To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Abażur strukturalny - warsztaty tkaniny eksperymentalnej

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Abażur strukturalny - warsztaty tkaniny eksperymentalnej (lista rezerwowa)

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Ideą warsztatu jest nawiązanie do regionalnych korzeni rzemiosła tekstylnego i powrót do tkaninowych tradycji Pomorza w nietypowym wydaniu.

Podczas warsztatu będzie możliwość zmierzenia się z zagadnieniem tkaniny eksperymentalnej i poszukania własnego sposobu kształtowania materiału. Celem będzie zrealizowanie obiektu użytkowego w postaci abażuru, w którym zastosowane będą tradycyjne techniki tekstylne takie jak wyplatanie, tkanie oraz ich pochodne czyli warstwowanie, owijanie, cięcie etc. Na bazie szkieletu uczestnik warsztatu będzie miał możliwość zaprojektowania i zrealizowania własnej koncepcji formy święcącej, stosując wybraną metodę kształtowania materiału. Świadomość przenikania światła przez obiekt wzięty na warsztat ma być pretekstem do powstania ciekawych ażurowych struktur, które zrealizowane zostaną z odpadów poprodukcyjnych. Dzięki temu pozyskamy ciekawe tworzywo, często naznaczone błędem, skazą, kryjące w sobie jakąś historię i nadamy mu nowe życie.

Warsztat skierowany jest zarówno do osób interesujących się tkaniną i projektowaniem jak również miłośników rzemiosła i robótek ręcznych. 


PROWADZĄCY: Monika Rak


Absolwentka studiów doktoranckich w dziedzinie Sztuk Pięknych (2014) i Mediów Rysunkowych (2010) na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, które ukończyła z wyróżnieniem. Jest adiunktem w Zakładzie Wzornictwa na UTP w Bydgoszczy. Artystka działająca na pograniczu rysunku i tkaniny eksperymentalnej. Zajmuje się rysunkiem intermedialnym, dzięki czemu wykorzystuje w swojej twórczości rysunek szyty, haft i tkaninę. Jest wykładowcą w School of Form na specjalności Domestic Design, gdzie prowadzi projekty związane z tkaniną eksperymentalną. Kieruje pracownią technicznych aspektów modelowania tkaniny oraz rysunku specjalistycznego.

Zobacz również:

szkolenia Design wydarzenia Gdynia