Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Akredytacja dziennikarska
23 Kwietnia 2024
  Akredytacja foto/wideo
23 Kwietnia 2024

Zapraszamy media, w tym foto/wideo, do akredytowania się na 22. edycję Gitarowego Rekordu Świata, która odbędzie się 1 maja 2024 r. na wrocławskim Rynku.

Akredytacja przeznaczona jest dla przedstawicieli i przedstawicielek mediów zainteresowanych uczestnictwem w 22. Gitarowym Rekordzie Świata i wieczornym (1 maja) Koncercie Gwiazd w ramach 3-Majówki [program: www.3majowka.pl].

Akredytacja upoważnia do:

  • otrzymania akredytacji gwarantującej wstęp na teren imprezy na Rynku oraz na Koncert Gwiazd 1 maja w ramach 3-Majówki [program koncertów: www.3-majowka.pl]
  • otrzymywania bieżących informacji i materiałów dotyczących Rekordu drogą mailową
  • przeprowadzenia wywiadów z organizatorami i artystami Gitarowego Rekordu Świata 2023.
UWAGA: Akredytacja nie upoważnia do wstępu na pozostałe koncerty 3-Majówki (2 i 3 maja). Akredytacje na 3-Majówkę tutaj: https://forms.gle/oJAcN2Kg62GYvzas5 

Informacja o przyznaniu akredytacji na na Gitarowy Rekord Świata 2024 zostanie przekazana drogą mailową na adres podany w formularzu. Szczegółowe informacje dotyczące odbioru akredytacji przekazane zostaną drogą mailową najpóźniej na tydzień przed startem imprezy. Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy przyznania akredytacji bez podania przyczyny oraz do zmian zasad ich przyznawania.

***
WAŻNE INFORMACJE

1. Są dwa rodzaje akredytacji: dziennikarska i foto/wideo.
2. Na jedną redakcję przypadają maksymalnie 2 akredytacje (1 dziennikarska + 1 foto/wideo). Akredytacja jest bezpłatna.
3. Decyzję o przyznaniu akredytacji podejmuje organizator. Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy przyznania akredytacji oraz do zmian zasad jej przyznawania.
4. Akredytacja przysługuje przedstawicielom mediów, którzy planują opublikować tekst, przygotować materiał radiowy lub telewizyjny bądź reportaż fotograficzny/wideo dotyczący Gitarowego Rekordu Świata.
5. Akredytacja foto/wideo upoważnia do fotografowania/filmowania wydarzeń festiwalowych w zgodzie z zasadami foto/wideo ustalonymi przez organizatora i/lub artystów. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian zasad fotografowania/filmowania w ostatniej chwili oraz wydania zakazu fotografowania/filmowania, jeśli tak postanowi artysta/zespół.

Kontakt: [email protected]
PRESS PACK [m.in. newsy, foto, grafika] TUTAJ

______

Podczas 22. edycji Gitarowego Rekordu Świata w sercu wrocławskiego Rynku usłyszymy formację Electric Light Orchestra by Phil Bates & Band - jej lider i gitarzysta weźmie udział w próbie ustanowienia nowego rekordu. 40-lecie pracy artystycznej świętować będzie Małgorzata Ostrowska. Na Scenie Głównej wykona m.in. nieśmiertelną "Meluzynę". Swój udział w Rekordzie potwierdzili też Zbigniew Hołdys i Wojciech Waglewski, którzy we Wrocławiu zagrają kultowy album "I Ching". Nie zabraknie światowej sławy wirtuozów gitary - Joscho Stephan jest mistrzem stylu gypsy jazz, a Neil Zaza to jeden z najlepszych gitarzystów rockowych. Największa Gitarowa Orkiestra Świata zagra pod wodzą Leszka Cichońskiego.

W tym roku do ustanowienia nowego rekordu potrzeba przynajmniej 7968 gitar i innych podobnych instrumentów strunowych. Aby zagrać 1 maja na wrocławskim Rynku, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E potrzebnych do wykonania utworu "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar - akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Nie trzeba być pełnoletnim. Gitarzystom, którzy podejmą próbę ustanowienia rekordu, przysługiwać będą ulgowe bilety na koncerty w ramach festiwalu 3-Majówka 2024. Program koncertów publikowany będzie na stronie www.3-majowka.pl .

Szczegółowe informacje: www.heyjoe.pl 

Zobacz również:

koncerty wydarzenia Wrocław