To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Globus - tworzenie przestrzennych map I I tura 11:00-12:00
już niedostępne -
  Globus - tworzenie przestrzennych map I II tura 12:00-13:00
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Globus - tworzenie przestrzennych map I III tura 13:00-14:00
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Przez kulę ziemską przetacza się codziennie kilkanaście sztormów. Nie każdy z nich dostrzegamy, nie każdy ma miejsce w naszej okolicy. Choć nie łatwo to zauważyć świat zmienia się codziennie, a wraz z nim jego krajobraz i mieszkańcy.

Wyspy znikają, powiększając powierzchnie mórz, a ludzie migrują i ich kultury mieszają się. Świat jest kolorowy i nieregularny, a kula ziemska nie jest kula idealną. Jak więc wygląda?

Podczas warsztatów, każdy uczestnik stworzy fragment świata takim jaki go sobie wyobraża lub jakim chciałby go widzieć. Następnie indywidualnie stworzone obiekty połączymy w rzeźbę - nieregularny globus - model świata zbudowany z wyobrażeń warsztatowiczów.

Warsztaty skierowane do dzieci w wieku 5-7 lat.

  • I tura I 6 lipca, 11:00-12:00
  • II tura I 6 lipca, 12:00-13:00
  • III tura I 6 lipca, 13:00-14:00


PROWADZĄCY: Małgorzata Masłowska i Barbara Stelmachowska


Małgorzata Masłowska

Absolwentka poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Doświadczenie zdobywała pracując w Studiu Rygalik, Studiu Robot oraz UVMW, DDB. Miała okazję prowadzić warsztaty m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Rzeźby Królikarnia oraz Soho Factory. Uczestniczka kilkunastu ogólnopolskich wystaw, laureatka konkursu Przetwory 2013. Inspirują ją codzienne sytuacje, choćby zabawa klockami lego, parzenie kawy czy jazda zatłoczonym tramwajem.

Barbara Stelmachowska

Absolwentka poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego na kierunkach Architektura Wnętrz i Projektowanie mebla. Laureatka Haier Design Prize by IF. Finalistka międzynarodowego konkursu makeme! 2015 oraz Electrolux Design Lab 2016. Za swoją pracę dyplomową otrzymała główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie na najlepsze dyplomy uczelni artystycznych w Polsce Pro Arte. W swoich projektach porusza zagadnienia związane z przestrzenią publiczną oraz projektowaniem zrównoważonym.


Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Gdynia