będą elementy ruchome, autorskie opisy oraz ilustracje. Inspiracją projektową będzie spacer, w którym zwrócą uwagę na budynki związane zarówno z morską stroną Gdańska, a także tą podwodną. Dowiedzą się jakie zwierzęta zamieszkują Motławę i Zatokę Gdańską i dlaczego dbanie o środowisko jest takie istotne. Do stworzenia pracy wykorzystają m.in. niepotrzebne skrawki materiałów, elementy nieużywanej odzieży czy fragmenty gazet i druków ulotnych.

15 stycznia, godz. 10.00 - 14.00, Poznajemy gdańskie zwierzęta - breloki zero waste | BRAK MIEJSC

Warsztaty zaczniemy od krótkiego spaceru po Głównym Mieście, podczas którego będziemy przyglądać się zwierzętom ukrytym w gdańskich kamieniczkach. Na warsztatach będziemy szyć ręcznie małe maskotki, które przyczepimy do breloczków. Breloczki wykorzystamy ponownie z nieużywanych już smyczy reklamowych. Zachęcamy do przyniesienia nienoszonych już ubrań, z których będziemy robić zwierzaki, a także niepotrzebne smycze reklamowe. Każdy uczestnik wyjdzie z własnoręcznie zrobionym, oryginalnym breloczkiem.

20 stycznia, godz. 10.00 - 14.00, Portret Młodych Gdańszczan i Gdańszczanek | BRAK MIEJSC

W dobie cyfryzacji i multimediów "selfie" towarzyszy nam na co dzień jako autoprezentacja, którą możemy zobaczyć w mediach społecznościowych. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się w jaki sposób dawniej kreowało się własny wizerunek i kto mógł sobie na to pozwolić. Na wybranych przykładach dowiedzą się co poszczególne atrybuty miały podkreślić i przyrównają je z dzisiejszymi. Młodzi ludzie mają dzisiaj świadomość katastrofy ekologicznej oraz potrzeby ochrony środowiska. Na zajęciach stworzą wielkoformatowe autoportrety wykorzystując do tego materiały z recyklingu. Poprzez zabawę wykreowany zostanie obraz młodych gdańszczan i gdańszczanek dbających o naturę.

22 stycznia, godz. 10.00 - 14.00, Gdzie mieszkała Panienka z okienka? | BRAK MIEJSC

IKM zaprasza na magiczną podróż po dawnym Gdańsku. Dzieci wykorzystają wszystkie zmysły - słuch, wzrok, dotyk, zapach, smak - by stworzyć własną, gdańską kamieniczkę! Czy będą bajkowe, czy nieco bardziej realne, czy kolorowe i magiczne - zależy od młodych artystów. Być może uda się im stworzyć właśnie taką, w której zamieszkałaby Panienka z okienka? Do stworzenia prac wykorzystane zostaną m.in. niepotrzebne kartony, gazety, czasopisma. Zajęcia rozpoczną się od krótkiego spaceru, podczas którego uczestnicy przyjrzą się uważnie kamieniczce, z której spoglądała na Gdańszczan piękna Panienka.


Zobacz również:

kultura i sztuka Impreza dla dzieci wydarzenia Gdańsk