Grupa robocza Offshore2Hydrogen

11 Stycznia 2024, 10:00 (Czwartek)

Politechnika Gdańska, Gdańsk Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Grupa robocza Offshore2Hydrogen
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Celem grupy roboczej jest rozpoczęcie dialogu dotyczącego synergii sektora wodoru i polskiego offshore wind. Podczas grudniowego spotkania sygnatariuszy Pomorskiej Platformy Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej na Bałtyku zostaną przedstawione założenia, ogłoszony zostanie nabór do Grupy oraz termin pierwszego posiedzenia Grupy Roboczej Offshore2Hydrogen. Jej inicjatorem i koordynatorem jest Klaster Technologii Wodorowych.

SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ 11 STYCZNIA O GODZ. 10:00 NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ.

ZAPISY TRWAJĄ DO 8 STYCZNIA!

Celem dyskusji jest wypracowanie podstawowych ram regulacyjnych oraz założeń pozwalających na produkcję wodoru z morskich farm wiatrowych w Polsce.

- Nie ma wątpliwości, że przyszłością dekarbonizacji przemysłu jest zielony wodór. Jako organizacja zdecydowaliśmy się na krok powołania grupy roboczej Offshore2Hydrogen, która umożliwi przedyskutowanie w gronie inwestorów, przedstawicieli grup energetycznych technologii, aktualnych regulacji i luk, a także scenariuszy i kierunków rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce w odniesieniu do istniejących lub rozwijanych projektów demonstracyjnych, mających na celu pokazanie potencjału synergii produkcji wodoru z offshore - mówi Żaneta Kłostowska manager Klastra Technologii Wodorowych.


- Klaster Technologii Wodorowych zamierza wspólnie z Grupą Roboczą Offshore2Hydrogen wypracować niezbędne ramy - które zostaną przedłożone organom administracyjnym i regulacyjnym na szczeblu krajowym - do wejścia w produkcję wodoru, kiedy popłynie pierwsza energia z naszych morskich farm wiatrowych. Działanie to ma w ostatecznym kroku zapewnić stabilne otoczenie dla inwestycji związanych z OZE, pozwoli na wykorzystania wodoru jako magazynu energii i jednocześnie stabilizatora gospodarki elektroenergetycznej, a także ma stanowić krok milowy do wywiązania się Polski z nałożonych przez UE celów dekarbonizacyjnych. Zapraszam serdecznie Podmioty które chcą uczestniczyć w budowie wspólnego łańcucha wartości wodoru i offshore do udziału i prac w Grupie Roboczej Offshore2Hydrogen - dodaje.

Zobacz również:

inne wydarzenia Gdańsk