To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
Bilet dotyczy uczestnictwa w całym wyzwaniu, czyli 1 webinarium i 2 warsztatach online. Bilet

Bilet dotyczy uczestnictwa w całym wyzwaniu, czyli 1 webinarium i 2 warsztatach online.

już niedostępne 10,00 zł -

Ruszamy z kolejną edycją programu online dla młodych twórców "Sztuka to praca". W marcu zapraszamy na "3-dniowe wyzwanie: wygeneruj pomysł na twórczy biznes!": trzy spotkania w formie webinarium i warsztatów, podczas których będziesz pracować nad projektowaniem swojego biznesu - takiego, który jest zgodny z Twoimi zainteresowaniami, umiejętnościami i wartościami. Wyzwanie, które odbędzie się w dniach 15-17 marca 2022, poprowadzi Agata Ciesielska.

PLAN WYZWANIA
(obowiązuje uczestnictwo we wszystkich trzech spotkaniach, szczegóły dot. spotkań prześlemy na Twoją skrzynkę e-mail. Liczba miejsc ograniczona):

15.03. godz. 11:00-12:00 - Co Twój biznes da Tobie i Twoim klientom? / Projektowanie propozycji wartości dla Twojego biznesu | webinarium

16.03 godz. 10:00-13:00 - Wymyśl swój biznes! / Generowanie pomysłów na twórczy biznes | warsztat część I

17.03. godz. 10:00-13:00 - Wymyśl swój biznes! / Generowanie pomysłów na twórczy biznes | warsztat część II


Co Twój biznes da Tobie i Twoim klientom? / Projektowanie propozycji wartości dla biznesu twórcy
15.03. godz. 11:00-12:00 | webinarium

By prowadzenie firmy sprawiało przyjemność - musi być zgodne z wartościami twórcy. Żeby przynosiło pieniądze - musi dawać wartość klientom. Ani jednego, ani drugiego nie zostawiaj przypadkowi - wykorzystaj je w projektowaniu swojego biznesu.

Podczas webinarium:

  • określisz swoje zasady projektowania biznesu,
  • zobaczysz, jak przełożyć problemy i potrzeby Twoich klientów na wartości, które możesz im oferować,
  • zidentyfikujesz punkty, w których Twój biznes może im się przydać,
  • dowiesz się, czym jest propozycja wartości,
  • poznasz przydatne narzędzie, które pozwoli Ci ją zaprojektować


Wymyśl swój biznes! / Generowanie pomysłów na twórczy biznes
16 i 17.03, godz. 10:00-13:00 | warsztaty online, część I i II

Może masz już w głowie zalążki pomysłów na własny biznes, a może dopiero szukasz możliwości wykorzystania swoich umiejętności, by zacząć na nich zarabiać. Przyda się do tego burza mózgów - warsztaty będą świetną okazją do inspiracji, wymiany doświadczeń i wspólnego generowania pomysłów. Skorzystaj z kreatywności innych uczestników, poznaj przydatne narzędzia, które możesz stosować także w pracy indywidualnej i dowiedz się, jak wykorzystać wiedzę o swoich przyszłych klientach w tworzeniu swojej firmy.

Podczas dwóch warsztatów:

  • wykorzystasz wiedzę z webinarium - na podstawie swojej propozycji wartości zaczniesz tworzyć pomysły na unikalny (bo wynikający z Twoich wartości) biznes,
  • poznasz przydatne narzędzia wspierające pracę kreatywną,
  • popracujesz w grupie innych twórców i zainspirujesz się ich pomysłami,
  • rozgrzejesz swoje komórki mózgowe i pozwolisz im tworzyć!


Prowadząca:

Agata Ciesielska - absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Gdańskim i studiów podyplomowych Design Management na SWPS. Swoją wiedzę zdobywała między innymi na kursach i warsztatach prowadzonych przez IDEO U, Business Model Inc., Design Thinking Institute oraz Concordia Design. Od wielu lat prowadzi autorskie warsztaty we współpracy z instytucjami kultury i jednostkami miejskimi. Należy do członków założycieli Service Design Network Poland. Prowadzi badania oraz procesy projektowania usług i modeli biznesowych dla instytucji miejskich, organizacji pozarządowych oraz firm, a także prelekcje i warsztaty z tematów projektowania usług i tworzenia treści.

---------------------

Wyzwanie odbywa się w ramach programu edukacyjnego online "Sztuka to praca". Program skierowany jest do artystek i artystów oraz przedstawicielek i przedstawicieli zawodów kreatywnych - zarówno tych rozpoczynających pracę w polu kultury, jak i tych chcących poszerzać swoje kompetencje zawodowe. W ramach programu dostarczamy wiedzę i rozwijamy umiejętności związane z zawodowym funkcjonowaniem w sektorze sztuki i branżach kreatywnych. Wspieramy w profesjonalizacji kariery i świadomym budowaniu jej założeń w zgodzie z własnymi wartościami i celami artystycznymi. Podczas tegorocznej edycji raz w miesiącu organizujemy warsztaty online prowadzone przez zaproszonych ekspertów i ekspertki oraz prowadzimy podcast "Słuchaj, sztuka to praca!" - rozmowy z twórcami i ekspertami, którzy w każdy drugi wtorek miesiąca dzielą się swoim doświadczeniem, drogą zawodową i wiedzą.

Aby być na bieżąco, dołącz do naszej grupy na facebook'u.

Plan webinariów na jesień: http://obserwatorium.ikm.gda.pl/projekty/sztuka-to-praca/

Do obejrzenia są już rejestracje webinariów, które odbyły się do tej pory:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLcN3PJTQj8PtHRgKPIy6FCVcRPEPn3DhI

Podcast "Słuchaj, sztuka to praca!" do odsłuchania na Spotify i YouTube (IKM Gdańsk):

Spotify: https://open.spotify.com/show/6auSH50y0rZLVS6upTguep

YouTube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLcN3PJTQj8PsQkpOqgXRNP_GXX0KK2_c1

Zobacz również:

szkolenia