GDD2016 I Moż/rze Design - spacery po wystawach i mieście I 2, 3, 6, 9 lipca I 13-14:30 | 17-19
2 Lipca 2016, 13:00 (Sobota) - 9 Lipca 2016, 19:00 (Sobota)

Czy rozwiązaniem wielu problemów może być dobre projektowanie? Uprawiając" mindfullness designu" zamierzamy Was przekonać, że tak!
Zapraszamy do pogłębienia swojej wiedzy o designie i wspólnego poznania wystaw i instalacji prezentowanych na festiwalu. Podczas spacerów po mieście i oprowadzań po wystawach spróbujemy spojrzeć na Gdynię, obiekty i procesy zgodnie z ideologią "slow" - z uwagą, skupieniem i namaszczeniem. Oglądając zebrane na wystawach przedmioty, szukając instalacji porozrzucanych w mieście spróbujemy wrócić do "źródeł projektowania", czyli problemów, funkcji i materiałów.
Będziemy "odzyskiwać" surowce oraz wiedzę o tym jak obiekty były wykonane, w jakim celu i z jakich powodów. Potraktujemy Gdynię i zebrane na wystawach obiekty jak "lokalną kuchnię", "miejscowe dziedzictwo" - "slowdesign".
Umożliwi nam to interaktywna forma spacerów - przeznaczona zarówno dla dorosłych, dzieci i całych rodzin. Nie tylko obejrzymy wystawy prezentowane na festiwalu, ale spróbujemy wejść w sam proces projektowania i w "głowę projektanta". Zwiedzaniu będą towarzyszyły zagadki i zadania, które ułatwią nam przyswajanie wiedzy i zrozumienie procesów, zarówno dla dorosłych jak i dzieci.
Spacery prowadzą animatorzy z Pracowni Dwie Ole specjalizującej się w storytellingu i przekazywaniu wiedzy podczas spacerów/gier miejskich. Dla osób ceniących niezależność i samodzielne zarządzenie czasem przygotowaliśmy karty zadań i "Samo-przewodnik dla dzieci" - pozwalające na poznawanie Gdynia Design Days w ciekawy i interaktywny sposób (do pobrania w Punktach Info).
Spacery odbywać będą się w dniach: 2, 3, 6, 9 lipca.
13:00-14:30 spacer po wystawach (równolegle spacer dla dorosłych i dzieci)
17:00- 19:00 spacer po mieście (dorośli/rodziny)
PROWADZĄCY: Pracownia Dwie Ole
Grupa animatorów, projektantów i producentów działających razem w obszarze projektowania zmiany społecznej, szeroko rozumianej edukacji i animacji oraz promocji i rozwoju dziedzictwa kulturowego. Realizują warsztaty oraz szkolenia dla dorosłych i dzieci z obszaru sztuk wizualnych, edukacji kulturalnej i placemakingu oraz kompleksowe programy artystyczne i edukacyjne. Opowiadają o miejscach, wystawach i wydarzeniach poprzez innowacyjne metody. Jako Pracownia Dwie Ole tworzą nowe projekty i usługi pracując z odbiorcami-użytkownikami, wsłuchując się w ich potrzeby, sięgając po narzędzia community art, design thinking, placemaking, crawdsourcing, partycypacja społeczna, wolontariat czy miejskie ogrodnictwo.