To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Git Guts (ZAAWANSOWANE) - Bezpłatne Warsztaty [Gdańsk]
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Wraz z nadejściem jesieni przyszła pora na kolejną porcję warsztatów z Gita! Czas na listopadowe warsztaty GitGuts dla zaawansowanych!

Prawie każdy z nas, programistów👨💻👩💻, wykorzystuje Gita w codziennej pracy. Polecenia takie jak commit, status, push, pull czy też branch nie są dla nas tajemnicą, wiemy doskonale co robią. Czy jednak zastanawiałeś się kiedyś jak działają? Co to tak naprawdę oznacza, że zrobiłeś commit albo dodałeś plik do kontroli wersji? 🤔

Jeśli te i więcej pytań trapią Cię od jakiegoś czasu lub jesteś zwyczajnie ciekawy co dzieje wewnątrz gita i możesz powiedzieć o sobie, że jesteś zaawansowanym programistą - ten warsztat jest właśnie dla Ciebie! W trakcie warsztatu podejdziemy do tematu dosyć nietypowo - zamiast korzystać z klienta git, będziemy korzystali... z edytora tekstu 📃 ;) Wszystkie czynności poczynając od inicjalizacji repozytorium, a kończąc na pierwszych commitach i branchach wykonamy całkowicie ręcznie, co pokaże nam bardzo dokładnie jak wewnętrznie operuje nasz ulubiony system kontroli wersji.


❓ Masz ponad półroczne doświadczenie w pracy z Gitem? 

❓ Wprawnie posługujesz się wierszem poleceń? 

👉 Jeśli tak, to zarezerwuj sobie 4 godziny w środę 6 listopada 2019 i przyjdź na zaawansowane warsztaty z Gita do Olivia Business Centre (O4 Coworking) w Gdańsku na godzinę 17.30.


Podczas warsztatów zdobędziesz wiedzę na temat struktury wewnętrznej repozytorium systemu kontroli wersji Git. Dzięki znajomości wewnętrznych mechanizmów, takich jak blob, commit czy też branch - rozwiązywanie problemów, szczególnie tych bardziej zaawansowanych, stanie się dla Ciebie znacznie prostsze!


Program warsztatów:

1. Stworzenie pustego repozytorium Git ➡️ wewnętrzna struktura pustego repozytorium

2. Dodanie plików do repozytorium ➡️ Obiekty w repozytorium git (blob i tree) i struktura katalogów

3. Pierwszy (root) commit ➡️ Ręczne tworzenie commitów i manipulacja indeksem w edytorze tekstu

4. Stworzenie nowej gałęzi (branch) ➡️ tworzenie branchy oraz mechanika wskaźników

5. Praca z tagami ➡️ reprezentacja plikowa tagów


📌 Przed warsztatami

  • Zarejestruj się,
  • Przygotuj swój komputer według instrukcji, którą otrzymasz w mailu
  • Zabierz swój komputer na zajęcia.


📌 Uwaga!

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja.

Liczba miejsc ograniczona! O udziale w warsztatach decyduje kolejność zapisów!


Prowadzący:

Łukasz RybkaCTO i współzałożyciel firmy Cloud Corridor, Trener w infoShare Academy. Full-stack Developer z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku IT. W swojej karierze pełnił już rolę programisty, konsultanta, freelancera, team leadera, architekta i dyrektora technicznego. Pasjonat samodoskonalenia i dzielenia się swoją wiedzą z innymi. Uwielbia kontakt z biznesem i nie boi się klienta. Człowiek orkiestra - Frontend Developer z zamiłowania, Fullstack Developer z ciekawości, DevOps, gdy jest taka potrzeba. Do tej pory związany z branżą edukacyjną, systemami automatyzującymi, oraz rozwiązaniami klasy ALM (Application Lifecycle Management). Zafascynowany problemami integracji i projektów legacy.


Organizatorzy Warsztatów: 

infoShare Academy - szkoła programowania założona w maju 2015 roku. Jesteśmy jedną z największych akademii IT w Polsce z oddziałami w kilku miastach. Prowadzimy intensywne warsztaty z zakresu front-end, back-end (w tym Java, Python), Data Science, a także zwinnych metodyk prowadzenia projektów. Uczymy programowania od podstaw i przygotowujemy naszych absolwentów do wejścia na rynek IT. Stawiamy na wysoką jakość prowadzonych szkoleń, dzięki czemu mamy pewność, że firmy zyskują dobrze przygotowanych do pracy Junior Developerów. Dotychczas przeszkoliliśmy ponad 650 osób, z czego 96% absolwentów, którzy znaleźli pracę, utrzymuje się na rynku IT.

Cloud Corridor -  polsko-amerykańska firma działająca na rynku od 2017 roku. Specjalizuje się w wytwarzaniu oprogramowania dla klientów chcących rozwijać swoje produkty i usługi w chmurze, z użyciem nowoczesnych, sprawdzonych rozwiązań. Za dostarczanie rozwiązań w sektorze IT na rynku amerykańskim oraz w Nowej Zelandi odpowiedzialny jest zespół doświadczonych programistów, pełniących w swoich karierach role deweloperów, architektów, konsultantów, szkoleniowców oraz DevOps.


Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Gdańsk