Akademia Aeropolis: Forum CFO

26 Kwietnia 2022, 10:00 (Wtorek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Darmowy bilet
już niedostępne -

Akademia Aeropolis: Forum CFO

Cel wydarzenia: Przekazanie praktycznej i merytorycznej wiedzy, przygotowanie firmy na nowe wyzwania biznesowe.

Po co: Szukanie sprawdzonych rozwiązań na niepewne czasy.

Korzyści: Szerokie, praktyczne spojrzenie na nowe wyzwania biznesowe.

Dla kogo: Dyrektorzy Finansowi, Członkowie Zarządu, działy prawne, działy technologiczne

Termin: 26.04.2022

Miejsce: Inkubator Technologiczny Bud. IT - Jasionka 954


Akademia Aeropolis: Forum CFO ma na celu przygotowanie firm na wyzwania biznesowe i tym samym zwiększenie przewagi konkurencyjnej organizacji. Wśród kluczowych wątków, które chcemy poruszyć będzie szerokie omówienie dynamicznych zmian polityczno-gospodarczych, podatkowo-prawnych oraz zmian w wewnętrznej organizacji procesów finansowych.

Tematyka ta będzie dotyczyła m.in.:

  • odzyskiwania zagranicznego podatku VAT,
  • zmian proponowanych w zakresie upraszczania podatku VAT przez Ministerstwo,
  • poprawy jakości planowania czasu pracy,
  • negocjacji,
  • skutecznego przywództwa,
  • relokacji i utrzymania międzynarodowych pracowników w Firmie.


AGENDA WYDARZENIA:

10:00 - Rejestracja uczestników

10:15 - Powitanie uczestników

CZĘŚĆ I FORUM:

10:25 - Marcin Piotrowski, Dyrektor Zarządzający CASH BACK POLSKA (Grupa VATIT) tematem będzie - Odzyskiwanie Zagranicznego Podatku VAT

10:55 - Patrycja Kubiesa o Slim VAT 3.0 czyli nowe kierunki zmian proponowane przez Ministerstwo Finansów w zakresie dalszego upraszczania podatku VAT

11:25 - Przerwa kawowa

CZĘŚĆ II FORUM:

11:45 - Łukasz Chodkowski, Dyrektor Zarządzający, Déhora Polska - Profesjonalne planowanie czasu pracy

12:15 - Witold Rychłowski - zasady negocjacji skutecznej w biznesie i w życiu codziennym.

12:45 - Kamila Sanders- Key Account Manager CASH BACK POLSKA (Grupa VATIT) o zatrudnianiu międzynarodowych talentów i nowych trendach

CZĘŚĆ III FORUM - WARSZTAT:

13:15 - Panel dyskusyjny

13:45 - Lunch


Streszczenie wykładów:

Marcin Piotrowski - Jaki jest główny powód ubiegania się przez firmy o należy im, zagraniczny podatek VAT?

Mogłoby się wydawać, że Dyrektorom Finansowym chodzi wyłącznie o możliwe do zwrotu pieniądze. W końcu kwoty zwracanego podatku VAT z zagranicy potrafią być liczone nawet w milionach Euro w skali roku. Jednak paradoksalnie wielu CFO decyduje się na zwrot zagranicznego podatku VAT, ponieważ chcą w pełni wykorzystywać możliwości jakie dają im przepisy podatkowe, w tym Dyrektywy EU. Jednocześnie, co jest warte podkreślenia, wykazują najwyższy poziom dbałości o finanse i porządek podatkowy korporacji, w których pracują. Podczas spotkania będziemy mogli zweryfikować, czy istnieje możliwość połączenia wyżej wymienionych elementów wraz ze skuteczną i pozbawioną ryzyka finansowego metodą na zagospodarowanie zagranicznego VAT, niezależnie czy mamy do czynienia ze zwrotem, koniecznością rejestracji czy compliance, czyli stałymi zdarzeniami w środowisku międzynarodowego biznesu.

Łukasz Chodkowski - Déhora

Odpowiedzialne planowanie czasu pracy pozwala optymalnie dopasować personel do zadań w organizacji, tak aby móc trwale generować wartość dla klienta, działać efektywnie i produktywnie, spełniając najwyższe wymagania dotyczące jakości. Profesjonalne podejście do zagadnienia, jakim jest planowanie czasu pracy personelu to warunek konieczny - zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy organizacje stawiają czoła ogromnym wyzwaniom. Dzięki profesjonalizacji planowania, firmy mogą w krótkim czasie zredukować (niemalże bez kosztowo) koszty nadgodzin, przestojów czy absencji chorobowych. W optymalizacji procesów planowania czasu pracy nie chodzi jednak tylko o szukanie oszczędności, ale też o poprawę jakości życia naszych pracowników.

Witold Rychłowski - Negocjujemy codziennie. To truizm. Ale mówi o istotnej sprawie. Negocjowanie odgrywa szczególną rolę w wielu procesach biznesowych. Sprawne i skuteczne negocjowanie nie tylko może przyspieszyć ważne zmiany, radykalnie poprawić wynik działań gospodarczych, ale również może służyć budowaniu i utrzymywaniu odpowiednich relacji. Dotyczy każdego obszaru działalności człowieka. Potrafi być czynnikiem determinującym standard i jakość życia każdego z nas. Umiejętne negocjowanie warunków współpracy towarzyszy ludziom od zawsze. Dynamiczny rozwój technologii ułatwiających komunikację między ludźmi przyniósł również zmiany w obszarze negocjacji. Na negocjowanie można patrzeć jak na zbiór umiejętności. A umiejętności można rozwijać. Czy zatem każdy może doskonale negocjować? Czego potrzebujemy, by skutecznie rozwijać swoje kompetencje w tym obszarze? Podczas krótkiej prezentacji przedstawione zostaną nie tylko najczęściej spotykane zagadnienia utrudniające właściwy rozwój tych umiejętności, ale przede wszystkim, sposoby i metody radzenia sobie z niepożądanymi trudnościami.

Kamila Sanders - Zdradzi przepis na idealne, nowoczesne miejsce pracy które łączy w sobie nieograniczoną ilość talentów, kultury i elastyczności. Odejście od idei "najpierw zyski" będzie nadal ewoluować i nasilać się, gdy firmy zdają sobie sprawę, że teraz bardziej niż kiedykolwiek ich sukces zależy od zadowolenia i dobrego samopoczucia pracowników. Zmiany, których doświadczamy na rynku pracy czy są mile widziane, czy nie skłoniły działy HR na całym świecie do zatrzymania i ponowego spojrzenia na charakter pracy. Stoimy przed decyzjami, które podejmujemy z trudem w związu z relokacją lub pracę zdalną. Rosnąca globalna ekspansja, migracją, pracą zdalną, stworzyliśmy platformę PLAYROLL która ułatwia zatrudnianie i działani międzynarodowych podmiotów w każdym zakątku Świata, dzięki czemu firmy nie muszę zwalniać tempa ale przyciągnąć talenty z dowolnego miejsca za pomocą jednego kliknięcia.

Patrycja Kubiesa - zmiany w podatku VAT idą osobną od Polskiego ładu ścieżką, ale cały czas postępują. Mamy już za sobą SLIM VAT 1.0 i 2.0, teraz czas na SLIM VAT 3.0. Projektowane przepisy z jednej strony odpowiadają na potrzeby przedsiębiorców, ale dalej nie rozwiązują kompleksowo problemów z którymi borykają się firmy. Kursy walut, formalności w obrocie międzynarodowym, dokumentowanie stawek VAT oraz stawki sankcyjne to tylko niektóre z planowanych zmian. Podczas spotkanie postaramy się omówić, jakie problemy mogą rozwiązać planowane zmiany, a o jakie nadal musimy postulować.

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Jasionka