To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
REZERWACJA MIEJSCA JEST BEZPŁATNA. REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ PŁATNOŚCIĄ

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !
13.06.2020 - Dzikie róże w Górach Pieprzowych. Sandomierz. [Wycieczka autokarowa]

REZERWACJA MIEJSCA JEST BEZPŁATNA. REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ PŁATNOŚCIĄ

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

dostępnych: 5

już niedostępne -

Góry Pieprzowe potocznie zwane sandomierskimi Pieprzówkami to jedno z przyrodniczo najpiękniejszych miejsc w regionie świętokrzyskim. Niestety, niedoceniane przez turystów. Oddalone są od Sandomierza o cztery kilometry.

Góry Pieprzowe są najstarszymi górami w Polsce. Stanowią rezerwat przyrody utworzony w 1979 roku o niezwykłym bogactwie zarówno przyrodniczym jak i florystycznym oraz geologicznym.

Zbudowane głównie z brunatnoszarych łupków, które pod wpływem czynników atmosferycznych kruszą się i wyglądem przypominają pieprz. Góry Pieprzowe w Sandomierzu to malowniczo zaznaczona w krajobrazie krawędź Wyżyny Sandomierskiej, która schodzi w kierunku doliny Wisły.

Góry Pieprzowe słyną z dwunastu gatunków dziko rosnących róż. To największe skupisko dziko rosnącej róży w Europie i w Polsce. Z 25 gatunków dzikich róż występujących w Polsce, 12 występuje wyłącznie w Górach Pieprzowych.

Teren Gór Pieprzowych ciągnie się przez około dwa kilometry, możemy spotkać tam wiele gatunków roślin chronionych a także, charakterystycznych tylko dla tego miejsca. W rezerwacie wyznaczono trasy dla wycieczek pieszych oraz rowerowych.

Sandomierz nad Wisłą to niezwykłe, pełne zabytków miasta wyróżniające się magicznym historycznym klimatem, stanowiącym świadectwo bogatej przeszłości tego miejsca. Sandomierz to

miasto niezwykle malowniczo położone na siedmiu nadwiślańskich wzgórzach, co sprawia że bywa nazywane czasem małym Rzymem, choć zdecydowanie mocniej przyległ do niego przydomek królewskiego miasta, gdzie bywali w przeszłości polscy królowie i książęta.(...)


W trakcie zwiedzania zobaczymy:

 • Brama Opatowska z XIV wieku to jeden z najważniejszych zabytków Sandomierza. Jedna z czterech bram niegdyś wchodzących w kompleks murów obronnych Sandomierza. Wzniesiona przez króla Kazimierza Wielkiego około 1362 roku.

UWAGA !!! Wchodzimy na taras widokowy, sześć pięter do góry. Oglądamy panoramę miasta.

 • Podziemna Trasa Turystyczna, czyli sandomierskie lochy to system dawnych czternasto- i piętnastowiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali towary handlowe.

Obecna podziemna trasa utworzona została przez połączenie dawnych piwnic i podziemnych składów (w części z nich udało się zachować pierwotne wątki obmurowań). Trasa prowadzi pod ośmioma kamienicami. Najgłębsze wyrobiska sięgają dwunastu metrów pod płytę Rynku, a długość chodników wynosi łącznie 470 metrów.

 • Bazylika Katedralna pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny to gotycka świątynia wzniesiona (w miejscu wcześniejszego kościoła) z fundacji Kazimierza Wielkiego w latach 1360 - 1382. Jest kolejnym głównym zabytkiem Sandomierza na naszej trasie.
 • Ucho Igielne - jedyna zachowana furta, spośród dwóch niegdyś istniejących w systemie murów obronnych. Dość ciekawy zabytek Sandomierza.
 • W trakcie zwiedzania zobaczymy z zewnątrz Dom Długosza, Collegium Gostomianum, Rynek, zamek z zewnątrz, ratusz, zabytkowe kamienice, dawną synagogę, kościół świętego Ducha, kościół świętego Michała, kościół świętego Józefa oraz, jeśli szczęście dopisze, ojca Mateusza.
 • Góry Pieprzowe - mają wysokość około 199 metrów nad poziomem morza - nazwę tę nosi około trzykilometrowy odcinek krawędzi Wyżyny Sandomierskiej pomiędzy wsiami Kamień Nowy i Kamień Plebański. Osobliwością gór są skupiska dzikiej, róży występującej w 15 gatunkach, stanowiące unikalne w skali europejskiej naturalne rosarium. Można tu spotkać krzewy berberysu, jałowca, głogu, tarniny, dzikiej gruszy. Wszystkie te walory sprawiają, że Góry Pieprzowe - pod wieloma względami unikalne - zostały uznane w 1979 roku za rezerwat przyrody, który obejmuje powierzchnię liczącą 18,01 ha.

PROGRAM RAMOWY

 • Spotykamy się w sobotę, 13.06.2020 o godzinie 6:45 na placu Bankowym przy pomniku Juliusza Słowackiego. Wyruszamy o godzinie 7:00 w kierunku Sandomierza.
 • 11:00 - spotkanie z lokalnym przewodnikiem na Rynku w Sandomierzu.
 • Zwiedzanie Sandomierza
 • Około godziny 14:00 przerwa na obiad we własnym zakresie.
 • Po posiłku zwiedzanie Sandomierza oraz PRZEJAZD w Góry Pieprzowe.
 • Około 18:00 odjazd w kierunku Warszawy.
 • Planowany powrót na plac Bankowy około godziny 22:00.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

KOSZT WYCIECZKI - 185,00 PLN/osoba

Cena obejmuje bilety wstępu do wszystkich obiektów, opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN) oraz przejazd autokarem klasy turystycznej.

Cena nie obejmuje posiłku.

Posiłek we własnym zakresie w czasie przerwy obiadowej w trakcie zwiedzania.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ NA NUMER KONTA PODANY POD ADRESEM http://www.zwiedzajznami.com.pl/kontakt

 • Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.
 • Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków.
 • Z przyczyn niezależnych kolejność zwiedzania może zostać zmieniona.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl


Dane do przelewu (
W tytule przelewu prosimy wpisać hasło "Sandomierz") podane są pod linkiem: http://www.zwiedzajznami.com.pl/kontakt

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

Wycieczkę pilotuje Arkadiusz Żołnierczyk.

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie "Arktour".

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:
https://evenea.pl/polityka-prywatnosci


Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia 27-600 Sandomierz