Jak myśli mój uczeń? Festiwal FRIS® dla Nauczycieli

6 Listopada 2021, 09:00-11:30 (Sobota)

online, platforma ZOOM,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Normalny
już niedostępne 50,00 zł -

Udział w warsztacie to możliwość poznania swojego stylu myślenia oraz inspiracja do spojrzenia na swoich uczniów pod kątem czterech różnych sposobów myślenia. Warsztat pozwoli poszerzyć samoświadomość, inaczej spojrzeć na różnorodność w klasie oraz poszukać nowych obszarów rozumienia uczniów, budowania wspólnoty i podnoszenia efektywności nauczania.

DLA KOGO?

  • Dla nauczycieli, pedagogów, entuzjastów nauczania.
  • Dla dyrektorów placówek, którzy chcą zadbać o nowe kompetencje swojego grona.

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA

Podczas warsztatu zostanie wykorzystany Model FRIS®, który jest polskim narzędziem do badania stylów myślenia, opartym o 4 perspektywy poznawcze. Styl Myślenia i Styl Działania pokazują, czym różnimy się od innych, co jest w nas wyjątkowego. Podpowiadają, jak i z kim najszybciej znajdziemy porozumienie, a kiedy i dlaczego będzie to wymagać od nas większego wysiłku. Jako nauczyciel dowiesz się, dlaczego z niektórymi uczniami łatwiej się pracuje, a z niektórymi jest trudniej. I jak sobie z tym poradzić.

Dlaczego styl myślenia jest tak ważny?

W nowych sytuacjach, gdy doświadczenie nie podpowiada nam gotowych rozwiązań, zazwyczaj analizujemy informacje, podejmujemy decyzje i reagujemy w typowy dla siebie sposób. W psychologii poznawczej nazywa się go stylem poznawczym lub stylem myślenia i podkreśla, że jest charakterystyczną i trwałą cechą każdej osoby.

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW

  • Poznasz Model FRIS® i przyjrzysz się swojemu indywidualnemu Stylowi Myślenia oraz dowiesz się, co z tego wynika dla Ciebie i uczniów
  • Dowiesz się, jak najlepiej spożytkować predyspozycje swoich uczniów w pracy zespołowej
  • Dostaniesz porcję inspiracji do pracy z różnorodnością: jak ukierunkowywać potencjał ucznia i jak wzmocnić jego poczucie własnej wartości
  • Poszerzysz swoją umiejętność komunikowania się i budowania relacji pomiędzy osobami o innym stylu myślenia.
  • Poznasz wnioski z badania "Styl myślenia nauczyciela": jaki jest związek stylu myślenia nauczyciela z jego stylem pracy, oczekiwaniami względem ucznia oraz stosowanymi metodami nauczania.

NARZĘDZIA

  • Zoom - warsztat odbędzie się za pośrednictwem platformy zoom. Wystarczy, że klikniesz w link do spotkania, który otrzymasz mailem po rejestracji na wydarzenie. 
  • Miro - w trakcie warsztatów będziemy korzystać z wirtualnej tablicy miro (https://miro.com/). Dostęp do tablicy, na której będziemy pracować otrzymasz 1 dzień przed warsztatem. 

Podczas wydarzenia będzie możliwość wygrania bezpłatnego dostępu do badania FRIS!

Ten warsztat jest częścią "Festiwalu FRIS® online" - akcji, w ramach której 6 listopada 2021 r. są organizowane warsztaty FRIS® online przez trenerów z całej Polski! 

Zaproś swoich znajomych na stronę: www.fris.pl/festiwal.

PROWADZĄCA: Dorota Ceranka-Czajkowska

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania trenerka biznesu (Certyfikat Polskiej Szkoły Trenerów Biznesu Kontrakt OSH) oraz Certyfikowana Trenerka FRIS Myślenia, Ostendi Talent Hunter, MPA (Master Person Analysis). Praktyk biznesu z ponad 18 letnim doświadczeniem w strukturach sprzedaży i zarządzania projektami w spółkach medialnych i internetowych. Od 2013 roku prowadząc własne firmy, pracuje jako trener i doradca biznesu dla wielu organizacji wykorzystując swoje zawodowe doświadczenie z obszaru zarządzania  zespołami. 

Właścicielka DCC Consulting oraz projektu szkoleniowego JOB Challenger. Trener w Akademii Giełdy Papierów Wartościowych GPW Growth. Mentor i trener w Inkubatorze Uniwersytetu Warszawskiego. Założycielka Wydawnictwa Poradnia K, współwłaścicielka start-upu nais.pl .

Zobacz również:

szkolenia Edukacja Edukacja szkolna Edukacja wyższa Nauczyciel Nowe trendy w edukacji Szkoła