To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Spacer | Poznaj Design ze Sztuka Wyboru | edukacja
już niedostępne -

Food design, future i edukacja - te tematy będą towarzyszyć nam podczas spacerów Poznaj Design, które poprowadzi Sztuka Wyrobu. Jesteście gotowi ruszyć w inspirującą trasę? Zapraszamy! 

Trasa jaką przemierzymy, pozwoli na zaprezentowanie produktów znajdujące się na wystawach GDD 2017, które będą najtrafniej odzwierciedlą trzy zagadnienia: food design, future i edukację. Scenariusz szlaku tematycznego po obiektach stworzy niezastąpiona Sztuka Wyboru. Poznaj Design to okazja, żeby przyjrzeć się projektom w trzech różnych kontekstach - a dzięki temu poczuć moc kreatywnego sztormu.

Poznaj Design ze Sztuka Wyrobu | edukacja pozwoli na przyjrzenie się projektom, które wyróżnia fakt, że są poniekąd ciekawostkami ze świata nauki. Poznamy ciekawe i zaskakujące projekty - kształtowanie pozytywnych tendencji będzie myślą przewodnią spaceru. Przed nami wiele do odkrycia!

Nie masz czasu? Nic straconego - damy ci możliwość ściągnięcia elektronicznej mapy każdej z tras.


PROWADZĄCY: Magdalena Kalisz i Zuzanna Gadomska


Magdalena Kalisz

Współtwórca gdańskiej Sztuki Wyboru, współautorka subiektywnych przewodników "Ogarnij Miasto", organizatorka wydarzeń kulturalnych, właścicielka i kuratorka galerii Sztuka Wyboru.

Z wykształcenia prawnik i kulturoznawca-amerykanistka. Osiem lat spędziła poza Polską, podróżując i pracując głównie w branży turystycznej. Przemierzyła pięć kontynentów i zwiedziła ponad 60 krajów. Od czterech lat znowu mieszka w Polsce i współtworzy serię alternatywnych i subiektywnych przewodników "Ogarnij Miasto" ( www.ogarnijmiasto.pl ). Pilnie śledzi polskie miasta, odkrywa w nich nowe zjawiska i trendy, fotografuje je i opisuje w "Ogarnij Miasto". Współpracowała z F5, Twoim Stylem, Futu Paper, Natemat.pl, Podróże.pl i Fathers.pl pisząc o polskich miastach. Kuratorka wystaw "Ogarnij Miasto" podczas Wawa Design Festiwal 2013 i 2014 oraz Gdynia Design Days 2014. Od blisko dwóch lat mieszka w Gdańsku i na terenie Garnizonu Kultury współtworzy nowe kreatywne miejsce - Sztukę Wyboru ( www.sztukawyboru.eu), która jest połączeniem kawiarni, księgarni, galerii sztuki i sklepu z polskim wzornictwem. Kreuje wydarzenia promujące kulturę, sztukę, literaturę i dizajn. Prowadzi spotkania autorskie, organizuje wystawy, targi i warsztaty. 

Zuzanna Gadomska

Ilustrator, grafik, architekt i filolog - Studentka Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, magister z zakresu Skandynawistyki na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego w specjalności linii szwedzkiej, domorosła graficzka i zapalona ilustratorka. Człowiek orkiestra, obecnie zainteresowana najbardziej projektowaniem i aranżowaniem wystaw muzealnych. Jednocześnie pracuje z grafiką i ilustracją, w szczególności ilustracją architektoniczną. Wiecznie szkicuje doktorat z historii szwedzkiego designu.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Gdynia